קורס לינוקס

קורס linuxצילום: oddsock
מערכת לינוקס

לינוקס לשימוש חופשי

לינוקס (Linux) היא למעשה שם של משפחת מערכות הפעלה המבוססות בתכליתה על ליבת לינוקס. קוד המקור המערכת זמין לכל אחד, לשימוש חופשי, לשינוי ולהפצה.  קורס לינוקס ילמד אתכם איך מתקינים את מערכת ההפעלה לינוקס, מערכת זו היא בעלת יתרונות רבים לרוב על מערכות הפעלה מוכרות ואחרות. לינוקס היא תוכנה יציבה ומהירה שמאפשרת להריץ יישומים על שרתים, רשתות ומחשבים אישיים. ידע בלינוקס כולל לימוד כיצד להתקין מערכת לינוקס, כיצד להשתמש בה, להפעיל עליה תוכנות, ולתפעל תקלות שונות. מערכות ההפעלה Linux, תפסו חלק משמעות של השוק, בשל כל היתרונות שהן מכילות בתוכן. מערכת ה-Linux שלמעשה נבנתה ע”י רבים מהמפתחים במטרה לשרת מפתחים אחרים, נחשבת כיום למהירה ואמינה ביחס למערכות האחרות.

יתרונות של מערכת הפעלה לינוקס

  • עלות – אין צורך להשקיע בתוכנות יקרות ולשלם על רישיונות, משום שלינוקס היא תוכנה מסוג GNU הפתוחה לציבור.
  • יציבות – אין צורך להפעיל מחדש את לינוקס כדי למנוע את קריסתה. זוהי מערכת יציבה שלא מאטה לאורך זמן. כמעט ואין נזילות זכרון בלינוקס.
  • תפקוד – לינוקס מספקת תפקוד גבוהה וביצועים מדהימים בהתקנה על עמדות עבודה או רשתות. לינוקס מסוגלת להתמודד עם כמות גדולה של משתמשים בו זמניים, ומאפשרת למחשבים ישנים להיות שמישים.
  • עבודה ברשתות – מנהלי רשתות אוהבים להשתמש בלינוקס, משום שלתוכנה יש תמיכה מעולה בצד לקוח וצד שרת ואפשר לחברה למחשבים שונים בקלות.
  • גמישות – בעזרת התוכנה אפשר להריץ מגוון תוכנות אחרות, אפליקציות ווב ועוד. יש מגוון של מאפיינים נוספים שמוסיפים לגמישות של לינוקס.

יתרונות נוספים תוכלו ללמוד בקורס לינוקס, יתרונות כגון, התאמה למערכות שונות, בחירה ממגוון של נותני שירות, התקנה מהירה, שימוש טוב יותר בכונן הקשיח, בטיחות והגנה מפני פריצות אבטחה ועוד.

אופן לימודי לינוקס

לימודי לינוקס שמים דגש הן החלק התיאורטי והן על החלק המעשי. כל נושא אשר ילומד בשיעור ילווה במקביל בתרגולים רבים ובמשימות בית. התרגולים הרבים מכינים את הסטודנטים ליישום הידע הנרכש בשוק העבודה וכן לצבירה הידע הניסיון במערכת. לימודי לינוקס לרוב יתקיימו בכיתות מחשבים מול המערכת ותוך התנסות מעשית בליווי אנשי המקצוע בתחום.

קבלת תעודה והסמכה

לימודי לינוקס מכינים את המשתתפים למבחני ההסמכה – LPIC1, LPIC2 וכן הקורס מתבסס על חומר רב מ LPIC3 דוגמת התקנת SAMBA. לרוב השיעורים מתבססים על הכרה ולמידה של המערכת ולקראת סימו של הקורס,יתקיימו שיעורי הכנה לתרגול לקראת בחינות ההסמכה, על מנת לאפשר לסטודנטים להגיע בצורה הטובה ביותר למבחני ההסמכה.התואר לאחר מבחני ההסמכה הוא תואר מוסמך לינוקס בינלאומי LPI ולכן כל הקורס שמים דגש על טכניקות ומיומנויות אשר יתרמו לסטודנטים לעבור את מבחני ההסמכה.

  • Facebook
  • Twitter
  • email