קורס חשמלאי מתח גבוה

אוהב מקצוע עם אתגרים וסכנות? רוצה לעבוד על עמוד חשמל גבוה ולצפות על כל העולם מלמעלה? בקורס חשמלאי מתח גבוה תתנסה בקורס מאתגר ומתגמל, אשר רבים מצליחים בו, ומעטים מתחשמלים בו. בשונה מחשמלאי רגיל, שמקבל זץ מדי פעם, חשמלאי מתח גבוה מוודא כי הוא עובד בתנאי בטיחות ואינו מסכן את חייו.

מטרת קורס חשמלאי מתח גבוה

בקורס לומדים אודות העבודה והתפקיד של חשמלאי מתח גבוה, וכן לומדים לתפעל מערכות שונות של מתח גבוה. כדי לעסוק במתח גבוה יש לקבל הסמכה גבוהה ורישיון מתאים, ולכן זהו קורס מאומץ הכולל חומר לימוד רב יחסית.

מה לומדים בקורס חשמלאי מתח גבוה?

אין לנו אפשרות במדריך זה לעבור על כל חומר הלימוד, אולם ניתן לכם כמה נושאים שיעזרו לכם לוודא כי אכן מתח גבוה הוא התחום שאתם מעוניינים בו. בתחילת הקורס חוזרים על מבואות חשמל שלמדתם בקורסים קודמים. לאחר מכן עוברים על נושאי רשתות למסירה, וכיצד חלוקת האנרגיה עובדת במערכות שגרתיות ובלתי שגרתיות. בקורס נלמד על סוגי הפרעות ברשתות והטיפול בהם, ונעבוד בפועל עם ציוד מיתוג של מתח גבוה.

בחלק השני של הקורס נלמד לתפעל מסדי מתח גבוה, נתמודד עם תקלות מתח יתר ברשתות מתח גבוה, וכן נעבור על סוגי שנאים כגון שנאי הספק ושנאי מדידה. לסיכום נלמד על הגנות רשת הארקה במתח גבוה כגון מערכות אל פסק, ונוודא כי הסטודנט בקיא בתחומים של בטיחות ועזרה ראשונה.

פירוט נושאי הלימוד:

  • מערכות ייצור – העברה וחלוקה. – בקורס תלמדו כיצד מערכות הייצור פועלות וכיצד חשמלאי מתח גבוה צריך לתכנן ולעזור בביצוע של משימות העברה וחלוקה שונות. זהו חלק אשר מאוד קשה ללמידה משום שקיימות מגוון תקנות שיש להכיר בתחום זה.
  • תפעול – אחזקה ובטיחות. – כיצד לפעול בצורה יסודית ובטוחה בתור חשמלאי מתח גבוה צריך לא רק להשמע לתקנות אלא גם למנוע בעיות אבטחה עתידיות. פעמים רבות עבודת חשמלאי מתח גבוה כוללת אחריות רבה, משום שכל טעות שהוא עושה יכולה לעלות בחיי אדם. הרעיון של מתח גבוה הוא שאם נפגעים לא מקבלים רק זץ קטן ליד אלא ממש יכולים למות.
  • הפרעות ותקלות ברשתות ובקווים. חשמלאי מתח גבוה נדרש לתקן תקלות שונות ברשתות ובקווים. עבודה זו כוללת גם טיפוס על עמודי חשמל וזיהוי התקלה גם בתנאי מזג אוויר קשים. לכן החשמלאי נדרש לאומץ ולעבודה מעשית ברמה טכנית הכי גבוהה. התגמול הרב של חשמלאי מתח הוא המניע לאנשים להגיע לקורס זה, וכן הרצון לעבוד בעבודה מאתגרת עם סיכונים שונים. חשמלאי מתח רבים טוענים כי המקצוע מספק להם התרגשות חוזרת ושכל יום חדש של עבודה הוא אתגר חדש מעניין.
  • עזרה ראשונה. מכיוון שמדובר בעבודה עם מתח גבוה, נדרש החשמלאי להכיר צורות עזרה ראשונה, טיפול בחבלות, הנשמה, ועזרה רפואית מיידית. ידע זה נלמד לאורך הקורס בצורה מעשית כדי שבשעת חירום ידע החשמלאי כיצד להתמודד עם הסיטואציה עמה הוא נתקל.
  • תחנות משנה ותחנות טרנספורמציה. – כאשר תחנות הטרנספורציה הראשונות נוצרו נוצר צורך למצוא בעל מקצוע רגיש שידע לתפעל אותן. בעזרת הידע של חשמלאי מתח גבוהה הוא נדרש לטפל ולתחזק את תחנות הטרנספורמציה וכן תחנות משנה שונות.
  • סיורים מקצועיים. לאורך הקורס יתבצעו סיורים מקצועיים באתרי תחזוק ותיקון שונים.

אורך הקורס

לימודי חשמלאי מוסמך אורכים בין 150 ל200 שעות לימוד, אשר בסופם מתקבלים תעודה ורישיון חשמלאי מתח גבוה בהתאם לתקנות חוק החשמל.

איפה לעבוד בתור חשמלאי מתח גבוה?

חשמלאי מתח גבוה יכול למצוא תעסוקה בתחנות כוח, בעבודה בחברת החשמל, בתור חשמלאי עצמאי, ובעוד מגוון חברות פרטיות העוסקות בתשתיות חשמל.


  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס חשמלאי מתח גבוה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס חשמלאי מתח גבוה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר