קורס ארומתרפיה

So glad I raided my Douche bag for this by Mex Beady Eyes.צילום: Mex Beady Eyes
קורס ארומתרפיה

היום כאשר רפואה משלימה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מן החיים שלנו, ואפילו אומצה באופן רשמי על ידי קופות החולים, אין שום סיבה שלא להשתמש במאגר החוכמה והידע האלטרנטיביים הללו.

ארומתרפיה היא טיפול בתמציות טבעיות ושמנים אתריים המופקים מצמחים ופרחים. המיצויים הריחניים משמשים לטיפול בבעיות גוף ונפש שונות, ומהווים חלק בלתי נפרד מן הרפואה ההוליסטית, (המתייחסת לאדם כאל מכלול שלם המורכב לא רק ממצבו הגופני, או רק ממצבו הנפשי). ארומתרפיה יעילה במיוחד בטיפול באלרגיות ובעיות בדרכי הנשימה; שיפור מחלות עור שונות כפסוריאזיס, אקנה ועוד; תשישות, דיכאון, נטייה למצבי רוח, ועוד מצוקות נפשיות שונות. אפשר להעזר בתמציות גם לשם עיסוי הגוף.

ארומתרפיה יכולה להצטרף למיומנויות טיפול אחרות כרפלקסולוגיה, עיסויים רפואיים ועוד טיפולי רפואה משלימה, או לעמוד בזכות עצמה ולהוות דרך טיפול לגיטימית בה מאבחן המטפל ומתאים שמנים ארומטיים לצרכי המטופל, רוקח עבורו תערובות ומטפל בו בפועל.

מטרות קורס ארומתרפיה

בקורס המכשיר מטפלים בארומתרפיה, תלמדו על ההסטוריה העתיקה של מיצויי תמציות והפקת שמנים מן הצומח לצרכי טיפול; דרכי מיצוי שמנים ארומטיים ושימור מקסימום תכונות החומר; כימיה ורוקחות מעשיות לצרכיו של ארומתרפיסט; פיזיולוגיית גוף האדם והשפעת ארומתרפיה על איברים שונים ומערכות הנשימה, רבייה, עיכול, דם וכו’; ארומתרפיה לקשישים, נשים בהריון, תינוקות וילדים.

עוד תלמדו על התפקידים והאיכויות השונים של התמציות הארומתיות העיקריות, איבחון, התאמת שמנים ארומטיים, וטיפול במצבים רפואיים שונים על ידי ארומתרפיה.

מלבד הלימודים העיוניים, כולל קורס ארומתרפיה גם שעות טיפול מעשי בליווי צמוד של מנחה.

מוסדות לימוד מומלצים לקורס ארומתרפיה

במכללת מירב, היא המכללה לרפואה משלימה של קופת חולים מכב”י והאוניברסיטה הפתוחה, תוכלו ללמוד ארומתרפיה לצד קורסים נוספים ברפואה אלטרנטיבית. למכללת מירב יש סניפים הפזורים ברחבי הארץ בהם תוכלו ללמוד.

במכללה לרפואה משלימה רידמן, מתקיים קורס ארומתרפיה חוויתי המשלב לימודי טיפול בשמנים ארומטיים לרפואת תסמיני גוף ונפש. לרידמן סניפים בערים הגדולות בארץ: כתל אביב, חיפה, ירושלים ועוד.

ב’מהות’, מכללה השייכת למרכז ההשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן, ישנם קורסים רבים של רפואה משלימה, ביניהם גם קורס בארומתרפיה. המכללה שמאמינה ברפואה אלטרנטיבית כערוץ להרמוניה וזרימה בעולם, מציעה גם מסלולים המקנים מלגות לסטודנטים.

שכר מטפל בארומתרפיה

מטפלים בארומתרפיה יכולים להשתלב בקופות החולים השונות במסגרת מרפאת רפואה משלימה; להשתלב בקליניקות פרטיות או לעבוד כעצמאים. שכרו של מטפל בארומתרפיה נע בין 120-350 ש”ח לשעת טיפול.

טיפול בשמנים ותמציות ארומטיים הוא טכניקה של ידע עתיק יומין המשמש כבר אלפי שנים, והיווה חלק בלתי נפרד מן החיים הרבה לפני שהרפואה המערבית קנתה לה שליטה בעולם. כיום, כאשר גם בישראל גילו מחדש את האוצר הבלום של הידע הזה, ארומתרפיה תופסת מקום של כבוד לצד התמחויות נוספות ברפואה אלטרנטיבית. אם אתם מחפשים מידע נוסף על ארומתרפיה באנגלית כדאי לכם להכנס לאתר ארומווב.

בין אם תבחרו לשלב לימודי ארומתרפיה כהתמחות במסגרת לימודי רפואה משלימה כלליים, או לעסוק נקודתית בארומתרפיה, מדובר בלימודים חוויתיים ומעשירים שיקנו לכם ידע נוסף, מיומנויות חדשות ואפילו מקצוע משתלם.

  • Facebook
  • Twitter
  • email