קורס תכנות

See the smile? Programmer at work with Source by robertcupisz.

צילום: robertcupisz
מתכנת מצוי

לדעת לתכנת

כאשר אתה משחק במשחק הכי פשוט במחשב, או אפילו מושך כסף בכספומט, אתה מפעיל רצף של תוכניות שנכתבו ע”י תוכניתנים. התוכניתנים הם “הטבחים” המכינים את בלל המטעמים של תחום המחשב. כשנשאלת שאלה איזה קורס תכנות לקחת, כאן נפתחת יריעה ענקית של תחומי משנה בתחום התכנות.

כיום ניתן למצוא תוכניתנים אשר מפתחים מערכות אפליקציות תחת מסדי נתונים גדולים ומשתמשים במחשבים גדולים, לדוגמא: בצבא, בבנקים, מערכות עם ריבוי דיסציפלינות וממשקים. יש תוכניתנים אשר מפתחים בתחום רשתות ממשקי טלפוניה, צליל ובתחום אינטרנט ואינטראנט ועוד אינסוף תחומי פיתוח. לא חשוב מהו המחשב שאתה משתמש תמיד ייווצר הצורך לתכנת, כי זו השפה שבה נדבר עם המחשב.

מטרות קורס תכנות

מטרת קורס תכנות, לתת ללומד את כל הכלים וטכניקות בשפת התכנות תוך הכרה מירבית של השפה והפונקציות השונות. לדוגמא קיים קורס תכנות VS, אשר אורך הוא כ- 400 שעות להמיועד לחסרי ניסיון.

  • הכרת המחשב.
  • לימוד שפת C++
  • תכנות שגרות
  • HTML / XML
  • SQL
  • קוד אפליקטיבי של מיקרוסופט
  • תקשורת ופיתוח ממשקים

תנאי רישום וקבלה לקורס תכנות

לקורסים בסיסיים לא נדרש ניסיון קורם אך נדרש ידע בסיסי באנגלית. חשיבה לוגית וראיון אישי. לקורסים המתקדמים לכל איחד יש את הדרישות קבלה שלו.

מחיר קורס תכנות

מחירו של קורס תכנות,יכול לנוע מכמה מאות שקלים, לקורסים קצרים ועד כמה אלפי שקלים. מחירו של הקורס תלוי בהיקף תוכנית הלימוד ורמת הלימודים של קורס התכנות.

משך זמן לימודי קורס תכנות

קורס תכנות בסיסי, יכול להמשך מספר חודשים, אפילו עד שנה ויותר כ- 440 שעות. קורסי תכנות ממוקדים יכולים להמשך כ- 40 שעות ויותר. תלוי במסגרת הלימודית ובהיקף החומר הנלמד.

אופן לימוד קורס תכנות

לימודי תכנות מתבססים דבר ראשון על ידע תיאורטי, הידע של השפה, של המערכת, של הפונקציות ועוד. ידע זה הוא ידע חשוב ביותר למימוש בחלק המעשי. החלק המעשי הוא החלק השני של הקורס, אשר דרכו יתרגלו המשתתפים את הידע הנרכש וכן במסגרת הקורס יערכו תרגילים פרויקטים ומבחנים. החלק המעשי למעשה מכשיר את המשתתפים אל שוק העבודה ולכן חלק נרחב מהקורס ידרשו הלומדים לבצע פרויקטים ועבודה מול מחשבים, בשילוב של תרגול אישי, והגשת פרויקטים.

קבלת תעודה והסמכה בסיום קורס תכנות

ישנם קורסים אשר נותנים לבוגרים העומדים בדרישות הקורס תעודת סיום. הסמכות כמו MCPD שהיא ההסמכה הגבוהה לאנשי תוכנה בכירים העובדים בסביבת מיקרוסופט, המתקבלת לאחר מעבר של מבחן הסמכה שיכול להוות כחלק מקורס תכנות. .

שכר מתכנת

שכר מתכנת מתחיל יכול להיות כ- 6,000 ₪ לחודש. שכר מתכנת מנוסה יכול להיות 30,000 ₪ בחודש ומעלה, וזאת על פי ניסיון והסמכות.

מידע נוסף על תכנות

בעולם כיום ישנה התפתחות אדירה לשזירת מחשוב בכל אפיקי חיינו, הצורך בתוכניתנים טובים הוא צורך אמיתי. התקשורת והעולם הגלובלי שלנו הופכים לקטנים וקרובים יותר ויותר, ככול שמתפתחת יותר הטכנולוגיה, אנו נזדקק לתוכניתנים שיהפכו את ה”ברזלים” לחיים.

התוכניתנים הם אחראים על תחזוקה כתיבה של קוד – שפת תכנות, עיצוב המסכים, צורת הדוחות, אופן הקשת הנתונים, עיבוד הנתונים, שמירה ואחזור מידע, תקשורת, בכל אלה והרבה יותר. אנו נמצא את התוכניתנים בעבודה בכל תחום בחיינו מרפואה לבילוי לעסקים ועוד.

לפני שתחליט איזה קורס תכנות אתה מעוניין ללכת, היינו מציעים לבדוק מה לוהט בתחום התכנות היום. לאן מתפתחת המגמה בתחום פיתוח תוכנה. תוכל למלא את הטופס לקבלת אינפורמציה נוספת. קורס תכנות הוא בסיס טוב להיכנס לתחום המחשוב, והוא מהווה יתרון בקידום מקצועי, בתחומי ניהול וארגון.

קורסים רלוונטיים לתחום התכנות: קורס לינוקס וקורס פיתוח תוכנה

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס תכנות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס תכנות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר