קורס עיצוב אופנה

Erin Heatherton Custo Barcelona Spring 2009 runway show by david_shankbone.

צילום: david_shankbone

עולם עיצוב האופנה

קצת על עולם אופנה

עולם האופנה הוא תחום אשר הופך יותר יותר פופולרי בשנים האחרונות ובעיקר במדינת ישראל, היום בכל מקום צצים להם תערוכות אופנה, בגדים של מעצבי אופנה גדולים, שבוע האופנה, פסטיבלי אופנה ועוד. העובדה היא שתחום האופנה חדר עמוק הן לשוק הישראל והן לתודעתינו.

תחום האופנה הוא תחום מאוד יצירתי הדורש מחשבה ורעיון מאחורי אותו פריט לבוש, עולם האופנה מצליח לגלגל מילארדי דולרים מיני שנה והוא כולל אנשים רבים מתחומים ומנישות שונות. תפקידו של מעצב האופנה הוא להכתיב את האופנה והטרנדים הבאים, להחיות את הרעיונות וסקציות הדו-מימדיות למשהו שכולנו נלבש או נדבר עליו בעונה הבאה.

מטרות קורס עיצוב אופנה

קורס עיצוב אופנה יעביר אתכם שלב שלב, החל משלב הקונספט ועד להצגה ולמכירת העיצוב שלכןם. תוכנית הלימודים של הקורס מתבססת על חומר תיאורטי, המעניק נקודת מבט על עולם העיצוב, הכרה של טרנדים ואופנות וכן מתבסס על החלק המעשי, חלק זה הוא מימוש של החלק התיאורטי תוך התנסות ויצירה דרך תרגולים.

קורס עיצוב אופנה יעניק לכם את כל הכלים אשר תצטרכו בכדי להשתלב בצורה מושלמת בשוק העבודה ובכלל בתחום העיצוב. דרך פיתוח של חשיבה ויצירתית וראייה מקורית תוכלו לפתח מוצרים ואביזרים חדשניים ומקויים דרך שילוב של טכניקות, טרנדים ואופנות. כמו כן קורס זה יקנה לכם את הגישה העיצוב, הראייה המחרבית תוך שימת דגש על הסביבה, שימוש בחומרים חדשים וקלאסיים וכן שמירה על חדשנות מקוריות והנדסת אנוש ונוחיות של המוצר.

דרישות הקבלה לקורס עיצוב אופנה

דרישות הקבלה לקורס עיצוב אופנה מתבססות דבר ראשון על האהבה למקצוע והחיבה של האדם, חלק מן הקורסים אינם דורשים ידע קודם או ניסיון קודם בתחום אם כי קיימים מוסדות אשר מתנים את הקבלה של הסטודנטים על ידי מבחן קבלה או ראיון אישי אשר יקבע את הפוטנציאל של האדם והיכול שלו להתמודד על בעיות דרך חשיבה מקורית ויצירתית.

משך זמן קורס עיצוב אופנה

אורך קורס עיצוב אופנה תלוי הן במוסד הלימוד ובתוכנית הלימודים המוצעת והן ברמת הקורס ובתכניו, קורס ממוצע של עיצוב אופנה יכול להמשך בין שלושה חודשים, שזה למעשה קורס בסיסי המקנה את הכלים הבסיסיים ביות בתחום עיצוב האופנה ועד לקורס מקדם הרבה יותר ואף ללימוד אקדמי של עיצוב אופנה האורך 4 שנים.

קבלת תעודה

משמעות התעודה של קורס עיצוב אופנה מותנת הן במוסד הלימודים הקובע את ערך התעודה וכן בתוכנית הלימודים ותכני הלימוד והידע שרכשת במהלך הקורס וכמו כן התעודה מבוססת על הרמה המקצועית וכן משך זמן הלימוד. קורס עיצוב אופנה לרוב מתבסס על לימודי תעודה אשר בסיומו מעניק למשתתפיו תעודת גמר בתחום, אם כי קיימים מוסדות אשר מעניקים תואר ראשון בעיצוב ללימודי עיצוב מקצועיים האורכים 4 שנים הכוללים בסופם פרוייקט גמר.

מה לומדים בקורס עיצוב אופנה

קורס עיצוב אופנה מתבסס על יצירת חשיבה אחרת, הוא בונה אצל הסטונדטים את הראייה העיצוב וכן הפרקטיקה והטכניקות לעיצוב נכון ויעיל. קורס זה יכין אתכם וילמד אתכם כיצד הופכים את המחשבה והרעיון למוצר מוגמר כיצירה אופנתית ועכשיווית. לימודי עיצוב אופנה עומדים על התחשבות בקהל היעד, התאמה לקהלים שונים, שימוש בחומרים ובטכניקות שונות. הטכניקות כוללות לימודי תדמיתנות, לימוד של איור אופנה וציור טכני, הכרה של בדים וטכסטיל ועוד.

תכני קורס עיצוב אופנה

 • יסודות העיצוב, הכרה תיאורטית של ההיסטוריה של עיצוב האופנה
 • צבע, קו, צורה, מבנה, קומפוזיציה
 • טכניקות של איור אופנה וסקיצות
 • הכרה של טרנדים אופנתיים
 • הכרת חומרים והתנהגותם
 • למידה על טקסטיל והכרת בדים שונים
 • למידת טכניקות שונות: תפירה, גזירה, גזרות, השחלות ועוד.
 • שימוש בתוכנות מחשב כעזר לבניית הקונספט, תוכנות גרפיות כגון פוטושופ, אילוסטייטור ועוד.

אופן לימוד קורס עיצוב אופנה

קורס אופנה הוא קורס המתבסס על הן הרצאות פרונטליות הכוללות מפגשים עם אנשי מקצוע, הכרה של עולם העיצוב ועיצוב אופנה בפרט, סיורים מגוונים במפעלים ובסטודיו לעיצוב אופנה ועוד. כמו כן קורס זה יקיים שיעורים רבים המתבססים על תרגילים וסדנאות מעשיות ליצירה ועשייה של עיצוב האופנה. לרוב המוסדות מקיימים תערוכת סוף שנה המציגה את העבודות של הסטודנטים שזוהי דרך מצויינת לפרוץ אל התחום.

קורס עיצוב אופנה מתקיים לרוב בקבוצות קטנות של 15-20 איש, דבר המעניק לכל סטודנט יחס איש ועזרה רבה מן המנחה, לרוב השיעורים המעשיים מתקיימים בכיתות תפירה, כיתות המכילות מכונת תפירה לכל סטודנט וכן את הכלים המתאימים.

תפקידים עתידיים למסיימי קורס עיצוב אופנה

למסיימי קורס עיצוב אופנה בהצלחה יש מספר אפשריות של התפתחות בתחום, כמובן ההשתלבות בשוק העבודה מותנת הן בסוג הקורס שנלמד, סוג התעודה והכי חשוב הכישרון האישי של כל אחד וכן התיק העבודות.

הסטודנטים יוכלו להשתלב בחברות של שיווק ועיצוב אופנה ואביזרי אופנה, יוכלו להיות מעצבים ולעבוד עם ספקים של חברות ענק העוסקות בתחום האופנה, לשמש כמעצב בית של חברות ומפעלים המייצרות פרטי אופנה וכן לעבוד כמעצב עצמאי.

למי מתאים קורס עיצוב אופנה

קורס עיצוב אופנה למעשה מתאים כמעט לכל גיל, קורס זה אינו דורש ידע רב וכן לא ניסיון בתחום והוא מתאים עצמו גם לצעירים מביניינו. גם אלו הבוגרים והמבוגרים אשר רוצים הן להעמיק את הידע והטכניקות והן לעסוק בתחום זה כחובבנים או כמקצוענים יכולים להצטרף בקלות למסלול מתאים בקורס עיצוב אופנה

פרטים נוספים על קורס עיצוב אופנה

קורס עיצוב אופנה הוא קורס אשר מקבל תנופה בשנים האחרונות, בשל ההכרה וההבנה שיש צורך בזה, רבים בוחרים את תחום האופנה אשר יפתח להם את הראייה העיצובית והרעיונות שעדיין נשארו בראש. קורס זה למעשה מתקיים בכל רחבי הארץ, הן במכללות הטכנולוגיות והן בבתי הספר ללימודים גבוהים. בכדי לקרוא ולשמוע עוד על קורס עיצוב אופנה, מלאו את הטופס המצורף והמוסדות הרלוונטיים יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

 • Facebook
 • Twitter
 • email