קורס תיווך

תווך בעסקאות נדל”ן והגשם חלום כלכלי

גם אתה רוצה להיות מתווך, למכור דירות לאנשים ולנהל עסק מצליח משלך? בוא ללמוד כיצד יש לעשות שאת בצורה נכונה. כדי להיות מתווך יש צורך להיות בעל רשיון תיווך. את הרשיון ניתן לקבל לאחר בחינה של רשם המתווכים. לאחר קבלת הרשיון תוכל לפתוח משרד משלך באופן עצמאי או להיות זכיין ברשת גדולה ולהתחיל לבצע עסקאות בנדל”ן. אם תהיה טוב בתחומך תוכל להרוויח משכורת חודשית גבוהה ביותר מכיוון שכל עסקה בשוק הנדל”ן נאמדת במליוני שקלים.

למד להיות מתווך מצליח

ישנם משרדי תיווך גדולים המעסיקים אנשי מקצוע מיומנים העוברים הכשרה מקצועית מדי שנה ולומדים את השוק באופן עקבי כדי לספק ללקוחותיהם תמורה אמיתית. לעומתם – משרדי התיווך המיושנים שלא התקדמו אל עולם האינטרנט אכן ממשיכים לספק שירות לא איכותי והלקוחות עוברים אל המשרדים הגדולים והמיומנים ביותר וזוהי הזדמנות של ממש להיות מקצוען בתחום בו הרבה מחפפים.

מתווך טוב מציע ללקוחותיו נכסים מתאימים לאחר שהבין את מטרות הרכישה שלהם: ישנם אנשים המעוניינים למקסם את רווחיהם ולכן הם קונים דירה, משפצים אותה ומוכרים אותה באופן מהיר, לעומתם יש זוגות צעירים המעוניינים לגור בדירה עשרות שנים ולגדל בה את ילדיהם. זוג זה בוודאי ישמח לשמוע על בית ספר איכותי הקיים ליד הנכס. לכל לקוח יש אופי אחר וכאן כבר נדרש המתווך להיות פסיכולוג של ממש. באופן כללי אפשר לומר כי תידרש להפגין יכולות רגשיות טובות כדי להתמודד עם לקוחות שונים.

מטרות לימודי תיווך נדל”ן

באופן כללי ישנם שני סוגי קורסים בתיווך. שני הקורסים תלויים באופי התעסוקתי בו תבחר ובניסיון המקצועי שלך:

 1. קורס סוכן תיווך – קורס זה נועד לאנשים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום הנדל”ן. בקורס לומדים להכיר את שוק הנדל”ן בישראל, לומדים את יסודות התיווך: אסור \ מותר ולומדים כיצד לסגור עסקאות בשטח.
 2. קורס מנהל משרד תיווך – קורס זה מתאים לאנשים הרואים בעולם הנדל”ן אופק תעסוקתי ומוכנים להשקיע זמן רב וכסף כדי להצליח בתחום זה. בקורס לומדים כיצד לנהל משרד, כיצד להתמודד עם עובדים, לקוחות וספקים. בקורס מקבלים גם הכשרה מקצועית להצטרפות אל רשת מצליחה ברמה ארצית או בינלאומית.

אם כבר יש בידיכם ניסיון ניהולי ויש לכם כסף לפתיחת עסק עצמאי אז מסלול הניהול יתאים לכם יותר. לעומת זאת – אם אתם לא בטוחים איזה מסלול יתאים לכם ואתם חדשים בתחום הנדל”ן אז כדאי שתהיו סוכנים במשרד, תלמדו קצת את העסק ורק לאחר מכן תבחרו אם התחום מתאים לכם. הקורס מתאים גם לעוסקים בתחום המשפט, האדריכלות או שמאות מקרקעין המעוניינים להרחיב את האופקים וללמוד על תחום חדש המשיק לעולמם. חשוב לציין כי אם בידיכם רשיון תיווך, עלות ההרשמה לקורס כוללת במקרים רבים גם הכנה לבחינת התיווך של רשם המתווכים במשרד המשפטים וכדאי להיות מוכנים לקראת הבחינה בצורה יסודית.

מה לומדים בקורס תיווך?

 • הכנה לבחינת התיווך של משרד המשפטים – ללא הצלחה בבחינה לא ניתן להיות מתווך ולכן כדאי להשקיע בלימודים.
 • קבלת כלים מעשיים לעבודה שוטפת כמתווך – מה עושים בבוקר? כיצד מתמודדים מול לקוחות? מהו נוהל סגירת משרד?
 • איתור נכסים והשקעות – כיצד ניתן להפוך חורבה לנכס מניב.
 • משכנתאות – אילו סוגי משכנתאות קיימות בשוק ואילו מהן יתאימו ללקוחות שלך.

רשיון תיווך

כאמור, כדי לעסוק בישראל במקצוע התיווך יש להיות בעל רשיון מתווך בתוקף. כדי להשיג את הרשיון המיוחל יש חובה לעבור בחינה. את כל המידע ניתן לקבל בצורה מפורטת באתר משרד המשפטים. אספנו עבורכם את השלבים החשובים ביותר שיש לדעת לקראת הבחינה:

 1. הרשמה לבחינה – כדי לגשת לבחינה יש להשיג את הטפסים הנדרשים ולשלוח אותם למשרד המשפטים. תודות להתפתחות הטכנולוגית ניתן לעשות את ההליך באמצעות האינטרנט. תוכלו להירשם לבחינה לבחינה כאן, גשו לתפריט הימני ובחרו “אגרה עבור בחינה”. אגרת הבחינה עומדת על סך של 450 ש”ח.
 2. חומר לבחינה – החומר לבחינה נמצא אונליין באתר משרד המשפטים. בקישור המצורף תוכלו גם לרכוש חוברת מסודרת עם כל החומר. לבחינה לא ניתן להכניס חומר נוסף מלבד חומר זה. קישור ישיר להורדת החומר בקובץ PDF.
 3. הכנה לבחינה – הבחינה נערכת עם חומר פתוח ולכן כדאי מאוד להתמצא בחוברת הלימודים שרכשתם או הדפסתם ולא להתמקד בלימוד חומרים בעל פה.
 4. מהלך הבחינה – הבחינה היא בחינה אמריקאית ויש לבחור תשובה נכונה ולסמנה. אין יותר מתשובה אחת נכונה ולכן כדאי קודם כל לפתור את השאלות שאתם בטוחים בתשובתן ולאחר מכן לחזור לשאלות שלא פתרתם.
 5. תוצאות הבחינה – תוצאות יתקבלו תוך 30 ימים. מי שעבר את הבחינה יקבל את התוצאה עם טופס בקשה לקבלת רשיון תיווך. לקבלת רשיון התיווך יש לשלם אגרה חד פעמית בסך 910 ש”ח.

חשוב לשמור על הרשיון ולחדש אותו בזמן כדי לא להיקלע למצב בו הינך עוסק בתיווך ללא רשיון.

כמה מרוויח מתווך?

שאלה טובה. נענה עליה באמצעות דוגמא שתמחיש לכם בדיוק את המתרחש בשוק התיווך מכל הגורמים: קונים, מוכרים, סוכנים במשרד תיווך ומנהלי משרד תיווך. דוגמא – ראובן מעוניין למכור את דירתו במחיר של 1,000,000 ש”ח. לאחר מספר נסיונות כושלים הוא פונה למשרד “תיווך הזהב” הנמצא בבעלותו של אורן. אורן מחתים את ראובן על הסכם למכירת דירה בבלעדיות תמורת עמלה של 2% ומפרסם את הדירה בעיתון ובאינטרנט. שמעון המחפש דירה טובה באזור פונה למשרד “תיווך הזהב” המנוהל על ידי אורן ומתעניין ברכישת דירה. אורן מציע לשמעון לערוך סיור באזור, ואם תתבצע עסקה בעזרתו של אורן אז תשולם לו עמלה של 2%. שמעון יוצא לסיור עם אחד מעובדיו של אורן – מיקי. מיקי מראה לשמעון את דירתו של ראובן ולאחר משא ומתן הדירה נמכרת במחיר המבוקש. נציג את הגורמים המעורבים בעסקה ואת הרווחים של אורן ושל מיקי:

מחיר העיסקה 1,000,000 ש”ח
עמלת תיווך כוללת (באחוזים) 2% מהמוכר + 2% מהקונה = 4%
עמלת תיווך כוללת (בש”ח) 1,000,000 ש”ח כפול 4% = 40,000 ש”ח
עמלת תיווך לסוכן (30%) 40,000 ש”ח כפול 30% = 12,000 ש”ח
עמלת תיווך למשרד (70%) 40,000 ש”ח כפול 70% = 28,000 ש”ח

חשוב מאוד לשים לב כי עמלת התיווך למשרד מיוחסת למעשה לאורן אשר יש לו הוצאות משרד שוטפות והוא יכול להרוויח סכומים גדולים יותר אם יש לו מספר סוכנים. לעומתו – מיקי, אינו נמצא בסיכון כלשהו אבל הסכום שהוא מרוויח הינו נמוך בצורה משמעותית.

עוד על תיווך, מתווכים ומה שביניהם

שוק הנדל”ן הישראלי עבר תהפוכות רבות. לפני 40 שנה יכולת לרכוש בית אם מכרת את האופנוע וכיום קשה מאוד להחזיק דירה זולה עם שכר מינימום. הביקושים הולכים וגוברים והמרוויחים הגדולים הם אלו שמתווכים בין הקונים והמוכרים. היום גם לך יש הזדמנות לעלות על גל הביקושים ולסגור כמה עסקאות ואולי למצוא אופק תעסוקתי חדש שימשוך אותך.

לסיכום, קורס תיווך נדל”ן ילמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על נדל”ן ובסיום הקורס תוכלו לגשת לבחינת רשם המתווכים. הבחינה איננה קשה אך מצריכה התכוננות ושליטה טובה בחומר הנלמד. הקושי האמיתי שלכם יתחיל כאשר תסיימו את הבחינה ותתחילו לעבוד. תגלו מהר מאוד שהלקוחות הישראלים הינם חסרי פשרות בכל הנוגע לדיור, ותצטרכו לשמש להם כמעין פסיכולוגים כדי להתגבר על בעיות שונות. אין ספק שאם תצליחו לשרוד בשוק הנדל”ן לאורך זמן תפיקו תמורה בעד השקעתכם ותוכלו להגיע למשכורת חודשית בגובה עשרות אלפי שקלים.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס תיווך נדל"ן
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס תיווך נדל"ן
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר