קורס תזונה

קורס תזונה
צילום: gregor_y

קורס תזונה

למה ללמוד קורס תזונה?

אכילה היא אחת ההנאות הגדולות ביותר בחיים. אנו מופצצים מכל עבר על ידי המדיה וערוצי השיווק השונים אודות הסגולות הרבות של מזון זה או אחר, ובאותו זמן, מזהירים אותנו שאותו המזון יכול להזיק לנו ולבריאותנו. למי אפשר להאמין? איך אפשר לבחור בדיאטה שתהיה באמת בריאה, ותאריך ותשפר את חיינו?

ישנן פרסומים שונים היום אודות מזון בריא, צמחי מרפא, ותוספי תזונה. פרסומים אלו פעמים רבות סותרים זה את זה. במוסד בריאות כגון בית חולים ניתן להשתמש בשינויי תזונה כדי לעזור לטפל במחלות שונות, ובחיי היום יום התזונה יכולה לשפר יכולות שונים, כמו למשל יכולות אתלטיות.

כדי לצבור את הידע הדרוש כדי לייעץ בתחום התזונה יש להרשם לקורס תזונה, משום שבמהלך הקורס תקבלו פרספקטיבה רחבה ומקיפה על נושאי התזונה השונים, ועל ההשקפות הרווחות והעדכניות ביותר. מחקר התזונה הוא תחום מדעי שמבוסס על עובדות וניסויים בשטח, ולכן הנושאים שתלמדו בקורס לא יהיו “תרופות סבתא”, אלא מידע מבוסס ואמין. אפשר לקרוא על מחקר זה באתר משרד הבריאות של ארה”ב.

לימודי תזונה הינם פופולריים

כיום, המודעות לחשיבות התזונה הולכת וגוברת, ויותר אנשים מחליטים להשתמש בתזונה כדי לשפר את הבריאות שלהם ואת איכות חייהם. ככל שרמת החיים עולה כך האדם יכול לפנות זמן ולהתעסק בתזונה, וכן ככל שיותר אנשים פונים לספורט ולטיפוח הגוף כך יותר סביר שיתעסקו גם בתזונה נכונה. למצוא את “הדלק” הנכון ולהתאימו לאדם יכול לעשות הבדל גדול, ומכיוון שיש לנו תחום מחקר של מדעי המזון אז נוצרים עוד ועוד שאלות שתזונאים צריכים להתעדכן אודותם.

למשל, האם ידעתם על פיתוחים חדשים בתחום החקלאות האורגנית, שמאפשרת לירק לצמוח ללא חרקים אך גם ללא הדברה? תחום המזון משתמש במדעים שונים, כמו למשל הגנטיקה, כדי לשפר את האוכל שאנו צורכים, ועל כך לומדים במהלך הקורס. תזונאים חייבים להכיר את כל הנושאים הללו, כדי לענות על שאלות של הלקוחות שלהם ולתת להם כלים לתזונה נכונה.

תזונה זו הדרך העיקרית לרפואה מונעת

כיום, הכלי הכי יעיל לטיפול בבעיות כמו סרטן, מחלות לב, שבץ מוחי, פגמי לידה ושלל בעיות רפואיות הוא התזונה. בשנים האחרונות מצטברים מחקרים רבים המראים כי התזונה מאפשרת לא רק למנוע את המחלה, אלא גם לעזור כאשר המחלה כבר פורצת. רופאים משתמשים בחומרים כמו חומצה פולית, ויטמין B ועוד כדי למנוע פגמי הריון, וזו רק דוגמה אחת ליתרונות הרבים הטמונים במזון ומרכיביו. למרות ההתפתחות החדישה בתחום התזונה, יש לזכור כי הרפואה הסינית משתמשת במזון וצמחי מרפא כדי לטפל בבעיות רפואיות ונפשיות עוד מלפני חמשת אלפים שנה. לאט לאט המדע המודרני מבין גם כן את החשיבות הרבה שיש לתזונה נכונה.

תזונה היא תחום לימודים המשלב תחומים רבים אחרים

בקורס תזונה לומדים לא רק על מזון, אלא על שלל נושאים שונים. נושאי חומרים ומרכיבי המזון, פעילות הכימיקלים בגוף, אנטומיה ופיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה וסטטיסטיקה הם רק מקצת מהנושאים המעורבים בלימודי תזונה. בנוסף התלמידים חייבים לספוג ידע רב על כל אבות המזון, ועל ההשפעות של סוגים שונים של מאכלים, תבלינים ותוספים. החל מאיכות מזון מהיר, קניית אוכל ועד מדעי המזון, יש הרבה מה ללמוד במהלך לימודי תזונה.

קריירה לאחר קורס תזונה

יש מגוון אפשרויות תעסוקה למסיימי קורס תזונה, ואנו נמנה כמה מהם. ניתן לעבוד כדיאטנים, מקצוע פרא רפואי שמאפשר לייעץ לאנשים בנושאי תזונה. ישנם תזונאים המתמחים בעזרה לספורטאים, ואחרים עובדים במכוני כושר, ספא או מועדוני בריאות. יש המוצאים תעסוקה בתחום הנדסת מזון עבור חברות ותעשיות, או במעבדות המפתחות מוצרי מזון חדשים.

נושאי קורס תזונה

תזונה בריאה

בחלק זה של הקורס נלמד איך להתאים את האוכל למטרות של הלקוח. תזונה בריאה כוללת שילוב נכון של אבות המזון, פחמימות, חלבונים, שומנים בכמויות משתנות. תזונה בריאה כוללת בדרך כלל ריבוי של פירות וירקות אורגניים, ומיעוט של שומנים וסוכרים. ניתן לקרוא על פירמידת המזון כדי לראות את החלוקה המומלצת של אבות המזון.

דיאטה

בקורס תזונה נלמד איך לבנות דיאטה שתעזור להפחית משקל או להעלות משקל, בהתאם למטרות הלקוח. כמו כן נלמד איך להמנע מדיאטה רצחנית ומעלייה במשקל לאחר סיום הדיאטה. דיאטה מאוזנת כוללת סיבים תזונתיים רבים, מיעוט במאכלים עם כולסטרול, והתאמה של ויטמינים ומינרלים.

תוספי תזונה

כיום משתמשים בתוספי תזונה כדי לעזור לספורטאים לפתח את גופם ולשפר את השגיהם. כמו כן משתמשים בהם כדי לפתור בעיות רפואיות שונות כמו נשירת שיער. תוסף תזונה מאוד פופולרי הוא אומגה 3, המופק משמן דגים.

קורסים נוספים בתזונה

מי שמעוניין ללמוד תזונה מזווית אחרת יכול להרשם לקורס צמחי מרפא, שם לומדים את ההשפעות הרפואיות של תזונת צמחי מרפא שונים. בנוסף, קורס פרחי באך גם הוא קשור לתזונה, משום ששם צורכים טיפות המופקות מפרחים. קורסים נוספים כוללים קורס נטורופתיה וקורס הומאופתיה. ישנם גם קורסים ספציפיים בתזונה כמו קורס תזונה קלינית או קורס תזונה טבעית. אם אתם רוצים לקרוא עוד על תזונה הכנסו למאגר ענק בעברית לנושאי תזונה. כמו כן תמצאו טיפים רבים על תזונה באתר הממשלה.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על לימודי תזונה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על לימודי תזונה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר