קורס אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע
צילום: DaveBleasdale
אבטחת מידע

ידע הוא כוח

מידע הוא למעשה כוחו של הארגון, מרבית הארגונים יעשו הרבה על מנת להגן ולשמור על מערך המידע שלהם. המידע הוא משאב חיוני ויקר מאוד לכל עסק וארגון ויש לשמור עליו בצורה הטובה ביותר. בדרך כלל ישנם שלושה אפיקים מרכזיים בהן מתמקדת אבטחת המידע:

  • זמינות המידע עבור המשתמשים
  • שלמות המידע ובקרה על איכות המידע
  • הגנה על מערכת המידע מפני נזקים ומזיקים

תחום של אבטחת מידע הינו גדול ונרחב ומתפרש על כל תחומי המערכות הן תוכנה והן חומרה. תוכנת האבטחה הכי מוכרת כיום היא האנטי וירוס שבא להגן על המחשבים האישים בפני וירוסים רוגלות ועוד. כל אלו המבקשים ללמוד את תחום אבטחת המידע צריכים להיות בעלי ניסיון וידע בהכרת המחשב ובתחום המחשוב וכן בעלי התמחות בתחום ספציפי כל שהוא, והם מעוניינים לפתח את אבטחת המידע בתחומם. אחת החברות המתמחות בתחום זה הינו צ’קפוינט, אשר עזרה לקדם טכנולוגיות אבטחת מידע שונות.

מטרות קורס אבטחת מידע

מטרת הקורס להקנות כלים והכשרה לגבי מפרט הנושאים הכלולים בקורס. כמו כן, קיימים מגוון נרחב מאוד של קורסי אבטחת מידע מקורסי אבטחת מידע במחשבים אישיים, אבטחת מידע בתחום ORACEL/SQL, אבטחת מידע למנהלי רשתות. אבטחת מידע לתוכניתנים.

כל קורס ירחיב ויתמקד בתחום הספציפי לו מרבית הקורסים ישלבו טכנולוגיות מתקדמות ויאפשרו ללומדים להכיר ולתרגל את העולם של אבטחת איכות מכל מיני זוויות מומלצות אם בנושאי הגדרות / FIREWALL , התקני הצפנה וערבול, במטרה להפוך את מערכות למערכות המוגנות במקסימום האפשרי. קורס אבטחת מידע יכול להוות השלמה טובה לקורסים אחרים כגון MCITP או קורס ניתוח מערכות מידע.

תנאי רישום לקורס אבטחת מידע

לכל קורס נדרש ידע מוקדם של התחום בו מטפל הקורס, לדוגמא קורס אבטחת מידע בנושא מחשבים אישיים מבקש ידע מוקדם בתחום המחשבים האישיים וכדו’.

מבנה הקורס

לרוב קורסי אבטחת מידע הם במבנה של הרצאות כאשר ישנם קורסי אבטחת מידע שבהן נדרשת הגשת עבודות ופרויקטים שונים, ישנם קורסים אשר מיועדים להכשיר את המשתתפים למבחני הסמכה של מייקרוסופט בתחום אבטחת מידע. הגשת העבודות הפרוייקטים השונים יכינו את משתתפי הקורסים ויתרגלו אותם אשר יגיעו לרמה גבוהה ומקצועית של ידע נרחב בתחום.

קבלת תעודה בסיום הקורס

לרוב לימודי אבטחת מידע הם לימודי תעודה. ישנם מוסדות המספקים לבוגרי קורס אבטחת מידע תעודת גמר ויש המאפשרים לעבור את מבחני ההסמכה של מייקרוסופט MCSE SECURITY, כמו כן ישנן הסמכות נוספות ייחודיות וספציפיות לתחום מקצועי של אבטחת מידע. תוכלו לקרוא עוד על אבטחת מידע במיקרוסופט כאן.

שכר מנהל אבטחת מידע

מנהל אבטחת מידע בדרך כלל הוא בעל ניסיון רב של שנים בתחום המחשוב, בעל מיומנויות וניסיון ניהולי, שכרו הממוצע כ- 35,000 ₪ לחודש, אם כי המשכורת הממוצעת בתחום אבטחת מידע היא 19,000-25,000 ₪. המשכורת לרוב נקבעת לפי הידע של המיועד, הניסיון בתחום לפי כמות השנים וכן התעודות שהוא מחזיק, לרוב המשכורת הראשונית היא נמוכה פי כמה ועולה עם הזמן והניסיון הנצבר של העובד.

מידע נוסף

במאה העשרים ואחת הנושא הכי מרכזי בתחום המחשוב מעבר להתפתחות הטכנולוגית היא שמירה ואבטחת המידע. כל ארגון קטן עד גדול הופך לתלוי במשאב המחשוב. כל פגיע חלקית או כללית במערך הנתונים עלולה למוטט עסקית ארגון במידה ולא יוכל להגן ולשמר את בסיסי המידע שלו. להיות ה”שומר” של המאה ה-21 כבר אינו מצריך סוס ורובים שלופי קנה, אלא תכנון ובניית הגנות לפולשים ניתוב של משתמשי הארגון.
אם אתה “שומר” בנשמה או שתחום אבטחת המידע מעניין אותך אתה מוזמן למלא את הטופס לקבלת מידע נוסף ולצעוד קדימה למאה ה-21. אתם מוזמנים לשאול שאלות בפורום אבטחת מידע בתפוז.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס אבטחת מידע
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס אבטחת מידע
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר