קורס עיצוב ותכנון תאורה

למה צריך עיצוב תאורה?

לתאורה יש כוח, כוח להשפיע על הסביבה, על האווירה, על הסובבים ועל העיצוב בכלל. דרך התאורה ניתן לשפר ולשדרג את הפוטניציאל הטמון בכל חלל נתון. תאורה נכונה יכולה להבליט את היתרונות של החלל וכן תאורה עמומה יכולה לטשטש את חסרותויו. ההשפעה של התאורה היא אדירה, היא יכולה להפוך כל מקום לטוב או לא על ידי שימוש נכון בטכניקות והבנה של התאורה ושימושיה.

מטרות קורס עיצוב ותכנון תאורה

קורס עיצוב ותכנון תאורה מתבסס על הבנה והכרה של הכלים לשימוש נכון בתאורה, קורס זה מלמד את האספקטים השונים של העיצוב דרך הבנה של השפעות התאורה על החלל. בקורס תלמדו את הטכניקות השונות החל מעיצוב אסתטי של התאורה דרך תכונות ייחודיות ושימושיו של האור וכיוונו ועד לניצול הפונציאל דרך השילוב של התאורה והחלל בכדי ליצור אוווירה בעלת מסר התאומרת לדרישות הלקוח ולמטרת החלל בפרט.

תכני לימוד קורס עיצוב ותכנון תאורה

 • תאוריות יסוד בהבנת התאורה
 • הכרה של נורות, מנורות וסוגי מאור שונים
 • עיצוב נכון של החלל דרך נקודות אור
 • חלוקת תאורה של החלל
 • זויות תאורה והשפעתן
 • הבדלי תאורת פנים מול תאורת חוץ
 • עוצמות תאורה שונות מול מיקומים שונים
 • טכניקות תאורה ותהליכי עבודה נכונים
 • עבודה לפי שרטוטים ומפרט טכני

אופן לימוד קורס עיצוב ותכנון תאורה

קורס זה מבוסס על חלק תאורטי וכן חלק מעשי, החלק התאורטי עומד על מידע חשוב הן מבכינה טכנית של התאורה והן מבחינה היסטורית ושימושי התאורה השונים. חלק זה יעזור רבות במימוש בחלק המעשי. קורס עיצוב ותכנון תאורה כולל גם הרצאות פרונטליות של מומחים בתחום התאורה ועיצוב התאורה, כולל גם סיורים במפעלים ובמקומות מגוונים וכן פרוייקטים מעשיים לאישוש הידע הנצבר בקורס.

משך לימוד קורס עיצוב ותכנון תאורה

משך קורס עיצוב ותכנון תאורה מתבסס על תוכנית הלימודים אשר קובע המוסד, כל מוסד מגדיר לעצמו תוכנית לימודים בעלת רמת לימודים וכן תכני לימודים אשר קובעים בעקיפין את משך הקורס. קורס בסיסי יכול להיות מספר מפגשים מול קורס מקצועי אשר יכול להיות מספר חודשים.

למי מתאים קורס עיצוב ותכנון תאורה

קורס תאורה למעשה מתחלק לשתי רמות. קורס אחד אשר מתאים לקהל הרחב, לכל אלו אשר יש להם את האהבה והמשיכה לתחום עיצוב התאורה, אלו אשר מעוניינים להעמיק את הידע בתכנון התאורה, כיצד היא עובדת ומהן ההשפעות של התאורות השונות. כמו כן קורס זה מתאים לאלו אשר רוצים להפוך את התחום הזה לתחביב, אלו הרוצים לממש את הידע הנרכש בקורס בביתם באופו עצמאי.

לעומת זאת הקורס השני, הוא קורס מתקדם יותר, ארוך יותר ומקצועי הרבה יותר. קורס זה מתאים לאנשי מקצוע כגון מעצבי פנים, אדריכלים, בעלי מקצוע ועוד. כל אלו אשר רוצים להתמקצע בתחום עיצוב ותכנון התאורה יכולים להצטרף לקורס זה ולעבור קורס מקיף ומקצועי.

קבלת תעודה

קורס זה מקנה לסטודנטים תעודת גמר מטעם המוסד הנלמד. כמו כן התעודה היא בהתאם לסוג הקורס שנלמד, תכני הלימוד, משך הקורס והרמה המקצועית של הקורס. קיימים מוסדות אשר דורשים מן הסטודנטים לבצע פרוייקט גמר המתנה את קבלת התעודה.

פרטים נוספים על עיצוב ותכנון תאורה

תחום עיצוב ותכנון התאורה הוא תחום מתפתח בשנים האחרונות, בשל ההכרה וההבנה של השפעות התאורה החלו רבים לנסות להבין לעומק את ההשפעות של התאורה על חללים שונים, על האווירה וכן על הסובבים בחלל. דרך מניפולציות וטכניקות נלמדות של תאורה תוכלו גם אתם להפוך למקצוענים דרך קורס זה.

אם תחום התאורה ועיצובה הוא תחום אשר מושך אתכם כדאי לכם לקחת קורס עיצוב ותכנון תאורה, בכדי לקבל פרטים נוספים מלאו את הטופס המצורף והמוסדות הרלוונטיים שתבחרו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

 • Facebook
 • Twitter
 • email