קורס בניית אתרים

בונים אתרים ולא בניינים

האינטרנט הפך להיות חלק אינטגרלי מחיי היום יום שלנו ואנחנו לא זזים בלעדיו לשום מקום. מעבר לכך – הוא נמצא איתנו בכל מקום: במחשבים ניידים, בבתי קפה ובטלפונים הסלולריים. במהלך קורס בניית אתרים לומדים על התפתחות האינטרנט ואת הטכניקות המתקדמות ביותר לבניית אתרים כיום. במקום להיות מובלים על ידי רשת האינטרנט אתם יכולים להוביל אותה על ידי פיתוח אתרי אינטרנט מתקדמים בשפת הקוד המועדפת עליכם: PHP – המבוססת של קוד פתוח, או בשפת דוט נט (NET) השייכת למייקרוסופט.

אבל לפני שאתם קופצים אל תוך פונקציות מתקדמות ולולאות קוד, יש חובה לשלוט בשפת HTML בצורה טובה. כמו כן אנשים שהתנסו בבניית אתרים פשוטים וכתיבת קוד CSS יהנו מיתרון קל בכל הקשור לעיצוב אתרים. שפת קוד נוספת שחשוב לדעת כשעוסקים בפיתוח אתרי אינטרנט היא שפת Javascript אבל נראה שכיום פחות ופחות אתרים בוחרים להשתמש בה ומנסים לשמור על קוד HTML “נקי” ככל הניתן כדי לסייע למנועי החיפוש לסרוק טוב יותר את האתר, אך גם אותה לומדים בקורס בניית אתרים.

דרכים לבניית אתרים

כאשר אנו מתייחסים לעולם בניית האתרים אנחנו מוצאים שאתרים נבנים בסוגים שונים של תוכנות וביניהם נמצא:

תוכנות פשוטות ביותר לעריכת טקסט

אחת התוכנות המומלצות למתחילים בכתיבת קוד היא התוכנה Notepad++ הניתנת חינם ומספקת פונקציות נוחות מאוד לכתיבת קוד. יתרון: הקוד שמתקבל נכתב ידנית והוא נשאר מאוד רזה (או “נקי”). חיסרון: קשה מאוד לכתוב פונקציות מתקדמות ולכן יש תוכנות המחוללות קוד מוכן מראש. בכל קורס בניית אתרים מתחילים לעבוד עם עורכי טקסט פשוטים כדי לשמור על פשטות של קוד והבנה של תהליכים.

עורכי טקסט מתקדמים מסוג WYSIWYG שמשמעותו היא: What You See Is What You Get

תוכנות אלו מאפשרות לערוך את האתר באופן גרפי ולערוך את הקוד “מאחורי הקלעים” באופן סימולטני. אחת התוכנות המומלצות ביותר לבנייה מסוג זו היא תוכנת דרימוויבר (Dreamweaver) של אדובי. תוכנות אלו מאפשרות עריכה גורפת של כל האתר בלחיצת כפתור אחת וחיפוש בין כל דפי האתר למציאת שורות קוד סוררות. יתרון: תוכנות גמישות המאפשרות עבודה מהירה ויצירת קוד בקלות כמו גם לולאות ופונקציות מתקדמות. חיסרון: תוכנות אלו לא מומלצות לבוני אתרים מתחילים מכיוון שהן עלולות ליצור הרבה קוד מיותר אם לא עובדים איתן נכון דבר העלול להפוך את האתר מלא בשורות קוד מיותרות ולהכביד עליו. היתרון של מסיימי קורס בניית אתרים נעוץ בכך שהם יכולים לעבוד עם תוכנות אלו ולזהות את הקוד המיותר וכך עבודת בניית האתר הופכת למהירה וקלה שאינה מצריכה כתיבה של שורות קוד רבות.

תוכנות לניהול תוכן מקוון ו”יוצרי אתרים”

תוכנות אלו למעשה מותקנות על השרת בו מאוחסן האתר שלכם והן מומלצות על ידי בוני אתרים רבים. במהלך לימוד קורס בניית אתרים מכירים תוכנות אלו לעומקן כאשר התוכנה נמצאת אונליין כל הזמן וניתן לגשת אליה מכל מחשב בארץ או בחו”ל. תוכנות אלו מאפשרות ניהול מקוון של התכנים הנמצאים באתר וצפייה בשינויים באופן מיידי. בין תוכנות אלו נמצא את: וורדפרס המתאימה במיוחד לניהול של בלוגים, ג’ומלה המתאימה יותר לאתרים עשירים בתוכן וגם את דרופל בה נמצא קהילת מפתחים גדולה הטוענים כי דרופל היא התוכנה הטובה ביותר לניהול אתרי תוכן גדולים ומורכבים.

מטרות קורס בניית אתרים

מטרות קורס בניית אתרים כוללות הכשרה מקצועית ונעות על הציר שבין בניית אתרים, עיצוב אתרים, ניהול תוכן וקידום אתרים. הסיבה העיקרית לכך היא שחלוקת התפקידים בעולם האינטרנט הופכת להיות ברורה רק לאחר שיש לבונה האתר שליטה טובה יחסית הן בקוד, הן בעיצוב והן באלמנטים האחרים. לכן ישנה אבחנה גדולה בין מעצב אתרים, בונה אתרים ומקדם אתרים במהות הלמידה. למעשה – בונה אתרים הוא אדם שיש לו הכשרה בבניית אתרים אך הוא בחר להתמקצע בה.

בין הנושאים הנלמדים במהלך קורס בניית אתרים:

 • אבטחת מידע והגנה על מידע באינטרנט
 • אופטימיזציה לקידום האתר במנועי חיפוש (SEO)
 • אימג’ רדי (ImageReady) – עיבוד התמונה
 • אנימציה מתקדמת לאתרי אינטרנט
 • פיתוח ובניית אתרים דינאמיים באמצעות: ASP.NET ,DHTML
 • עבודה עם תוכנת דרימוויור (Dreamweaver)
 • יסודות האינטרנט ועיצוב האתרים
 • עבודה עם מסדי נתונים: C# ,ASP.NET, SQL ,XML ,DHTML
 • עיצוב ממשק למשתמש Flash MX ,HTML
 • שליטה יסודית בתוכנת פוטושופ (Photoshop)
 • שליטה יסודית בתוכנת פלאש (Flash)

תנאי רישום וקבלה לקורס בניית אתרים

 • ראיון אישי
 • אנגלית ברמה טובה והצגת יכולת התמודדות עם טקסטים באנגלית
 • הכרת עם תוכנת חלונות ומאפייניה ברמה טובה
 • היכרות עם סביבת האינטרנט והשימוש במנועי חיפוש
 • 12 שנות לימוד

לחסרי כל רקע בתחום המחשוב, זה הזמן להירשם לקורס הכרת המחשב.

עלות קורס בניית אתרים

עלות הקורס תלויה בתחום הלימודים הספציפי אותו תרצו ללמוד: קורס בניית אתרים בסיסי עולה כמה אלפי שקלים אך הידע שהוא יקנה לכם הוא מועט יחסית בשטח ולכן כדאי לקחת קורסי פיתוח מתקדמים יותר המלמדים שימוש בשפת דוט נט. קורסים אלו עולים עשרות אלפי שקלים. כדי לקבל מחיר מדוייק כדאי לפנות אל מוסדות הלימודים הנמצאים בתחתית העמוד דרך טופס יצירת קשר.

משך זמן לימודי קורס בניית אתרים

משך הלימודים הוא שונה בין מוסדות לימוד שונים. לדוגמא: חלק מהמכללות מציעות פרוייקט מסכם ולכן הוא נחשב כחלק מהליך הלמידה שלכם. לימודים אלו נמשכים כ-88 שעות לימוד + 24 שעות פרוייקט מסכם ובסך הכל 112 שעות לימוד. ישנם קורסי בניית אתרים יותר שנמשכים רק כ-10 מפגשים ואורך כל מפגש הוא 3 שעות ולכן אתם צריכים להחליט אם אתם מעוניינים להפוך את הידע בקורס למקצועי יותר או שאתם רוצים רק להרחיב אופקים ולטעום מהתחום לפני שאתם לוקחים קורסים ארוכים יותר שמחירם גבוה יותר.

קבלת תעודת “בונה אתרים”

בתחום בניית האתרים אין צורך ממשי בתעודה, אם כי חלק ממוסדות הלימוד כן מעניקים תעודת “בוגר”. רוב מקומות העבודה לא מתעניינים בתעודות אלר בידע מקצועי ולכן טוב תעשו אם תשקיעו במהלך הקורס בחיפוש מידע מקוון על בניית אתרים ותקימו אתר משלכם כבר במהלך הקורס. ההקמה היא מאוד זולה והיא תוכל לשרת אתכם כתיק עבודות וירטואלי שכל מעסיק ישמח לגלוש בו. כל שאתם צריכים הוא שם דומיין שייצג אתכם ושטח אחסון (Hosting) בו תוכלו להציג למעסיק את היכולות שלכם בקליק אחד.

כמה מרוויח בונה אתרים?

בונה אתרים מתחיל, בוגר קורס בניית אתרים, השולט בצורה בסיסית בשפת HTML + CSS יוכל להתחיל ממשכורת של 5,000 ש”ח. לאחר תקופת עבודה מסויימת הוא יוכל לקבל העלאה אם ישלוט בשפות הפיתוח המתקדמות יותר: PHP ו- NET. בוגר מכללה בעל שליטה טובה בשפת דוט נט יכול לקבל באופן מיידי משכורת של 8,000 ש”ח. מתכנתים בעלי וותק של שנתיים ומעלה כבר יכולים להרוויח משכורת של 12,000 ש”ח ויותר אם הם ישתלבו במשרה ניהולית בצוות הפיתוח.

מידע נוסף על בניית אתרים

בניית אתרים לא שונה מאוד מכל פרוייקט בנייה שאתה רואים בעודכם צועדים ברחוב. כדי לבנות אתר טוב דרוש עיצוב, תכנון והקמה מדוייקת ככל הניתן. נכון שהקוד הוא דינאמי אבל שליטה טובה ובנייה נכונה של קוד יוכלו להפוך אתכם למומחים הבונים אתרי אינטרנט מהירים יותר ונגישים יותר – הן למשתמשים באתר והם למנועי החיפוש.

אם אתם אוהבים פרוייקטים גדולים ורוצים להוביל מהלך של בניית אתר מתקדם בעל פונקציות רבות אין ספק כי תמצאו בקורס בניית אתרים את מבוקשכם. תוכלו להקים את האתר הראשון שלכם תוך מספר שבועות ובאופן עצמאי. במהלך הקורס תגלו איזה חלק בבניית האתר הכי מעניין אתכם ותוכלו להתמקצע בו על פי בחירתכם ואין ספק שתגלו עולם חדש ומרתק בו אתם מקימים אתרים ומובילים את הגולשים אליהם ומורים להם לצפות בוידאו, לקרוא מאמר שכתבתם, לכתוב סיפור ואפילו לפנות אליכם כדי לרכוש את המוצרים והשירותים של העסק שלכם אונליין, דרך האתר. בעבר – קבלני הבניין בנו מגדלים והרוויחו הון והיום בוגרי קורס בניית אתרים נהנים מהצמיחה בתחום האינטרנט.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס בניית אתרים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס בניית אתרים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר