קורס פרחי באך

טיפול בבעיות גוף ונפש

רוצים להרשם לקורס פרחי באך? מדובר על שיטת טיפול מאוד יעילה השייכת לרפואה האלטרנטיבית, אך לאט לאט מאומצת על ידי הרפואה הקונבנציונלית.

שיטת פרחי באך

קורס פרחי באך
צילום: Bach Tran
קורס פרחי באך

השיטה פותחה על ידי ד”ר אדוארד באך (1886-1936) אשר חקר תמציות צמחים שונות באנגליה. הוא חשב כי אפשר לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית של האדם בעזרת תמציות פרחים. על ידי סיווג של 38 מצבים נפשיים הצליח למצוא דרך פשוטה לטפל בבני אדם הסובלים ממצבים שונים. פרחי באך עוזרים לבן אדם להפטר מגורמים רגשיים שליליים המשפיעים לרעה על בריאותו. אם תעצרו לרגע ותדמיינו בראשכם את הריח של פרחי שושנים טריים, מיד תרגישו טוב יותר, על אף שאין לידכם את הפרח הממשי. בעזרת פרחים אנו רותמים את הכוח של הטבע ומשפרים את מצב הרוח. פרחי באך עוזרים במקרים של רגשות שליליים, פחד, מצבי לחץ, חרדה, כעס, דאגות יתר, בטחון עצמי נמוך, אשמה ועוד. ישנם מעסים שמשלבים פרחי באך במהלך עיסוי.

הפקת תמציות צמחים ורסקיו רמדי

ההפקה של התמצית או הרמדי של פרחי הבאך מגיעה מפרחים שונים, וכן מניצנים, שיחים ועצים. כדי ליצור את התמצית מחממים את הפרח במי מעיינות בחוץ לאור השמש, או לחילופין מרתיחים את הפרחים במים. לרשימה של פרחי באך, ועל רסקיו רמדי, הכנסו לאתר פילבאך.

למידה נוספת בלימודי פרחי באך

 • למידה מעמיקה אודות השפעות תמציות פרחי באך
 • כיצד מטפלים בפרחי באך? פרחי באך ככלי טיפולי
 • התפתחות אישית בעזרת פרחי באך
 • שימוש בתמציות באך לשיפור בעיות שונות
 • תשאול ואבחון בעזרת פרחי באך
 • התכונות של 32 תמציות פרחי באך
 • פרחי באך וטיפול ארומתרפיה
 • בניית תרכובת של תמציות והתאמת התרכובת למטופל

קורס פרחי באך מתקדם למטפלים

בקורס זה תעמיקו את המחקר בפרחי באך, תנתחו מקרי בוחן מורכבים, ותלמדו עוד שיטות אבחון. בקורס תלמדו להקשיב בצורה יותר עמוקה לצרכי המטופל, ותלמדו להיות מטפלים טובים יותר. הקורס נועד למטפלים בפרחי באך בעלי נסיון בתחום. לאחר לימוד של 38 התמציות, על כל יעילותן והשפעותיהן, מתנסים בטיפול מעשי בבעיות של אנשים.

לסיכום, קורס פרחי באך יכשיר אתכם בשיטת טיפול שנוייה במחלוקת אומנם, אך מאוד רגישה וחיובית. אפשר לשלב לימודי פרחי באך עם לימודים אחרים, למשל שיאצו. אתם מוזמנים להכנס למרכז באך העולמי למידע על פרחים ותמציות שונות ופעלו של ד”ר באך.

סוגי פרחי באך

5 התמציות ברסקיו רמדי

בקורס פרחי באך תלמדו על 5 פרחי הבאך היעילים בהתמודדות עם לחצים ומצבי מצוקה:

אל-תיגע-בי – Impatiens – חוסר סבלנות. נועד לאנשים חסרי סבלנות, פזיזים, שאין להם סבלנות לחכות לאף אחד. אנשים אלו מעדיפים לעבוד לבד, וחיים בסוג של מירוץ. הצמח עוזר לפתח סבלנות ורוגע.

כוכב בית לחם – Star of Bethlehem – נגד שוק. רמדי זה נועד לאנשים שחוו שוק וטראומה כלשהם, ומתקשים להתגבר עליהם.

דובדבן – Cherry Plum – פחד מאיבוד העשתונות. הפחד שמקושר לדובדבן הוא פחד מאובדן שליטה ואיבוד עשתונות, פחד מפגיעה באחרים או פגיעה עצמית. פרח זה מתאים גם במצבי חירום.

ורד הסלע – Rock Rose – אימה ופחד. הרמדי הזו מפיחה אומץ ורוגע.

זלזלת – Clematis – לטיפוסים חולמניים. הזלזלת נועדה לאנשים מרחפים וחולמניים, והיא מחזירה אותם קצת לקרקע, ועוזר לנו לחזור לפעול במציאות ובהווה.

פרחי באך לטיפול בפחדים

פרח הקוץ – Mimulus – טיפול בפוביות. תמצית יעילה לטיפול בפחדים ידועים, דאגנות וביישנות.

צפצפה – Aspen – פחד מהלא ידוע. התמצית הזו עוזרת במקרים של חרדות ופחדים שאנו לא יודעים את מקורם.

ערמון אדום – Red Chestnut – דאגנות יתר. הרמדי הזאת משפרת לנו את היציבות ומשחררת אותנו מהעול של לדאוג לאחרים בצורה דרסטית.

פרחי באך לטיפול במצבי אי וודאות ואי החלטיות

נוקשן – Scleranthus – חוסר החלטיות. התמצית עוזרת לנו לדעת מה אנחנו רוצים, להיות מחוברים לרצונות שלנו ולאינטואיציה שלנו ולפעול במהירות והחלטיות.

אלגומין – Gorse – חוסר תקווה וייאוש. אנשי אלגומין הינם חסרי תקווה, וקשה מאוד לעודד אותם. האלגומין עוזר להאיר את העולם בצורה קצת שונה, ובכך לעודד את חסרי התקווה.

ערבז – Gentian – זריקת עידוד. הערבז משפר את מצב רוחנו לאחר שקרה משהו שלילי.

קורנית – Cerato – חרטה. טיפוסי קורנית מבצעים את ההחלטה בקלות, אולם מתחרטים לאחר מעשה. הם מתייעצים ודשים בכל החלטה שלהם, והתמצית עוזרת להטמיע בהם אמון בהחלטות אלו.

שיבולת שועל – Wild Oat – חוסר בטחון בכיוון בחיים. אלו אנשים שנישאים ברוח ולא יודעים לאיזה כיוון החיים שלהם פונים. שיבולת השועל עוזרת להחזיר אותם לדרך סלולה בחיים.

אלה לבנה – Hornbeam – עצלנות ועייפות במחשבה על מאמץ. אנשים אלו חשים עצלנות וחוסר אנרגיה לפני מטלה קשה. קשה להם לקום בבוקר והם נוטים לדחות מטלות.

פרחי באך לטיפול בחוסר שביעות רצון מהמצב הקיים

יונק הדבש – Honeysuckle – לחיות בעבר. טיפוסים אלו שקועים בעבר וחושבים שהחיים שלהם כבר מאחוריהם.

ורד הבר – Wild Rose – אפתיות ואדישות. ורד הבר נועד לאנשים שקיבלו את הקלפים שהחיים חילקו להם והפסיקו לנסות לשפר את מצבם. הפרח עוזר לגלות את העניין בחיים מחדש.

זית – Olive – תשישות לאחר מאמץ פיזי או מנטלי. התמצית עוזרת להחזיר לנו את הכוח והאנרגיה שאיבדנו, ואת המוטיבציה שלנו להמשיך הלאה.

ערמון לבן – White Chestnut – מחשבות טורדניות. הערמון הלבן מנקה את מחשבותינו והופך אותם לצלולים יותר.

חרדל – Mustard – דיכאון עמוק. הפרח נועד לאנשים שחוטפים דיכאון ללא סיבה נראית לעין, והוא עוזר להחזיר את ההערכה שלנו ליופי ולהנאה של החיים.

ניצן הערמון – Chestnut Bud – ללמוד מטעויות. התמצית נועדה לאנשים שלא מסתכלים אחורה וכל הזמן חוזרים על טעויות העבר.

פרחי באך לטיפול בבדידות

אברש – Heather – אגואיזם והתרכזות עצמית. נועד לאנשים שמרוכזים בעצמם, וכל הזמן חייבים להיות מוקפים באנשים שיתנו להם אישור. הפרח עוזר לאנשים אלו להתמודד עם הפחד שלהם מלהיות לבד, ומאפשר להם לפתח רגישות וקשב לאחרים, ובכך לזכות באהדה של אחרים.להתמודד

סיגלית המים – Water Violet – למתבודדים. סיגלית המים נועדה לטיפוסים מתבודדים, עצמאיים, שמציגים חומה בינם לבין אחרים.

פרחי באך לרגישות יתר להשפעות חיצוניות

אבגר – Agrimony – מחשבות מתענות מאחורי פרצוף מחייך. פרח זה נועד לאנשים השומרים את הסבל שלהם לעצמם, מתחת למסכת של אושר והנאה. האבגר יעזור להתמודד עם הצדדים האפלים של האישיות, ועדיין לשמור על חוש הומור. מדובר על רמדי שעוזר להתמודד עם הקשיים והצרות של החיים ואף לצחוק עליהם, במקום להחביא אותם.

דרדר – Centaury – ללמוד להגיד “לא”. הדרדרים אוהבים לעזור, ולכן לעתים אחרים מנצלים אותם. הדרדר מפתח יכולות של החלטיות, אומץ, ובטחון עצמי.

אגוז – Walnut – התמודדות עם שינויים והשפעות לא רצויות. הפרח עוזר לנו להתמודד עם שינויים שונים הקורים בסביבתנו ומשפיעים עלינו. הפרח נועד לאנשים שבטוחים בכיוון ומטרות שלהם, אולם נתונים להשפעות בלתי רצויות של גורמים חיצוניים חזקים.

אדר מצוי – Holly – שנאה וקנאה. האדר נועד לאנשים שחשים רגשות שליליים ותוקפניים כלפי האחר.

פרחי באך לטיפול בדכדוך וייאוש

אורן – Pine – רגשות אשמה. אנשים אלו מרגישים לא בסדר ואשמים, לעתים גם על טעויות שעשו אחרים. הם מבקשים סליחה ללא הרף, ולא מוכנים לסלוח לעצמם. האורן עוזר לקבל את המגרעות שלנו, ולא לשהות עליהם.

בוקיצה – Elm – עומס ומתחים של אחריות. אנשי בוקיצה הינם מצליחנים, אשר האחריות הרבה המוטלת עליהם משפיעה ומלחיצה אותם. הפרח עוזר לסכת אמון שהם יוכלו להמשיך בחייהם גם במקרה של כישלון.

לרש – Larch – חוסר בטחון. הלרש עוזר לנו במצבים שאנו חושבים שאנו פחות טובים מאחרים. בעזרת הלרש אנו לומדים להמשיך לפעול בלי תלות בהצלחה או כישלון, לקחת סיכונים ולקחת חלק פעיל יותר בחיים.

ערמון מתוק – Sweet Chestnut – ייאוש ונקודת שבירה. לאנשי הערמון המתוק אין בכלל תקווה או נקודת אור. הם הגיעו לקצה הדרך, ולעתים הערמון המתוק מצליח להוציא אותם מתחושת ייאוש זו.

תפוח בר – Crab Apple – רמדי לניקוי. תפוח הבר עוזר, בין השאר, לקבל צדדים שאנחנו לא אוהבים בעצמנו מבחינת מראה או אישיות.

אלון – Oak – לדעת לקחת את זה בקלות. אנשי אלון הם חרוצים, ועובדים קשה. הם לא עוצרים לנוח, ומוטלת עליהם אחריות רבה. הפרח עוזר לעצור לרגע ולקחת את הזמן שדרוש לעתים כדי למלא את מצבורי האנרגיה.

ערבה – Willow – רחמים עצמיים וטינה. התמצית מפתחת אופטימיות וחשיבה חיובית יותר, וכן אמונה ונתינה לאחר.

פרחי באך לטיפול בדאגנות יתר לרווחת האחר

עולש – Chicory – אהבה אנוכית. טיפוסים אלו נותנים אהבה, אך רוצים לקבל אהבה אף גדולה יותר. התמצית עוזרת לפתח אהבה ללא תנאים.

אשור – Beech – חוסר סובלנות. האשור נועד לאנשים שמרגישים שהם צריכים לראות את העולם בצורה יותר אוהדת. האשור עוזר להרגיש סובלנות וסלחנות כלפי האחר.

גפן – Vine – שתלטנות וחוסר גמישות. זהו צמח שמתאים מאוד לטיפוס הישראלי, אלו שבטוחים שיודעים מה נכון. אם אתם חושבים למזוג קצת מהתמצית לבוס שלכם, השיגו את הסכמתו לכך קודם לכן.

ורבנה – Vervain – התלהבות יתר. טיפוסי ורבנה הם פרפקציוניסטים, דבקי מטרה ונותנים מעצמם. לעתים בטחון היתר שלהם מונע מהם לגלות גמישות מחשבתית לרעיונות אחרים, והפרח עוזר להחזיר את האיזון וההקשבה.

מי מעיין – Rock Water – לטיפוסים שמטילים מרות על עצמם. מי המעיין נועדו לאנשים שלא מתמודדים עם האמת על עצמם, ומחוקקים חוקים לעצמם אשר נוקשים ביותר.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס פרחי באך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס פרחי באך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר