קורס כתיבה יוצרת וקופירייטינג

קורס כתיבה טכניתצילום: Caitlinator

כתיבה טכנית

כיום, כאשר האינטרנט נוסק שחקים ורותם אחריו המוני עובדים ואנשי הייטק, גוברת הדרישה לכותבים טכניים. קורס כתיבה טכנית הינו קורס חדש שמלמד אתכם כיצד לכתוב בצורה נכונה. במאמר זה נסביר לכם על סוגים שונים של כתיבה טכנית.

יתרונות הכתיבה הטכנית

אנשים ששוקלים הסבה מקצועית לכתיבה טכנית פעמים רבות מתבססים על העובדה שמדובר במקצוע שדורש ריכוז ועבודה בשקט וללא לחץ. זוהי עבודה חשובה הדורשת בעל מקצוע שאמון על כל האספקטים של הנושא עליו הוא כותב. בעוד שמרבית המקצועות כוללים עבודה מלחיצה ומאומצת, כתיבה טכנית מתאימה לאנשים שאוהבים שקט ויכולים לעבוד לאורך זמן במקצוע שהם מבינים בו.

כתיבה טכנית נחשבת מקצוע שקשור לתקשורת, משום שהמאמרים המתפרסמים עוברים תחת אוטוסטרדת המידע המודרנית בצורה זו או אחרת. ישנם כותבים המעבירים מידע לאינטרנט, לטלוויזיה ואף לקולנוע. למרות האמור, כתיבה טכנית בדרך כלל מתמקדת בנושאים טכנולוגיים – כגון תוכנה או חומרה.

כאשר חברת הייטק, למשל מיקרוסופט, זקוקה למדריך לאחת התוכנות שלה, נדרש הכותב הטכני לבצע מחקר מקיף ולהכין מדריך שיעזור לבעל המקצוע ולמשתמש המתחיל כאחד לנווט דרך השימוש של התוכנה. זוהי דוגמה אחת מיני רבות המאפיינת את עבודת הכותב הטכני. כותב זה צריך להתחשב במגוון בעיות בכתיבה שלו – למי הוא כותב, באיזו רמת שפה להשתמש וכו’.

בין התחומים העולים בדרישתם לכותבים טכניים – תוכנה, חומרה, תעשיות כימיות, תעופה, רובוטיקה, מכשירי חשמל וביוטכנולוגיה. הכותבים נדרשים לכתיבה מקצועית בעברית, אנגלית ולעתים שפות אחרות. אם מדובר על מסמך העומד לפרסום, פעמים רבות תתקיים גם עריכה טכנית שתבוצע על ידי מספר גורמים.

מה לומדים בקורס כתיבה טכנית?

במהלך קורס כתיבה טכנית לומדים כיצד להסביר מונחים מקצועיים טכניים ומורכבים בשפה ברורה ונהירה. לעתים הכותב הטכני ישתמש בעזרים ויזואליים להסבר אספקטים מסויימים במוצר, וכן יש מקרים בהם משתמשים במאיירים. אם אתם עובדים במקצוע טכנולוגי כמו תכנות, ומעוניינים בהסבה מקצועית לתחום הכתיבה הטכנית, קורס זה יתאים לכם משום שהוא מעניק כלים כלליים לכתיבה בכל נושא.

תחום הכתיבה הטכנית כולל בלימודיו גם הסברים על מידענות. ברוב המקרים הידע לא ימצא בראש הכותב ואף לא בספרים המצויים במשרד, ויהיה צורך לחפש את המידע באינטרנט. קורס כתיבה טכנית נמצא כיעיל בהכשרה מלאה של הכותב בכתיבה ברמה גבוהה יותר, שיפור הנהירות של הכתיבה, וכן שיפור טכניקות חיפוש המידע ברשת.

בואו להרשם לקורס כתיבה טכנית והכנסו לתחום מרתק של ביאורים והסברים!

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס קופירייטינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס קופירייטינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר