קורס מידענות

L'espace internet du musée de la Communication (Berlin) by dalbera.צילום: dalbera
מידענית צעירה

לחפש בצורה היעילה ביותר

רוצים ללמוד מידענות? קורס מידענות מכשיר אתכם לחפש מידע ברשת בצורה יעילה יותר. בעולם שלנו חייבים להשתמש באינטרנט כל הזמן כדי לקבל מידע על כל נושא. מי ששולט במידע בעולמנו שולט בכוח – ולכן עולה החשיבות של ביצוע מחקר נכון של מידע ברשת. מידען יודע לחפש מידע בכל נושא ולחקור את הנושא על בוריו. עודף המידע מקשה על ארגונים ואנשים פרטיים לארגן את המידע בצורה יעילה יותר, ולמצוא תשובות לשאלות שמעסיקות אותם. המידען מסוגל להקל על עבודתם ולמנוע כפילות בחיפוש המידע. המידען נותן יתרון לחברות על מתחרים, משום שהוא מצליח למצוא מידע שלא זמין תמיד לאחרים. יתכן כי הפתרון למשוואה שחברת פרמצביות מנסה לפתור זמין באתר נידח מלפני 5 שנים. על ידי שימוש בתוכנות חיפוש, מנועי חיפוש ומאגרי מידע אינטרנטיים המידען מוצא את הנוסחה המבוקשת, כשם שבלש פותר תעלומה.

מידען נדרש לאסוף ולסנן מידע שמגיע ממאגרי מידע מסחריים, מאתרי אינטרנט, מקהילות ומרשתות באינטרנט ומעוד מקורות הולכים ותפחים. כיום מידען כבר לא מוגבל לטקסט ויכול לחפש את המידע גם בוידאו או תמונות.

מטרות לימודי מידענות

קורס מידענות מכשיר אתכם במיון המידע, בחינת איכותו, עריכתו וארגונו. קורס זה יקנה לכם את הידע המתאים לאיתור וחיפוש מידע דרך שימוש במארי מידע שונים. דרך הכלים והמיומנויות הנכרשים בקורס תוכלו להתברג בשוק העבודה במגוון אפשרויות רבות. קורס זה יעניק לך את ההתמחות המתאימה דרך שימוש בטכנולוגיות המידע והתקשוב. דרך למיד מעמיקה של הקורס תוכל גם את הלנתח מבני מידע, להגיב לצרכי מידע שונים, לרכוש מיומנויות לאיתור מקורות המידע, תפתח ראייה אסטרטגית לגישה ולהפצת מידע.

בקורס מידענות תלמדו גם על יצירת תפוקות בעזרת מידע – בחלק זה של תלמדו כיצד המצאות, פטנטים, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים עוזרים לשיפור הפעילות של הארגון וסידור המידע בתוכו.

קורס מידענות מכשיר בנוסף גם ספרנים – מידענים, אשר מיומנים לנהל ספריות , מרכזי מידע ומשאבים וכן משאבי מידע טכנולוגיים. קורס זה יקנה לכם את הידע הטכנולוגי של הספריות השונות, דרכי ניהולן והמערכת הניהול הכוללת ועוד.

מה לומדים בקורס מידענות?

 • אסטרטגיות חיפוש
 • אחזור מידע מתקדם
 • סימון ובקרה של מקורות מידע
 • יצירת מידע וסינטזה של מקורות מידע שונים
 • תפקיד המידען בארגון
 • ניהול מרכז מידע
 • שימוש במאגרי מידע מסחריים ומקצועיים
 • יישומי תפקידי המידען

תפקידו של המידען

בנוסף לעבודת החיפוש, האיתור והארגון, כיום המידען צריך גם להסב את המידע שיהיה זמין ומובן לשאר העובדים. לעתים זה אומר שהמידען ממש צריך לתרגם או לשכתב את המידע. כיום כמעט כל אתר או פרויקט שמקימים מצריך מחקר מקדים. מחקר זה שמבוצע על ידי מידען מבטיח כי נחפש את המידע הנכון ולא נסתמך על מידע מוטעה. הקורס מכשיר מידען מקצועי, שמסוגל להתגמש לשינויים שקורים בעולם האינטרנט ובארגון עצמו.

שלבי העבודה של מידען לרוב מבססים על מספר של שלבים. בראשונה עליו להגיר את המשימה, לאחר מכן הוא מחפש את המידע הרוולוונטי, כאשר המידע נמצא בידו עליו להעריך את טיב המידע. החלק החשוב ביותר בתפקידו הוא הארגון של המידע וכן עיבודו, שלב זה למעשה הוא הסינון החשוב ביותר אשר מציג את המידע האיכותי והטוב ביותר. ולסיום עליו להציג את המידע הסופי והמעובד.

האינטרנט והמידענות

הרי ידוע לכל היום האינטרנט תופס חלק נכבד מחיינו, כיום רוב המידע פרוש לכולם ומאפשר גישה לכולם דרך מאגרי המידע השונים. האינטרנט הפך לאמצעי עם השנים בתחום המידענות, כיום הוא כלי למידען להגיע לחפש מידע איכותי וממוקד דרך מנועי החיפוש השונים. קורס מידענות יקנה לכם את הידע אודות האינטרנט ומאגרי המידע השונים. דרך לימוד מעמיק תוכלו להפוך את האינטרנט לכלי יעיל ביותר בחיפוש אחר המידע.

שכר מידען

לא כל אחד יכול להחזיר בתואר ‘מידען’, לרוב יש לצבור ניסיון וידע רב על גבי מספר רב של שנים ולרוב זה כולל התמחות בתחום או בנישה מסויימת. כיום מידענים מתוקשבים יכולים להגיע למשכורות דיי גבוהות, משכורתם נקבעת בהתאם לידע שלהם, לניסיון שלהם ולתחום ההתמחות. לרוב הם מרווחים משכורות בין 10,000 ל- 15,000 ש”ח.

 • Facebook
 • Twitter
 • email
קבל מידע על קורס מידענות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס מידענות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר