קורס צילום

לצלם את העולם

אם ברצונכם לרכוש ידע ומיומנויות בתחום הצילום, עליכן להירשם אל קורס צילום. קורס צילום יאפשר לכם לרכוש את הכלים המתאימים, תוך ניצול מירבי של יכולות המצלמה ולמידה מעמיקה של היבטים אומנותיים וטכניקות צילום שונות. כמו כן קורס צילום יקנה יפתח לכם את האופקים ויפתח אצלכם זווית ראיה חדשה ושונה.

קורסי הצילום השונים מתחלקים למספר סוגים, כל קורס למעשה יעניק לכם את הידע והכלים המתאימים להתמודדות עם הנושא הנבחר. כדוגמא, אם אתה צלם חובב, כדאי שתבחר בקורס צילום למתחילים, או אם אתה מתעניין בצילומי חוץ וטבע, בחירתך תהייה בהתאם. כל קורס מתאים את עצמו לדרישות ולמטרות הצילום וכן הקורס מתמקד בטכניקות להגברה והדגשה של הנושא שבו בחרתם להתמקד.

כיום חשוב מאוד לדעת איזה קורס צילום לבחור, קורס אשר יתאים לכם בצורה מושלמת מבחינת הרמה והמקצועיות של הקורס. כל קורס צילום יכול למלא מטרה אחרת, חשוב להגדיר את מטרות הידע או התחביב לפני ההרשמה לקורס, בכדי להגיע למקסימום ניצול של הידע המועבר בקורס.

מקצוע הצילום התפתח מאוד בעשור האחרון עם התפתחות הטכנולוגיה, הצילום הוא לא עוד צילום לשם התיעוד אל הוא קיבל פן אומנותי ועיצובי וצלמים רבים יודעים כיצד לנצל את הידע וטכניקות הצילום השונות בכדי ליצור אומנות דרך עדשת המצלמה. עולם הצילום וכן מקצוע הצילום הפך למקצוע מאוד פופולרי. מי לא היה רוצה להסתובב בעולם ולצלם למחייתו. עוד מתחילת המצאת המצלמה, תחום הצילום קיבל את זווית הראייה העיצובית וסיגל לעצמו את הסימליות הרבה אשר טמונה בתוך הצילום. בקורס צילום גם אתם תוכלו להגיע ליכולות ומיומנויות דרך למידה נכונה והכוונה של אנשי המקצוע.

מטרות קורס צילום

מטרות קורס צילום למעשה מתבססות על הקנייה של העין המקצועית ואת ההבנה של המיומנויות והטכניקות בשימוש ובהפעלת המצלמה, כמו כן תלמדו על תהליך פיתוח סרט הצילום ועל שימוש באפקטים שונים בתהליך הצילום. קורס צילום יאפשר לכל חובבן לקבל את הידע וטביעת העין המקצועית דרך למידה של מיומנויות שונות וטכניקות צילום מקצועיות. קורס זה מאפשר לכל אחד לפתח את העין הביקורתית והחשיבה היצירתית, מטרת הקורס למעשה מאפשרת לכל סטודנט לממש את הפוטנציאל ולהגיע ליכולות ולמיומנויות גבוהות ומקצועיות כשל צלם מקצועי.

מטרות הקורס מבוססות על:

 • למידה של טכניקות צילום
 • מבוא לצילום
 • ראיייה צילומית ופיתוח זווית יצירתית בצילום
 • צילום מעשי, צילומי חוץ ופנים
 • צילומי פרוטרט ודמויות אנושיות
 • צילומי מאקרו וחפצים
 • למידה דרך ביקורת הצילומים

מה לומדים בקורס צילום?

 • הכרת המצלמה, יסודות הצילום, מושגים וצלמים מקצועיים
 • טכניקות ומיומנויות צילום שונות
 • זוויות צילום
 • צילומי שחור לבן
 • פיתוח פילם, סרט צילום
 • אפקטים בצילום
 • צילום במצלמות שונות
 • תוכנות עזר לצילום כגון פוטושופ ואילוסטרייטור
 • הכנת תיק עבודות

תנאי רישום וקבלה לקורס צילום

תנאי קבלה לקורס צילום הם בסיסים, מי שקיימת אצלו אהבה למקצועות העיצוב וצילום בפרט יהנה ביותר ויצליח להתפתח בתחום. לעיתים רבות בכדי להשתתף בקורס צילום ולתרגל את הידע הנכרש על הסטודנטים לרכוש ציוד צילום, אך עם זאת קיימים מוסדות אשר מאפשרים למידה דרך ציוד המוסד. כמו כן קיימים קורסי צילום המתאמים בתכליתם גם לילדים ונוער.

אופן לימוד קורס צילום

את לימודי הצילום תלמדו הן בכיתה דרך מנחה והן בסדנא לפיתוח ולעריכה. בקורס צילום לרוב תדרשו לממש את הידע הנרכש הן בכיתה והן כתרגול בבית. קורס צילום כולל לימוד של טכניקות צילום, ציולם מזוויות שונות, צילום אירועים ואנשים, צילום שחור לבן, תהליכי עבודה ופיתוח סרט צילום, שימוש במצלמות ידניות, למידה תיאורטית על תולדות הצילום וכן למידה של תוכנות מחשב ועיבוד תמונה.

קבלת תעודה

קורס צילום למעשה מקנה לכם תעודת גמר אשר מעידה על ההסמכה שקיבלתם והידע שרכשתם במהלך הקורס.

מוסדות לימוד ממולצים

כיום אתם יכולים למצוא מוסדות לימוד רבים אשר מעבירים קורסי צילום באופן מצקועי על ידי טובי המורים. כמו כן ניתן למצוא תוכניות לימוד שונות אשר יתאימו לכל אחד ואחת, הן מבחינת הרמה והן מבחינת הניסיון והפוטניציאל האישי של כל סטודנט. כל קורס יקנה לכם את הראייה השונה והביקורתית על עולם הצילום אל מול הבנה הכרה מעמיקה של התחום.

מושגים מרכזיים בקורס צילום

עומק שדה

עומק שדה מורה על חדות ומיקוד התמונה, עומק שדה למעשה קובע את החדשות של העצמים והאובייקטים בפריים. את העומק שדה ניתן לחלק לעומק שדה רדוד או עומק שדה צר. עומק שדה צר מבליט את האובייקט המרכזי ומחדד אותו לעומת אובייקטיים משניים שהופכים מטושטשים. לעומת זאת עומק שדה רחב מעיד על חדות כולל של כל העצמים בפריים.

חשיפה לאור

בצילום מונח מאוד חשוב ליצירה של צילומים מקצועיים ואמנותיים הוא המונח ‘חשיפה לאור’. מונח זה עומד על כמות האור אשר מקבל סרט הצילום או במקרה אחר, החיישן הדיגיטלי. את החשיפה לאור ניתן לכוון על ידי שני אמצעים שונים. האחד הצמצם, אשר קובע את כמות האור הנכנסת דרך חריר המצלמה והשני הוא מהירות התריס הקובע את מהירות סגירת התריס וכך את כמות חשיפת האור.

מיקוד וזום

בכדי ליצור צילומיים מקצועיים בעלי מסר ואווירה ממוקדת על הצלם להיות מקצוען בטכניקות המיקוד והזום. המיקוד או הפוקוס קובע איזה אלמנטים יהיו חדים ואלו מטושטשים בפריים. דרך הזום קובע הצלם, דרך יכולות המצלמה את הפריים הנדרש. הזום מאפשר לשנות את אורך המוקד ואת זווית הראייה.

מצב ידני או מצב אוטומטי

רבות המצלמות הקומפקטיות אשר מאפשרות מצב אוטומטי. מצב זה למעשה מחשב את חשיפת האור, המיקוד, הזום, עומק שדה ועוד ויוצר מצב אידיאלי, פשוט ונוח לצילום. כל צלם חובבן נהנה לצלם במצב זה. לעומת זאת קיימות היום מצלמות הן קומפקטיות והן מקצועיות אשר מאפשרות צילום במצב ידני, צילום זה מאפשר לצלם המקצוען לכוון בופן עצמאי את המריכים השונים לצילום, מאפיינים אלו יוצרים את התמונה המקצועית. לא כל אחד יכול לצלם במצב ידני, יש ללמוד כיצד להפעיל את המרכיבים השונים בכדי להגיע לרמה גבוהה וצילום מקצועי.

תפקידים עתידיים למסיימי קורס צילום

אלו אשר יסיימו בהצלחה קורס צילום יוכלו להשתלב בתפקידים כגון: עבודה בחברות פרסום ובחברות גרפיות הזקוקות לצלם מקצועי, צלם אירועים וחתונות, עבודה כצלם עצמאי, צלמים של מגזנים ועוד. כמו כן צלמים רבים שואפים לקבל הכרה דרך הצגה של עבודתם בתערוכות בארץ ובחו”ל, בנוסף קיימים סוגים שונים של תחרויות צילום בעלי יוקרה ופרסים.

מידע נוסף על צילום

כיום תחום הצילום הפך לתחום נגיש, הוא מתאים לכולם, החל מהגילאים הצעירים ועד למבוגרים, לימודי הצילום לרוב לא דורשים ידע רב והם מעניקים לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים ללימוד הצילום, הן ברמה החובבנית והן ברמה המקצועית. כיום קיימים מוסדות רבים ללימוד צילום, לימודים המתקיימים בכל רחבי הארץ, ובערים המרכזיות, ירושלים, תל אביב וחיפה. לקבלת פרטים נוספים מלאו את הטופס.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר