קורס קציני בטחון

להיות מעל כולם

קצין ביטחון או בקיצור קב”ט, הוא אדם בעל אחריות רבה. תפקידו דורש לא פעם להיות בשליטה על המצב והסביבה, ולהציג ביטחון עצמי גבוהה וסמכותית. קצין הביטחון חייב להיות בעל ידע רב וכן השכרה מקצועית ומעשית בשטח. קורס קציני ביטחון ילמד אתכם כיצד לשמור ולהגן על הסביבה במצבים שונים וקריטיים.

קורס קציני ביטחון בא במטרה להכשיר את המשתתפים בקורס וללמד אותם את הדרכים השונות להתגברות על הסיכונים בשטח, לשמירה על הבטחון של מוסדות ומקומות שונים. כמו כן קורס זה יכשיר את המשתתפים להתמודדות מול מצבי לחץ, יציב בפניהם סימולציות של מצבי חירום, דרך הכשרה מקצועית לתחומים שונים כגון: אבטחת אישים וקורס חוקרים פרטיים.

תכני קורס קציני ביטחון

חוקים מנחים

קורס קציני ביטחון יעשה לכם היכרות עם החוקים הרלוונטיים לתחום. חוקים אלו, הם חוקים אשר ינחו אתכם להתמודד במצבים שונים בעת מילוי תפקידכם. החוקים עומדים על היבטים שונים של המשפט בחוקי ישראל חוקים כגון: חוקי משפט, חוקי אבטחה, חוק הגנת הפרטיות, חוק האזנות סתר, חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור ועוד.

טכנולוגיה

בתפקידכם כקציני ביטחון, תפגשו לא פעם על מכשור וציוד טכנולוגי. ציוד זה יעזור לכם לשמר את הביטחון בצורה היעילה ביותר. לכן קורס קציני ביטחון מלמד בצורה הברורה ביותר, כיצד להשתמש ולהיעזר בציוד האבטחה. הקורס ילמד אתכם לאבטח את האיזור על ידי שימוש במחשוב, שערים חשמליים, טיפול בתקלות מחשב, שימוש באמצעי תצפית ואמצעים טכנולוגיים שונים ורבים.

הכרת האיום

השמירה על הביטחון, באה במטרה להגן ולשמור על המקום מאיום. בקורס תלמדו על האיום  ועל ארגוני הטרור והערכות. האיום אשר סובב אותנו מכל עבר, מגובה בידע מודיעיני, למידה של אמצעי לחימה ומניעה, טכניקות להגנה עצמית והתמודדות מול חבלה, וחפצים חשודים.

למידה מעשית

למעט הידע התיאורטי, התפעול והכרת האיום. על הקב”ט להיות מיומן מול סיטואציות חיות אשר תכלול פעילות חוץ מעשית. בקורס תפגשו אל מול סימולציות שונות הכוללות תרגילי שטח, טכניקות של קרב מגע, טכניקות חירום והצלה, הגדרת תחומי אחריות, בדיקת השטח, תיק אבטחה ושטח ועוד.

תנאי קבלה

על הקב”ט מוטל אחריות רבה, עליו להיות אדם אחראי ועם זאת אמין. לכן הדרישות של הקורס הן נוקשות ומאפשרות להתקבל לקורס לאלו אשר אין להם עבר פלילי בלבד. כמו כן תנאי הקבלה הנוספים מתבססים על 12 שנות לימוד, גיל (לרוב מדובר על גיל 21 ומעלה) וכן ראיון אישי בועדת קבלה.

קבלת תעודה בסיומו של הקורס

קורס קב”טים הוא קורס מקיף אשר כולל הן ידע תיאורטי רב והן פעילות מאומצת רבה. בסיומו של הקורס על המשתתפים לעבוד סדרה של מבחנים אשר מסכמים את הידע שרכשו בקורס. אלו אשר עמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יקבלו תעודה תגמר מטעם המוסד.

משכורת קב”ט

קצין ביטחון הוא אדם בעל אחריות רבה, כל עיניין הביטחון והשמירה מוטל עליו, לכן משכורתו כולל לכאורה ‘תוספת סיכון’ מול התמודדות של איום וחירום. תפקידו של הקב”ט הוא חיוני לכל מוסד, כל מוסד מגדיר את תחום אחריותו של הקצין ביטחון ועל פי כך מותנה השכר שאותו הוא מקבל. לרוב שכרו מוגדר בשעות עבודה, עם זאת קיימים מקומות אשר מעניקים שכר גלובלי. משכורתו של קצין הביטחון נעה בין 6,500 – 15,000 ש”ח, משכורת זו מותנת, הן מבחינת ניסיונו של הקב”ט, הידע שהוא צבר עם השנים וכן תחום האחריות שלו.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס קציני ביטחון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס קציני ביטחון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר