קורס אדריכלות נוף

קורס אדריכלות נוף

קורס אדריכלות נוף

לעצב את הנוף

קורס אדריכלות נוף הוא קורס המתמקד בפיתוח הסביבה בשילוב הצומח עם הדומם. קורס זה משלב ידע מתחומים שונים: מדעי הטבע, טכנולוגיה,עיצוב והנדסה. אדריכל הנוף אחראי בעבודתו על כל מה שנמצא סביב האדם מחוץ לבתי המגורים כגון: פארקים, גינות, ככרות ועוד. האדריכל משרטט על פי טעמו תוכנית על שטח פתוח מסוים ומשלב בתוכנית זו את הצומח ואת האלמנטים הסביבתיים כגון: פסלים, ספסלים וכיוצא בהם התואמים לסביבת המקום. חזות עיר ,פארקים ומקומות ירוקים תפסו תאוצה בעשור האחרון תודות לתודעה הציבורית בנושא איכות הסביבה, הבריאות והכושר. ציבור רב בישראל צועד בטיילות ברחבי הארץ ומחפש מקומות כאלו שאפשר לטייל בהם בצל ובסביבה ירוקה. קורס אדריכלות נוף עונה לצורך זה.

אדריכלות נוף הוא חלק מאדריכלות. תחום המתעסק בתכנון של מקומות פתוחים ומרחבים ציבוריים. מקצוע זה כורך בתוכו את הנושא של תכנון ובניית עיר. התכנון מתייחס לקשר בין המבנים במקום לבין הצמחייה והאלמנטים הדוממים וכן ראייה של עבר-הווה-עתיד של המקום והסביבה. בעבודת אדריכל הנוף ישנה חשיבות רבה לפיתוח ריאות ירוקות באזורים אורבניים ותרומה זו לאיזורים אלו היא חיונית וחשובה.

מטרות קורס אדריכלות נוף

 • התמודדות עם בעיות נוף, תכנון ויצירה של פיתוח הסביבה
 • למידה על המרכיבים של הפיתוח הסביבתי
 • פרויקט גמר הכולל פיתוח הרעיון, משלב התכנון דרך בניית הפרטים עד לשלב הביצוע

נושאי לימוד עיקריים בקורס אדריכלות נוף

 • יסודות העיצוב
 • הכרת הצומח ובוטניקה
 • תולדות האומנות ואדריכלות הנוף
 • יסודות השרטוט וכן שרטוט בתוכנת Autocad
 • תכנון בעזרת צמחיה
 • תכנון השקיה

מוסדות לימוד מומלצים ללימוד קורס אדריכלות נוף

מכללת אורט – מכללה מהותיקות בארץ ללימוד אדריכלות נוף, נמצאת במקומות הראשונים בסקרי מה”ט (המכון להכשרה טכנולוגית).
המכללה הטכנולוגית רופין – מכללה מהגדולות בארץ המכשירה הנדסאים לתעשייה ונמצאת בפיקוח מה”ט.
מכללת תל חי – מכללה בצפון הארץ עם מיטב המרצים מתחום האומנות והמדעים.

מחיר לימודי אדריכלות נוף

עלות קורס אדריכלות נוף היא בין 14,000 ₪ ל 20,000₪.

משך לימודי אדריכלות נוף

משך הקורס הוא 4 סמסטרים (כ 2000 שעות לימוד).

אופן לימוד אדריכלות נוף

לימוד הקורס כולל: חומר עיוני, הרצאות פרונטאליות, הרצאות והעשרה ע”י מרצים אורחים, סיורים באתרים שונים ברחבי הארץ, תרגולים, שיעורי בית ופרויקט גמר הכולל שרטוטים שונים ברמות שונות ומצגת סיום.

תנאי קבלה

12 שנות לימוד.

קבלת תעודה והסמכה בסיום קורס אדריכלות נוף

קבלת תעודת גמר מטעם מה”ט – הנדסאי אדריכלות נוף.

שכר אדריכל נוף

שכר אדריכל נוף נע בין 6,500 ₪ ל10,000 ₪.

מידע נוסף על קורס אדריכלות נוף

ניתן ללמוד קורס זה במספר מכללות הפזורות ברחבי הארץ. תוכנית הלימודים ורמת הלימודים משתנות בין מכללה אחת לשנייה. המכללות מציעות לימודי בוקר וכן מסלול ערב לעובדים. בחלק ממוסדות הלימוד, ניתן לפרוש את הלימודים על יותר מארבעה סמסטרים.

לסיכום, קורס אדריכלות נוף מיועד לאנשים שרואים את הקשר בין האדם לסביבתו, אוהבי טבע ויצירתיות ורואים חשיבות בשילוב של הצומח בעיר וביישוב. בקורס זה תלמדו איך לפתח משלב הרעיון עד שלב הביצוע תוך כדי ירידה לפרטי פרטים של האלמנטים אשר יהיו בתכנון.המיוחד בקורס אדריכלות נוף הוא יצירת ההרמוניה בין הטבע, הטכנולוגיה, העיצוב וההנדסה. דרך התכנון, האדריכל יוכל להמחיש את מה שברצונו להעניק לאדם ולסביבה: הנעימות, השלווה והרוגע הקיימים במקום ירוק. האדריכל יכול לעבוד בעיריות, חברים במשרדי אדריכלות נוף ומנהלי משרד עצמאי לפיתוח גנים ונוף. אדריכל הנוף ייהנה מעבודה מאתגרת ומעניינת וממשכורת נאה.

 • Facebook
 • Twitter
 • email