קורס אילוף

קורס אילוף

תחום האילוף הוא תחום נרחב אשר עוסק בהקנייה של חינוך ותרבות החיה הפראית. מקצוע זה הוא מקצוע אשר דורש סבלנו רבה ועקשנות עד להשגת החינוך האידיאלי של החיה. עולם החי הוא עולם פראי, אשר אינו פועל לפי החוקים של בני האנוש. עולם החי פועל לפי אינטרנסים אישיים ופרטיים ופעולתו מוכתבת דרך הרגש.

קורס אילוף בא במטרה לביית את עולם החי, לאפשר לו ליצור אילוף דרל היסכלות של ההיבטח ההתנהגותי של החיה. דרך הקנייה של הרגלים והתנהגויות שונות וחדשות, מצליחים המאלפים בעלי ההכשרה המקצועית, לאלף את עולם החי.

תפקיד המאלף

כיום ניתן למצוא מאלפים שונים של אילוף, מאלף כלבים, מאלף סוסים, מאלף כלבי ים, מאלף תוכים ועוד. המאלף או בשמו האחר, המאמן, הוא למעשה המטפל ההתנהגותי של החיה, הוא מכתיב לחיה דרך התנהגות שונה ואחרת דרך התנייה.

המאלף, הוא אדם בעל אחריות רבה, הן רגשית והן פיזית, תהליך האילוף הוא ארוך ולעיתים מיגע, לרוב החיה נקשרת אל המאלף ופועלת אך ורק לפי הוראותיו. תהליך האילוף, הינו תהליך אשר דורש סבלנות והשקעה רבה.

שיטות אילוף

הקרבה הפיזית והרגשית של המאלף יוצרת רצון עז לתקשורת דואלית בין המאלף לחיה. כיום קיימות גישות רבות לאילוף, אשר אותן תלמדו בצורה מקיפה בקורס אילוף. כל גישה מנסה לטפל בפן אחר של החיה ולנסות לחנך אותה להתנהגות אחרת.

התנייה

מאלפים רבים מכירים את שיטת החיזוקים וההתנייה, הכוונה היא התנייה של התנהגות בפרס. ברגע שהחייה תבצע פעולה רצוייה ונכונה, המאלף יחזק את הפעולה בחיזוק חיובי בצורה של פרס, לרוב מדובר בפרס אכיל.

שלילת פעולה

בכדי להיפטר מהתנהגות שלילית של החיה, המאלף פעולה בצורה של ענישה או התעלמות כדרך להיפטר מההתנהגות הלא רצויה של החיה. לאחר מספר פעמים, החיה מבינה כי התנהגות זו אינה רצויה והיא מחליפה התנהגות זו באחרת.

פסיכולוגיה חייתית

חייות רבות חיות בלהקה, המאלף מגיע מתחוך הכרה והבנה של ייסוד זה ומאפשר לחיה להבין כי המאלף הוא המנהיג של הלהקה. פסיכולוגיה זו מאפשרת לכלב להבין כי הוא חלק מקבוצה ולכן הוא פעולם לפי הוראות המנהיג, המאמן.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס מאלפי כלבים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס מאלפי כלבים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר