קורס מנהל עבודה

קורס מנהלי עבודה
צילום: USFS Region 5

קורס מנהל עבודה

כיצד להיות מנהל עבודה?

רוצים להיות מנהלי עבודה בבניין? קורס מנהלי עבודה מכשיר אתכם לתפקיד תובעני בו תדרשו לעמוד במטרות שהוצבו לכם על ידי האדריכל או הקבלן. מנהלי העבודה הם המבצעים בפועל, והם חייבים להבטיח את שיתוף הפעולה של כלל העובדים. כל תקלה, אי שמירה על בטיחות, או כל בעיה אחרת, יכולה ליפול על אחריותו של מנהל העבודה. במדריך זה נסביר לכם על המקומות השונים בהם ניתן לעבור קורס מנהלי עבודה, וניתן לכם המלצות על תהליך הלמידה.

דרישות החוק למנהלי עבודה

התפקיד של מנהלי עבודה מעוגן בחוק, ומופיע באתר משרד העבודה. ישנם שלושה סיווגים של מנהלי עבודה – מנהלי עבודה בבנייה ובנייה הנדסית, מנהלי עבודה בתשתיות ומנהלי עבודה בבניה הנדסית בלבד. כללים אלו מנוסחים בתקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בנייה), התשמ”ח – 1988
וכן בנוהל מנהלי עבודה לעבודות בניה, בניה הנדסית, עבודות תשתית ופיתוח.

מטרות לימודי מנהלי עבודה

הלימודים אמורים להסמיך אתכם לעבוד בתור מנהלי עבודה בבניין, ולפקח על צוות העובדים שאחראי על בניית הפרויקט. מכיוון שמנהלי עבודה צריכים לדעת כיצד לשלוט על מספר רב של עובדים בתהליכי בנייה שונים, הקורס מעניק את הכלים להתמקצעות במגוון נושאי בטיחות, סדר עבודה וניהול של העובדים.

תכני קורס מנהל עבודה

בתחילת הקורס נלמד על תורת החומרים, פרק ובו לומדים מהם המרכיבים של בניינים שונים. כאן נלמד על בטון, מלט, טיט, טיח ושאר חומרים המעורבבים ומוכנים בשלבי הבנייה השונים. בנוסף, נלמד על הכלים והציוד המקצועי שמשתמשים בהם בעת בנייה, כגון עגורנים, מנופים, פטישים ועוד. אמנם קורס מנהל עבודה איננו קורס אדריכלות, אולם במהלך הקורס נלמד תחומים הקשורים לתורת הבנייה, הבנה של תכניות בנייה ותרשימי אדריכלים, תכנון לפי מודל תלת ממדי, עבודת צוות ועוד. מנהלי עבודה צריכים גם להכיר נושאי טופוגרפיה וביצוע מדידות, על מנת שיוכלו לפקח על תהליכים אלו. הקורס מלמד גם אודות בקרת איכות של בניה, נושאי ניהול עובדים, וכן מועבר קורס בטיחות קצר ונושאי מתן עזרה ראשונה. בקורס מנהל עבודה מוסמך מנסים להביא גם כלים מעשיים עימם יאלץ מנהל העבודה להתמודד בעתיד.

מה עושים לאחר הקורס?

לאחר וידוא רישום של מנהל העבודה במשרד העבודה, אפשר להתחיל לחפש משרות דרושים בתחום, או להגיש בקשות למינוי מנהל עבודה. המשכורת של מנהל עבודה נעה בין 7 ל15 אלף שקלים לחודש, בהתאם לדרג. ישנם קורסי מנהלי עבודה בכירים שמעניקים לכם הקפצה במשכורת. אפשר לנסות למצוא עבודה בחברת מנהלי עבודה, כגון אורון שפירא.

איפה ללמוד קורס מנהלי עבודה?

קורס מנהלי עבודה נלמד במוסד הבא:

מישלב טכני – לוגיסטי

במכללת מישלב אפשר ללמוד קורס מנהלי עבודה בכירים תעשייה ושירותים, שם תלמדו ניהול תהליכי עבודה במגוון מקומות, לא רק בבנייה. בקןרס תלמדו נושאים כגון שיטות ניהול, ניהול פרוייקטים, ניהול עובדים, בקרת איכות בטיחות ועוד.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס מנהל עבודה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס מנהל עבודה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר