קורס דמיון מודרך

קורס דמיון מודרך

צילום: oddsock

קורס דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא תהליך החקירה של תהליכי החשיבה שלנו, תהליכי התקשורת שלנו ותהליכי השינוי שלנו. במדריך זה נסביר לכם בהרחבה אודות תהליך חקירה זה, נתאר לכם את היתרונות היומיומיים בשימוש של דמיון מודרך, וכן נמנה את מוסדות הלימוד המרכזיים בישראל ללימוד דמיון מודרך וNLP. לבסוף ניתן לכם כמה טיפים בסיסיים ביותר בדמיון מודרך שתוכלו ללמוד וליישם מיד לאחר קריאת המדריך.

חקירת החשיבה, התקשורת והשינוי

מכיוון שדמיון מודרך מלמד אותנו אודות תהליכי החשיבה שלנו, ועל הדינמיקה שלנו עם אנשים אחרים, למידת דמיון מודרך ו-NLP מאפשר להשתפר כמעט בכל תחום. ואכן משתמשים כיום בNLP ודמיון מודרך ככלי טיפולי, לשיפור ביצועי ספורטאים, להתמודדות עם חרדות ופוביות, להכשרת מנהלים ועוד. חקירת החשיבה והדמיון מאפשרת להשיג מטרות באופן מודע, על ידי הקשבה והרגעות. התהליך עצמו מתבצע באופן כזה שהמטופל שוכב בניחותא על ספה או יושב על כורסא נוחה, שומע מנגינה מרגיעה ומרפה עצמו ממחשבות, טרדות ולחצים. תןך כדי תהליך ההרפיה, המנחה מחדד את חושיו של המטופל באמצעות שאלות כדי שיחוש את השמיעה, את הראייה וכו’. מטרת השאלות היא להשיג תכנים עמוקים יותר ומשמעותיים יותר מהמטופל.

דמיון מודרך הוא שילוב של שיטת הרגעה והרפיה הכולל שימוש בעזרת חושים אחרים. שיטה זו של דמיון מודרך מקובלת לטיפולם אצל פסיכולוגים רבים בפגישות קצרות מועד. שיטת שונות כגון שיטת קיי ו NLP מלמדות באופן שיטתי את התהליך שבו הדמיון המודרך נוצר, ואיך משתמשים בו למטרות טיפוליות.

מהו NLP?

Neuro linguistic programming או ניתוח לשוני פיזיולוגי. זוהי שיטה אשר כוללת מיומנויות פסיכולוגיות אשר משפרות את התקשורת שלנו עם המערכת הנוירולוגית והלשונית. המטרה של שיטה זו היא לרתום את מערכות הלשון והחושים להשגת תוצאות ומטרות שונות שמציב לעצמו האדם. שיטה זו התפתחה בארה”ב בשנות ה-70 על ידי צמד חוקרים בנדלר וגרינדר, וכיום היא מועברת במגוון של קורסים וסדנאות שונים. החוקרים הללו גילו תהליכים שונים לביצוע שינוי אישי כגון reframing. המושג NLP ניתן לפירוק לשלושה מרכיבים:

נוירו (פיזיולוגי)– המציאות שלנו מגיעה דרך 5 החושים שלנו. כך אנו מקבלים מידע ומתקשרים עם העולם.

לינגואיסטיק (לשוני)– אנו מדברים עם אחרים ועם עצמנו. כמעט כל דבר שאנו עושים הופך להיות ורבלי בשלב זה או אחר.

פרוגרמינג (ניתוב) – לא מדובר על היפנוזה או השתלטות על המוח כמו שרבים חושבים. הכוונה היא שלכל דבר יש סדר ורצף, ועל ידי שינוי הסדר הזה אנו יכולים להביא לתוצאות שונות לגמרי.

מהי המטרה לשמה לומדים דמיון מודרך?

ביום יום אנו נפגשים עם אנשים מוצלחים בתחומים שונים, חלקם אף מפורסמים. אנשים אלו גורמים לנו לחוש קנאה או הערצה. באמצעות דמיון מודרך ו-NLP ניתן להתייחס לאותם אנשים בצורה חדשה. לפי שיטה זו אנו מנתחים בצורה אנליטית את ההבדלים בין אנשים גאונים ומוכשרים אלו לבין אנשים “רגילים” אחרים באותו התחום. זוהי דרך ללמידה מהירה יותר, צורת מיפוי ידע שלא היה נגיש לנו עד כה.

בדמיון מודרך אנו מנתחים את המצוינות האנושית ומפרקים אותה למרכיבים שלה. בעוד שמסגרות הלימוד המקובלות, כגון בתי הספר, מלמדים את התלמיד כיצד להיות ממוצע, ולהתאקלם בסביבת עבודה המונית, ה-NLP מלמד כיצד להצטיין ולהיות הטוב ביותר שאתה יכול להיות. על ידי מידול המצוינות אנו משהים את הפעולה האוטומטית שלנו ומסגלים פעילות של אנשים שפועלים בצורה מצוינת.

בקצרה, דמיון מודרך בוחן את הדרכים בהם אנשים לומדים ומשתנים, ומתגברים על קשיים ומכשולים בחייהם, כמו למשל התגברות על פחד. השיטה בוחנת את הדרכים להתמודדויות אלו, ואז ממדלת את הפתרון הזה כדי שאנשים אחרים יוכלו להתנסות בדרך זו להתגברות על מכשול דומה.

תכני קורס דמיון מודרך

 • טיפול באמצעות דמיון מודרך
 • שימוש יעיל יותר בחושים
 • הילינג מנטאלי
 • טכניקות הרפיה ומדיטציה
 • הגנות אנרגטיות
 • שיטת הדמיון המוחצן
 • NLP ו- reframing
 • ריפוי בעזרת הסימבול
 • התבוננות בעולם הפנימי
 • דמיון מודרך לילדים
 • דמיון מודרך ולידה
 • דמיון מודרך למחלות כמו סרטן
 • דמיון מודרך לפוביות ופחדים

מידע נוסף על קורס דמיון מודרך

קורס זה מיועד לפסיכולוגים , עובדים סוציאליים, מטפלים באומנות, מרפאים בעיסוק, מי שעוסק באימון אישי וכו’. מצד שני, גם אנשים שרוצים לשפר את מצבם וללמוד כיצד לתרגל מיומנויות שליטה מחשבתית יהנו מקורס זה.

הנה טיפ אחד על דמיון מודרך שיעזור לך לטעום משיטה נפלאה זו:

בדמיון מודרך אנו מחדדים את המטרות שלנו, בעזרת מודל תוצאות נהירות, וכך יוצרים שיטת עבודה מקיפה ומדוקדקת להשגת המטרה. בשיטה זו אנו משתמשים ב-6 שאלות כדי לחדד את מטרותינו:

 1. שאלה חיובית – מה אני רוצה?
 2. שאלה אודות עובדות – כיצד אבחין בכך שהשגתי את מטרתי? איך אדע שהשגתי זאת?
 3. הקשר וקונטקסט – איפה ומתי ארצה להחזיק במטרה זו? איפה ומתי לא ארצה להחזיק במטרה זו?
 4. האפשרות להגשמה – חשוב מאוד שהמטרה תהיה בטווח הפעולה של האדם, כלומר שתהיה לך שליטה לגבי השגת המטרה. השאלות כאן הן: אלו משאבים זקוקים לי להגשמת המטרה? מה אני צריך כדי להשיג את זה? האם אוכל להשיג זאת בעצמי או שאזדקק לתגובה מסוימת מצד אנשים אחרים?
 5. יתרונות וחסרונות – תמיד יש גם חסרונות לביצוע שינוי כלשהו. המודעות לחסרונות יכולות לגרום לנו פחות לפחד מהשינוי. מה היתרונות של השינוי? מה החסרונות שלו? מה תאבד בעקבות השינוי?
 6. כדאיות – אלו צרכים שלך ימולאו על ידי השגת מטרה זו? מדוע חשוב לך להשיג מטרה זו? האם השגת המטרה תשנה הרגשתך?

לסיכום, קורס דמיון מודרך הוא קורס העוסק בשימוש נכון בכוח הדמיון להשגת מטרות. המטופל נכנס לרגיעה ולהרפיה מוחלטת בעוד שהמטפל מקנה לו את האוירה המתאימה לכך באמצעות שאלות. על ידי כך נוצרת שיחה בין המטפל והמטופל וכך המטופל מוציא מעצמו תכנים עמוקים לגבי אישיותו וחייו. קורס זה הוא נדבך נוסף וכלי טיפולי חשוב בטיפול פסיכולוגי ומגביר את המודעות האישית אצל המטופל.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס דמיון מודרך (NLP)
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס דמיון מודרך (NLP)
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר