קורס מנעולן

קורס מנעולן

צילום:  gruntzooki

קורס מנעולן

יש לכם 10 שניות לפרוץ עד שהאזעקה תתחיל לצפצף!

אומנם ככה מתוארת פעולת המנעולן בסרטים כמו “משימה בלתי אפשרית”, אולם במציאות מנעולן איננו עובד בדרך כלל בתנאי לחץ זמן. קורס מנעולן מכשיר אתכם להיות מנעולנים מקצועיים, מקצוע עם מספר יתרונות:

1. אתם עובדים באופן עצמאי, או בחברה בה תעבדו בשעות נוחות.

2. אפשר לעבוד בחו”ל בתחום. בניו יורק ישנם מנעולנים ישראלים רבים המתפרנסים בכבוד.

3. זה כיף לעמוד באתגר של פריצת מנעולים, ולאפשר לאנשים להכנס בביטחה לבתיהם.

4. מנעולנים לעתים עוזרים לחברות אבטחה למצוא את הפרצות שלהם ולהגן עליהם מפני פורצים אמיתיים.

מטרות קורס מנעולן

במהלך הקורס תקבלו ידע רב בנושאי מנעולנות ואבטחה, וכן תעברו על כלים מעשיים שיעזרו לכם במגוון מצבים שבהם תספקו שירותים של מנעולן, בין אם מדובר בשירותי פריצה, החלפת מנעולים, התקנת מוצרי אבטחה ואזעקות, פריצת כספות, פריצה לרכבים ועוד.

תכני קורס מנעולן

בתחילת קורס מנעולנות לומדים מבוא למנעולנות, שם עוברים על ההיסטוריה של סוגי מנעולים שונים והמנגנונים שהתפתחו לאורך השנים. לאחר מכן עוברים על שיטות לפריצה (בין היתר לומדים כיצד לפרוץ ללא נזק למנעול), שינוי וקידוד מנעולים לרכב, לבית, למגזר הפרטי והעסקי. הקורס כולל למידה של סוגים שונים של מנעולים ודלתות, התקנה וטיפול במוצרי מיגון, נעילה, הרתעה ואבטחה לרכב ולבית. בחלקו השני של הקורס מתרגלים באופן מעשי כל נושא שנלמד, והמדריכים עוברים בין התלמידים ומוודעים שהפריצה נעשית כמו שצריך.

בין חומרי הקורס לומדים אודות:

סוגי מנעולים – מנעולי תלי, מנעולי איתן, מנעולי רב”ל ועוד מגוון רחב של מנעולים. כל הזמן נוספים סוגים שונים של מנעולים ומנגנוני אבטחה, ואנו נעבור על החדישים ביותר במהלך הקורס.
הכרת מנגנוני הנעילה, שינויי קומבינציות של מנעולים ושיטות הפריצה – שיטות פריצה שונות מאפשרות יישום של הפרקטיקה הנלמדת בקורס. לכן החלק התרגולי של קורס זה הוא קריטי בהבנה של הפורץ את העבודה.
שכפול מפתחות מכל הסוגים – בקורס נלמד שכפול ביתי של מפתחות מסוגים שונים – רב בריח וכן מנעולים מורכבים.
דיגדוג – פריצה ללא נזק, חליצת מפתחות – זוהי ממש אומנות שלמה הנלמדת בקורס ומיושמת ברבים מהמקרים בשטח.
סוגי כספות – מנעולי כספות, כספות אנלוגיות ואלקטרוניות, כספות של בנקים ובתי עסק, כספות פרטיות ועוד.
השמה לעבודה – בסוף הקורס מקבלים ליווי צמוד להקלטות מהירה בשוק העבודה בתור מנעולנים מקצועיים.

מוסדות לימוד, בהם ניתן לעבור קורס מנעולנים

 • “אולפני גבע” בגבעתיים
 • “המכללה למנעולנות” בחולון
 • “המנהל הטכני- ביה”ס לטכנאי שירות” להם שתי שלוחות לימוד, בכפר סבא וראשון לציון
 • “מכללת משלב” בתל אביב
 • “נשיא טכנולוגיות” ברמת גן
 • “מלט”ש- המכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית” בירושלים, חיפה ובאר שבע.
 • “מככלת עתיד” הפרושה  לשלוחות ברחבי הארץ

רצוי להשוות בין המכללות, טרם ההרשמה, גם בין תכני הלימוד בהן וגם במוניטין שלהם, התעודה הניתנת בכל אחד מהן ( הכרת משרד התמ”ת), כמה תלמידים בכל שיעור, מרצים וכו’.

תנאי הרשמה לקורס

 • 12 שנות לימוד (לא בכל המוסדות נדרש)
 • חוש טכני (לא הכרחי אבל רצוי)
 • תעודת יושר מטעם משטרת ישראל.

מידע על מחיר, אורך הקורס ותעודת הסיום

עלות קורס מנעולן תלויה כמובן במקום הלימוד, אך לרוב נעה סביב 6,000-7,000 ש”ח לקורס מקצועי ושנתי. בחלק ממוסדות הלימוד, זמן הלימוד מוגדר כ-100 שעות אקדמאיות  הנלמדות יום עד יומיים בשבוע ובחלק  מהם מוגדר שלושה עד ארבעה חודשים, הנחלקות ליום עד יומיים בשבוע (ערב ובוקר). בחלק ממוסדות הלימוד קיימת אפשרות לקורס אישי, הנמשך, מטבע הדברים, אף פחות זמן.

ברוב מוסדות הלימוד הנ”ל מתקבלת תעודה של המוסד עצמו, בחלקם אף של משרד התמ”ת. משכורת של מנעולן יכול לנוע החל מ-21 ש”ח לשעה-כחסר נסיון ובעל נסיון מועט ויכול  להגיע לסכומים של מאות שקלים לכל עבודה, במקרה של עצמאי ובעל נסיון.

מידע נוסף על קורס מנעולן

ניתן גם להתמקצע בהרכבה ופירוק דלתות, דבר שיכול לייקר את העבודה באלפי שקלים עבור כל לקוח ולהוסיף לשכר המנעולן. הידע הטכני הנלמד בקורס המנעולנים הינו עצום, ונוגע לביטחון כל אחד ואחת מאיתנו, החל מחיי היום-יום במיגון הבית והרכב, וכלה בבית העסק הגדולים ביותר. זאת ועוד, חלק מן המנעולנים עובדים בשיתוף עם משטרת ישראל, או כחלק ממנה.

במכללת המינהל הטכני, לומדים שירותי מנעולן בשלושה שלבים שונים:
1. הכרת התיאוריה של המנעולנות, כולל פירוק מנעול וצילינדר – בקורס לומדים תיאוריות שונות הנוגעות לפירוק נכון של המנעול או הצילינדר והרכבתו מחדש.
2. ביצוע התקנות של מנעולים וצילינדרים בבתים ורכבים – חלק זה של הקורס מסמיך אתכם באופן מעשי בהתקנת סוגים שונים של מנעולים או צילינדרים, גם בסוויטץ’ של רכב.
3. לימוד דרכי פריצה – לאורך השנים התפתחו שיטות שונות של פריצה לבתים. בקורס נעבור על שיטות אלו ונדגים מהם האפשרויות העומדות בפני הפורץ בכל פריצה עימה הוא מתמודד.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס מנעולן
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס מנעולן
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר