קורס פסיכודרמה

קורס פסיכודרמה

צילום: Arbron

לימודי פסיכודרמה משפרים בטחון עצמי

פסיכודרמה – לשחק סיטואציות מהעבר כדי להבינן טוב יותר

האם חשבתם לאחרונה שחסרה לכם מידה של ספונטניות? שאתם נכנסים לאותן סיטואציות ופועלים באותה צורה, אשר לא תואמת פעמים רבות את המטרות שלכם?

בקורס פסיכודרמה משתמשים בכלי תיאטרון כדי להעלות חוויות שונות מהעבר, ובאמצעות ניסוי ובחינה מחודשת בודקים אלטרנטיבות להתנהגות על פיה אתם פועלים בדרך כלל. המטרה של קורס פסיכודרמה היא להחזיר לאדם את הספונטניות שלו, ולאפשר לו לראות אלטרנטיבות שונות לפיהם יוכל לפעול בעתיד בסיטואציות דומות. בצורה זו המשתתף בלימודים זוכה בבטחון עצמי רב יותר ובעלייה בהרגשת הערך העצמי. זוהי שיטת טיפול קבוצתית שפותחה על ידי יעקב לוי מורנו, אשר מאפשרת לפתור בעיות בין אישיות ודפוסי התנהגות לקויים על ידי משחק ופעולה.

מטרות קורס פסיכודרמה

פתרון סכסוכים וקונפליקטים – על ידי המחזה מחדש של סכסוכים שונים שנוצרו עם דמויות מהחיים, מצליחה הפסיכודרמה להביא לליבון הסכסוך בפועל, על ידי בחינת אלטרנטיבות אחרות לפעולה.

שיפור דרכי תקשורת – בין אם אתה מנהל, מורה או מעוניין לשפר את יכולת הביטוי שלך בכל צורה שהיא, קורס פסיכודרמה מאפשר לתרגל דפוסי תקשורת אמיצים יותר בסביבה בטוחה של תיאטרון.

הבנה של אירועי העבר – הפסיכודרמה בוחנת את החוויה האישית וההיסטוריה של המשתתפים, ובכך עוזר להם לפתור טראומות ובעיות מן העבר.

תכני קורס פסיכודרמה

יסודות הפסיכודרמה והדרמה תרפיה – בחלק המבוא של הקורס נלמד כיצד דמויות ותפקידים שונים בפסיכודרמה מסייעים לשפר את הגמישות ההתנהגותית ואת האסרטיביות של המשתתפים בהתמודדותם עם קונפליקטים ואתגרים בין אישיים וקבוצתיים. התלמידים יציעו סצנות שונות מחייהם שהם מעוניינים לבחון, ויעבדו איתם לאורך הקורס. על ידי משחקי התפקידים התלמידים יתנסו בפועל במצבים קשים מחייהם, וילמדו לאמץ דרכי התנהגות חדשים לפתרון הקונפליקט.

מבוא בפסיכולוגיה – נושאים בסיסיים בתחום הפסיכולוגיה נלמדים במהלך הקורס כדי לתת ללומדים ידע מתחום המחקר הפסיכולוגי להבין את התהליך המעשי שהם יתנסו בו.

העלאת סיפורים מהעבר – בפסיכודרמה אחד היתרונות הבולטים הוא החקירה של החוויה האישית. כל קורס הוא ייחודי משום שחומר הלימוד משתנה ונובע מהעבר האישי של כל משתתף. בקורס מכירים אחד את השני ונחשפים בצורה מאוד עמוקה, ולכן יש תהליך חיברות עמוק שגם כן חשוב בלימודי הפסיכודרמה.

פיתוח מיומנות בהנחיית קבוצות הקשבה ושיקוף – במהלך הקורס המשתתפים יתרגלו גם את הנחיית הקבוצה ומיומנויות הנחייה שונות.

ניתוח תפקיד – לאחר כל התנסות בסיטואציה כלשהי בפסיכודרמה הקבוצה מנתחת את התפקיד שלקחה כל דמות ואת ההתנהגות שכל דמות פעלה על פיה. בניתוח התפקידים מופיעים בפסיכודרמה הפרוטגוניסט, והאנטגוניסט.

מושגי יסוד בפסיכודרמה – מושגים אלו כוללים את הקתרזיס, סוציומטריה, התת מודע, ספונטניות, יצירתיות, תרבות משומרת, תפיסת הבמה כמרחב טיפולי.

התמודדות במצבי לחץ ומשבר – בפסיכודרמה אפשר לבחון כל תופעה וסיטואציה, אולם המטרה היא להעלות גם חוויות קשות מן העבר ולהצליח להבין אותם כדי לשפר את ההתמודדות עם מצבים דומים בעתיד.

עוד על פסיכודרמה:

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס דרמה תרפיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס דרמה תרפיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר