מכינה לעיצוב

What is Graphic Design? by DeaPeaJay.

צילום: DeaPeaJay

מכינה לעיצוב ואמנות

מוכנים ללמוד עיצוב

עם התחזקות מקצוע העיצוב והדרישה ההולכת וגוברת הדרישה ללימודים מקצועיים ואקדמאים. הדרישה הרבה והמומעדים הרמים המעוניינים להתקבל ללימודים גרמו למוסדות השונים להחמיר את דרישות הקבלה ללימודים, הכל בכדי למצוא את הטובים ביותר. בשל זאת קמו מוסדות אשר מכינים את הסטודנטים אשר רוצים להתקבל ללימודים ומעניקים להם את הידע הבסיסי ובונים עימם תיק עבודות לתהליך קבלה קל ומהיר.

רבים אשר מעוניינים ללמוד את מקצועות העיצוב נתקלים בקשיים רבים, הן תנאי הקבלה המחמירים של המוסדות והן הפרמטרים הרבים לקבלה. כמו כן קיימים רבים אשר טרם החליטו אם מקצוע העיצוב הוא בשבילם וקורס מכינה לעיצוב ואומנות מלמד אותם את הבסיס לקראת הלימודים המקצועיים.

מטרות המכינה לעיצוב

קורס זה למעשה הוא קורס מקצועי אשר מקנה לסטודנטים את המיומנויות והכלים המתאימים הן לקבלה ללימודים והן להמשך דרכם בתחום הלימודים המקצועיים. הסטודנטים רוכשים את המיומנויות דרך למידה בסיסית של כל רזי המקצוע, ההתמחויות הן רב תחומיות ובעלות היקף רחב אשר יקנה זווית ראיה רחבה להתמודדות עם מצבים ובעיות שונות בקבלה ללימודים.

הכנת תיק עבודות

לימוד מקיף בא לידי ביטוי ביצירה של תיק עבודות אשר מעידה על גיוון ומחשבה יצירתית וכן ידע וניסיון רבה בתחום האומנות והעיצוב. תיק העבודות שייצרו הסטודנטים מהווה טעימה של הפוטניצאל העיצובי של המועמד. תיק העבודות למעשה הופך להיות כרטיס הביקור שלו ועל ידי כך המוסדות השונים קובעים אם הוא מתאים או לא. תיק העבודות כמו כן הוא זה המעיד על יכולותו של הסטודנט וכן על הידע והכישרון.

תכני הלימודים במכינה לעיצוב

הנושאים הנלמדים בקורס מכינה לעיצוב מבוססים על היקף רב של מיומנויות וטכניקות אשר יכשירו את הסטודנט ויאפשרו לו קשת רחבה של אפשרויות תמרון. הנושאים מתבססים הן על תחום העיצוב והן על תחום האומנות. קורס זה מקנה הן את הידע התיאורטי והן את הידע המעשי בשני התחומים ועומד על שיעורים המרחיבים את הדעת ומפתחים את החשיבה היצירתית והכישרון.

 • מבוא לעיצוב
 • שיעורי איור וציור
 • פיתוח מודעות וראייה אסתטית
 • הכרת המחשב ושימושו בתחום העיצוב והאומנות
 • דרך הגשה של קונספט חזותי
 • הכרה של חומרים והתנסות
 • פיתוח חשיבה יצירתית
 • בנייה של תיק עבודות דרך פרוייקטים
 • הכנה למבחני הקבלה במוסדות השונים

טכניקות למידה בקורס מכינה לעיצוב

בקורס מכינה לעיצוב ואומנות תלמדו טכניקות שונות המפתחות את החשיבה היצירתית, את זווית הראייה וכן את הראייה האסתטית. דרך מספר שיעורים ולמידה של טכניקות ומיומנויות תוכלו גם אתם להיות חלק מן עולם העיצוב והאומנות.

טכניקת למידה של יצירתיות – ניתן למצוא כיום טכניקות אשר בדוקות כיצד לשחרור היכולת היצירתית הטמונה בכל אחד. דרך למידה של חיזוק של היכולת והכישרון הטמון בנו, קורס זה מלמד כיצד ליישם את העיצוב והאומנות דרך הבנה והכרה מעמיקה של התחום.

שיעורי עיצוב ואמנות – הקורס זה מבוסס על עולם העיצוב והאומנות, למעשה קורס זה בנוי בכדי שהסטודנטים יכירו לעומק את מושגי היסוד של העיצוב, את עולם האומנות ועולם הפרסום. דרך למידה של ההיסטוריה של מעצבים ואומנים והשפעם על החברה שלנו כיום תוכלו ליצור בהשראה ובהשפעה של גדולי המעצבים והאמנים. את הלימוד התיאורטי תצטרכו לממש על ידי פרוייקטים מעשיים ומטלות שונות בכדי ליצור תיק עבודות מקורי, מגוון ומעניין. מטרת הקורס, להפוך אתכם מאנשים חסרי נסיון ליצורים בעלי תיק עבודות שלא מבייש את עצמו.

שיעורי רישום וטכניקות העיפרון והעט – בקורס מכינה לעיצוב ואמנות תוכלו ללמוד את טכניקות הרישום, החל מן הבסיס ועד לרמה מתקדמת יותר. דרך תרגול המיומנויות המבוססת על העברת מסר עיצובי. דרך הסקיצה תוכלו למעשה לבטא את הרעיונות שלכם ותלמדו כיצד לעשות זאת בצורה היעילה ביותר והטובה ביותר.

הכרה של הצבעים – בדומה למסורת של לימודי עיצוב עולמיים, בקורס מכינה לעיצוב ואמנות תוכלו לפגוש לראשונה את תיאוריות הצבע, משמעות הצבע וכיצד הצבעים מעבירים מסרים. ניצול נכון של כל צבע וצבע יביא אתכם להיות מעצבים ואומנים היודעים כיצד לנצל וליצור אפקטים רגשיים דרך הצבעים והצורות.

נושאים נוספים הנלמדים במכינה לעיצוב

בקורס זה תלמדו עוד מגוון רחב של טכניקות ושימושים בכלים חיוניים, הכל במטרה להקנות לכם את המיומנויות והשליטה הנדרשת לקבלה ללימודים. בקורס זה תלמדו שיעורים המבוססים על שפה חזותית ושליטה על סגנון היצירה, עיצוב בדו מימד ותלת מימד, כיצד מעבירים מסר שיווקי, הכרה ועבודה נכונה עם חומרים ועוד.

לסיכום, קורס מכינה לעיצוב ואומנות למעשה מתאים לכולם, כל אחד שרוצה להתקבל בקלות ללמודים וכל מי שרוצה ליצור תיק עבודות המכבד את עצמו. כל אחד יכול להצטרף, בין אם אתם רוצים להיות מעצבים או אדריכלים.

רגע לפני המכינה לעיצוב

מטרת המכינה לעיצוב היא להכין את המשתתפים בצורה הטובה ביותר ללימודי עיצוב ואמנות. המשתתפים בקורס מקבלים קשת רחבה של נושאים אשר מפתחים אותם משמעותית מבחינת הראייה והחשיבה היצירתית. אתר קורסר ממליץ לכם רגע לפני שאתם מתחילים ללמוד מכינה לעיצוב, לקרוא ולעיין באתרים שונים, ספרות מקצועית, מגזינים ועוד. הכל במטרה שתגיעו מוכנים. אספנו מגוון של אתרים אשר יקנו לכם ידע בסיסי בעיצוב ואמנות אשר יתרמו לכם להתקרב צעד נוסף אל תחום העיצוב.

 • Facebook
 • Twitter
 • email