קורס בודקי תוכנה QA

צילום: Robert Scoble

קצת על תחום בודקי תוכנה QA

עם השנים והתפתחות הטכנולוגיה, בדיקות התוכנה השונות הפכו לחובה בתחום ההי-טק. כיום, מי שמעוניין לעבוד בהייטק, אבל איננו רוצה להשקיע 4 שנים מייגעות בלימודי מדעי המחשב, יכול להתחיל לעבוד בבדיקת תוכנה, לאחר מעבר קצר של קורס בודקי תוכנה.

בדיקת תוכנה היא תחום שמכניס הרבה אנשים לעמדות בכירות יותר לאחר צבירת נסיון בעבודה בחברת הייטק ולכן יכול להיות בחירה מוצלחת למקצוע לימוד. תמיד יש צורך בבודקי התוכנות שיעבדו בחברות הסטארט אפ ויחפשו באגים ותקלות. במדריך זה נסביר לכם עוד על התחום וננחה אתכם בבחירת לימודי בודקי תוכנה.

מה התפקיד של בודק תוכנה?

בקורס בודקי תוכנה תלמדו בדיוק מה על בודק תוכנה לעשות. הקורס מסמיך בודקי תוכנה ברמה גבוהה. תלמדו לקרוא קוד ולזהות את התקלות באחוזי זיהוי מאוד גבוהים. איש בדיקות התוכנה חייב לעבור על התוכנה דרך הממשק שלה או ישירות מהקוד, ולבחון אם ישנן תקלות. כך לאחר סריקת התוכנה יכולים לוודא כי אפשר להוציא את התוכנה לשוק עם חשש קטן יותר לבאגים.

בודק התוכנה לא בוחן פעמים רבות רק את הפעילות של התוכנה, אלא יכול לעתים להעיר על בעיות עיצוב, שמישות ועוד. בודקי תוכנה נקראים גם אנשי QA = quality assurance, כלומר עובדים שדואגים לאיכות של התוכנה.

ישנם 4 סוגי בודקי תוכנה שאת כולם מסמיכים בקורס:

  • בודקים שעובדים ישירות עם הקוד, בעבודה שנקראת קופסא לבנה. לשם כך יש לדעת קוד ברמה מעולה. זהו התפקיד הבכיר ביותר של בודקי תוכנה. בודקים אלו יכולים גם לכתוב תוכנות שבודקות את התוכנות. אלו הם מתכנתים שיודעים לבנות ולאפיין מערכות מתקדמות.
  • ישנם בודקי תוכנה אשר אינם מסתכלים על הקוד. בדיקת תוכנה זו נקראת קופסא שחורה. בודק התוכנה עובר על כל הפקדים והשדות, ומוודא שהתוכנה לא נתקעת או נעצרת.
  • בודקי תוכנה אוטומטיים –  אלו בוחנים את התוכנה בעזרת תוכנות אוטומטיות. סוגי הבדיקות כאן נקראים: Win Runner, Record View, Load Runner.
  • ישנם גם מהנדסי בדיקות תוכנה, שהם אנשים מנוסים בבדיקות תוכנה אשר צברו ניסיון בבדיקות מכל הסוגים.

אופן לימוד בודקי תוכנה QA

קורס בודקי תוכנה QA הוא קורס אשר עוסק בנושאי בדיקות התוכנה וכולל מתודולוגיות אשר חושפים את משתתפי הקורס לעולם ה- IT . מטרת הקורס הוא התמקדות בשיטות ובתחומי בדיקה שונים, כיום מי שרוצה ללמוד בודקי תוכנה QA יכול לבחור קורס אשר יכשיר אותו מבחינה מעשית.

לימודי בודקי תוכנה QA, הם לימודים אשר נמשכים כחצי שנה, הלימודים מקנים הן את הידע הסיסי והן את הידע המתקדם במטרה לקבלת הכשרה מקצועית ולהשתלבות קלה ומהירה בשוק העבודה.

תנאי קבלה לקורס בודקי תוכנה QA

  • רמת אנגלית גבוהה – אם אתם מרגישים האנגלית שלכם עדיין לא מספיק טובה אולי כדאי שתקחו קורס אנגלית.
  • ידע מקדים של תכנות לעתים נדרש – למידע על קורס תכנות לחצו כאן
  • 12 שנות לימוד

שכר של בודק תוכנה QA

בודק תוכנה מתחיל בדרך כלל לא מקבל הרבה מעל משכורת מינימום. עם זאת, בודק תוכנה בחברה רצינית שצבר נסיון יכול להרוויח בין 8000 ל-16000 ש”ח.

לסיכום

אם מעניין אתכם להכנס לתחום עשיר בידע ורווי באתגרים, אנו ממליצים על קורס בודקי תוכנה .לא מדובר בקורס הכי קשה בתחום הזה, ולאנשים שרוצים להכיר יותר טוב את עולם ההייטק תוכלו להתחיל לעבוד בסביבה חברותית שתאפשר לכם ליישם את הידע הטכני שלכם בהצלחה.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס בודקי תוכנה QA
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס בודקי תוכנה QA
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר