קורס HTML


צילום: cw3283
מתכנתת HTML

גם אתה יכול לבנות אתרים

אם אתם רוצים לבנות אתרים וללמוד HTML, המדריך הבא הוא במיוחד בשבילכם. HTML הוא קיצור של HyperText Markup Language. שפה זו היא שפה המבוססת על תגיות, כדרך ליצירת עמודי אינטרנט.

אם אתם רוצים ללמוד HTML זה אומר שאתם מתחילים בלימודי בניית אתרים ברמה הבסיסית ביותר. למעשה הבנייה של כל אתר אינטרנט מבוססת על טקסט. כאשר אנו פותחים את הדפדפן, אנו צופים בעיצוב פנימי של הטקסט, בנוסף לתגיות שמהוות הוראות לדפדפן לגבי הצגת העמוד.

הנה עובדה שתשמח אתכם: אם יש לכם ידע בסיסי בHTML, ידע שלוקח ללמוד יום אחד, ואפשר ללמד אותו גם ילד בן 10, תוכלו לבנות דפי אינטרנט בעצמכם! זהו ידע שכל בונה אתרים, גם המנוסים ביותר, מחזיקים אותו כידע בסיסי והכרחי.

אז אמרנו שHTML בנוי מטקסט שהגולש רואה, ומתגיות שנמצאות מאחורי הקלעים. השאלה היא: למה צריך את התגיות מאחורי הקלעים. התשובה: נאמר שאני רוצה להבליט מילה מסוימת בbold, או לצבוע אותה בצבע ירוק, אשנה את העיצוב באמצעות התגיות.

כמה דברים שחשוב לדעת על HTML

לפני שנמשיך עם התכנות בHTML, אנו רוצים לספר לכם עוד כמה עובדות על השפה. אם אתם רוצים להתחיל לתכנת אתם יכולים לעבור לכותרת הבאה. HTML היא שפת תגיות (markup language) בעזרתה אפשר ליצור דפי אינטרנט. כיום HTML מהווה תקן מוסכם באינטרנט, וכללי התגיות שלה מוגדר בארגון הבינלאומי שנקרא ה-W3C. הגרסה הנוכחית של התקן היא HTML 4.01.

כדי לבנות דף אינטרנט, צריך ליצור קודם כל קובץ, שהסיומת שלו תהיה HTM או HTML. בשלב השני, מעלים את הקובץ לשרת. בקובץ שמים מלל וכן סימנים שיורו לדפדפן כיצד להציג את העמוד לגולשים. אם תלחצו על View Source בכל עמוד שתמצאו בו, תוכלו להגיע לקוד HTML של העמוד.

סוגי תגיות HTML

תגיות HTML – התגיות כוללים את התווים “<” ו- “>” אשר פותחים וסוגרים את התג. באמצעות התגים הדפדפן יודע כיצד לעצב את התוכן בעמוד. אפשר לחלק את התגיות לארבע קבוצות:

  • תגיות מבניות – תגיות שמתארות כותרות, סוג קידוד, אזורי סקריפטים, וכדומה.
  • תגיות תצוגה שמשנות את מראה המלל מבחינת סוג גופן, גודל גופן, צבע, צורת האותיות וכדומה.
  • קישורים שמקשרים לדפים אחרים ומאפשרים לגולשים לנוע בין דפים ואתרים.
  • שיבוץ אובייקטים כמו תמונות ופקדים.

מתחילים ללמוד HTML

אז החלטתם לקחת את הצעד ולהתחיל ללמוד HTML בצורה מקצועית. קורס HTML הוא קורס אשר מתאים כמעט לכל אחד, דרישות הקבלה הן בסיסיות ולרוב דורשות ידע בסיסי באנגלית וכן הכרה בסיסית של המחשב והאינטרנט.

את לימודי ה-HTML תעשו לרוב בכיתה קטנה. השיעורים יתבססו על חומר תיאורטי אשר יציג בפניכם את הידע הנדרש וכן את ההתנסות המעשית, אשר דרכו תממשו את הידע שרכשתם בקורס. לימוד HTML הוא אינו מסובך ומאפשר התקדמות רבה לכל מי שרוצה לעסוק בתחום האינטרנט בצורה מקצועית.

בכדי לקבל מידע נוסף על קורס HTML וקורסי בניית האתרים השונים  כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על הכפתור בתחילת המאמר, ולעשות את הצעד הראשון שלכם לקורס HTML.

  • Facebook
  • Twitter
  • email