קורס סאונד

צילום: Mourner

קורס סאונד

כאשר סאונד הוא טוב ואיכותי הוא למעשה המפתח להצלחה של הקטע המוזיקלי. הסאונד הוא חלק מרכזי במוסיקה, והמיומנות להגיע לסאונד נקי ומלא נפח וברק מבוססת על מקצועיות וניסיון רב. תחום הסאונד בשנים האחרונות תפס תאוצה בשל העלייה במעמדו של האולפן הביתי. עלייה זו גרמה לעלייה בכמות היצירות ובכמות היוצרים. כיום, בעזרת קורס סאונד, לומדים הסטודנטים את רזי המקצוע והטכנולוגיה, ומצליחים להשתלב בתעשייה הדורשת איכויות גבוהות יותר ומיומנויות גבוהות יותר מאיש הסאונד.

סאונד איכותי הפך להיות תנאי הכרחי לכל אומן ויוצר המעוניין להגיע לרמה גבוהה ומקצועית של הפקה ויצירה, הפקה ברמה שהאמנים המקצועיים וחברות התקליטים מייצרים. לימודי הסאונד יקנו לכם את הכלים המתאים להבין, להכיר וכן ללמוד את הכלים המתאימים בכדי ליצור סאונד איכותי באמת, ורמת הפקה גבוהה מאוד.

מטרות קורס סאונד

בקורס סאונד לומדים את הנושאים הבאים: שיעורי אקוסטיקה, הבנה והכרה של המכשור האלקטרוני של האולפן, למידה של תפעול של הטכנולוגיה וציוד האולפן, ייצור הקלטות ומיקס ועוד. כמו כן קורס סאונד כולל לימוד מעשי ותאורטי של מגוון סגנונות סאונד. ברוב המוסדות עומדים לרשות הסטונדטים אולפני הקלטות, אשר שם הם נפגשים לראשונה עם עולם הסאונד וכן דרך אולפן או סטודיו מקצועי.

תכני קורס סאונד

ישנם סוגים שונים של קורסי סאונד, ביניהם כאלו שם לומדים אודות הפקת מוסיקה באמצעות מחשב וסינתזה ועיצוב סאונד. קורסים מתקדמים יותר מתמקדים בפיתוח סאונד באולפן מתקדם טכנולוגי, קורסי מיקס\מאסטרינג – MME לאנשים מתחום המוזיקה, וכן ישנם קורסים נישתיים כגון קורס עיצוב פס-קול, או קורס קיובייס. במדריך זה נעבור על תכני קורס הסאונד הבסיסי והפופולרי ביותר.

בתחילת הקורס לומדים נושאי בסיס, כגון מהו סאונד, כיצד מתרחשת הקלטה, יסודות ומושגים של חשמל ואקוסטיקה. בפרק זה נקבל גם רקע כללי על מוזיקה ותיאוריות מוסיקליות שונות.

לאחר חלק זה נעבור על ציוד עימו עובד איש הסאונד, הכולל מגברים ומכשירי הגברה, רמקולים, מיקרופונים, מדיות הקלטה דיגיטלית, אקולייזרים,מכשירי עיבוד צליל, סוגי חיבורים, שולחנות בקרה, כלים אקוסטיים, סינתיסייזרים וסמפלרים ועוד מכשירים שונים. איש הסאונד צריך להיות אמון על תפעול ותחזוק של כל ציוד הסאונד הקיים באולפן ההקלטה.

בנוסף, ילמדו התלמידים אודות שימוש בתוכנות המחשב המוזיקליות והסיקוונסים, וכן על סוגי הקלטות שונות. בחלקו המעשי של הקורס נלמד אודות כיוון ותחזוקת אולפן, כתיבת תפקידים שונים, ביצוע מודולציות, עבודה עם EQ, COMPRESSORS ו-MIDI ועוד טכנולוגיות סאונד שונות.

קורס סאונד מתקדם

בחלקו המתקדם של הקורס נעבור על שליטה במקלדות שליטה, מוניטורינג, עבודה עם תוכנת ה- CUBASE, יצירת מוסיקה באולפן ביתי, עריכת סאונד,הפקת סאונד, יצירת טראק אישי, מיקסוס של מוזיקה אלקטרונית וכן מגוון של שיעורי האזנה למוסיקה. בקורס סאונד מלמדים אתכם ליצור באולפן סאונד נקי ומשוייף, בעל מאפיינים שונים. ישנן הקלטות הדורשות סאונד מחוספס יותר בעוד אחרות דורשות צליל נקי. בקורס לומדים לעשות מניפולציה לצלילים ולפתח את השמיעה המוסיקלית האישית.

בקורס תלמדו על תהליכי POST PRODUCTION, עבודה עם חברות תקליטים, הכנת אפקטים מקביליים וטוריים, ביצוע הקלטות שטח ותרגולי רדיו, וכן הקלטת כלי נגינה שונים והתאמת ההקלטה לכלי או למבצע.

בסוף הקורס מתבצעים סשנים של הקלטות אולפן והקלטות לייב, לעתים עם להקות חיות.

מה מקבלים בסוף לימודי סאונד?

קורס סאונד עוזר לכם גם למצוא עבודה לאחר הקורס, וזאת על ידי הכנת תיק עבודות המורכב מדיסקים שהכנתם במהלך הקורס. הדיסק כולל את השירים עליהם עבדתם בהקלטות האולפן, המיקס האישי שלכם, וכן הקלטות ה- LIVE. בנוסף תקבלו גם תעודה מטעם המוסד.

איפה ללמוד קורס סאונד?

  • BPM
  • קאמרה מיוזיק
  • בית ספר לסאונד – מסלול PD
  • אולפני בלנד
  • רזוננס
  • מכללת הד
  • Facebook
  • Twitter
  • email