קורס ספרות

צילום: &y

קורס ספרות

למה להיות ספר?

אם אתם ספרים מתחילים, בעלי חוש אסתטי, ותחום היופי מושך אתכם, מומלץ לעבור קורס ספרות. ישנם שלושה סוגים מרכזיים של קורס ספרות: קורס ספרי נשים בסיסי, קורס ספרי נשים מתקדם וקורס ספרי גברים. בכל הזמנים אנשים מודעים למראה החיצוני שלהם ושואפים להיראות במיטבם, ותספורת טובה היא אחת הדרכים להשלים משימה זו.

תספורת מתייחסת לתחום של עיצוב השיער. עיצוב השיער יכול לכלול גזירת שיער, צביעה, סלסול, גלים, החלקה ותוספות שיער. תספורת מוצלחת מתחשבת בפרופורציות הגוף, מבנה הפנים והראש, צפיפות וסוג השיער. לעיתים תספורת מרמזת על דעות אישיות (פאנק) של אנשים, תחום עבודה (נשות עסקים) ודת. בעיצוב שיער משתמשים בכלים ותכשירים מקצועיים שמסייעים בגימור תספורות.

תכני קורס ספרות

בתחילת הקורס נעסוק במבנה ובאבחון של השיער. ישנם סוגי שיער שונים, שלכל אחד מהם מתאים טיפול אחר. הטיפול הלא נכון יכול ליצור נזק לזקיקי השיער, ולבסוף אף לגרום לנשירת יתר או קרחת. באמצעות דאגה והתאמה של סוג השמפו והקונדישנר עוזר הספר לבריאות השיער של הלקוח או הלקוחה. כאשר מתאימים את התכשירים לשיער יש להתחשב אם השיער הוא יבש או שמנוני, דליל או עבה, מתולתל או חלק, או פגום בכל צורה שהיא. הספר המיומן יודע כי יש לעבוד יחד עם השיער ולגזור אותו בצורה שתתאים לאופי הלקוח.

עיצוב שיער מרשים

בעוד שתספורות נשים עולות מאות שקלים, בקורס ספרות לומדים גם לספר גברים. את השיער של הנשים מעצבים בצורות שונות במהלך הקורס, וכן דואגים לצביעת פסים או לסלסולים ופנים. נשים רבות נשארות אצל הספר שעות רבות כדי ליצור את האפקט הרצוי. ספרי צמרת יודעים כי ההתאמה הנכונה של התספורת יכולה להביא לספר טיפ שמן של מאות שקלים לעתים. לכן היוקרה של הספר משתלמת לו בסופו של דבר. אם תכנסו לאחת המספרות או מכוני היופי היוקרתיים בתל אביב תנכחו לא רק למקצועיות רבה של הספר אלא גם ליכולת תספורת מרשימה וליחס ללקוחות של נסיכות. בכך מבסס לעצמו ספר הצמרת קליינטורה קבועה, וכל אלו הם נושאים שיש להכיר במהלך לימודי ספרות. אנו מקווים שאתם כבר התחלתם לרשום חלק מהטיפים לעיצוב שיער שאנו מחלקים פה בחינם.

ידע שרק ספרים מכירים

בהמשך הלימודים לומדים כיצד להתאים את התספורת לתווי הפנים. בעוד שמישהי עם צורת פנים צרה יכולה להתאים לשיער ארוך, ישנם ספרים שיתנסו דווקא בקיצוץ השיער, ותתקבל תוצאה יפיפיה. כאן נכנס הסטייל והסגנון האישי של הספר, אולם כדי להגיע לרמה של חידוש יש ללמוד את היסודות ולהבין איך כל מבנה פנים מתאים לתסרוקות ותספורות שונות. בעבודתו של הספר נכנסת גם הרבה פסיכולוגיה, כי אם מישהי למשל מנסה להסתיר את הקמטים שלה, על הספר להבין זאת ולהשאיר לה שיער ארוך במקום לעשות לה תספורת קצוצה. פעמים רבות נשים נפגעות מתספורת לא נכונה, ולא חוזרות לאותו הספר, ולכן בקורס ספרות תתנסו בביצוע תספורות בפועל לגברים וכן לנשים.

חלקו אולי המעניין ביותר של קורס ספרות הוא החלק בו מתנסים בחומרים שיש למרוח על השיער. השיער באופן טבעי נעשה מקורזל ולא נראה בריא. באמצעות תכשירים וצבעים אפשר להביא אותו לדרגה של ימי צילום. ואכן ספרים ומעצבי שיער עובדים בתיאום רב עם תעשיות הצילום והקולנוע, אולם כדי להגיע לרמה כזאת יש קודם כל להצטיין בקורס.

חומרים של ספר

תהליכים כמו צביעת שיער, סלסול או החלקה אורכים כמה שעות, ולכן רצוי לפתח כבר בקורס סבלנות ואורח רוח. בקורס מקבלים כלים גם לנהל שיחת חולין עם הלקוחות, חלק של עבודת הספר שלעתים חשובה יותר מהתספורת עצמה. בסיום הקורס תעבורנה כל אחת מכן סטאז’ מעשי בו אתן לא רק תצפו בספרים אחרים בפעולה אלא גם תשתתפו בעצמכן בעיצוב השיער.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס ספרות ותספורות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס ספרות ותספורות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר