קורס GMAT

מידע שאתה חייב להכיר על קורס GMAT

תואר שני במנהל עסקים הוא אולי התואר השני הפופולרי ביותר הנלמד בישראל. הסיבה לכך היא שמגיעים לתואר זה אנשים לאחר שסיימו תארים שונים, כמו למשל פסיכולוגיה או כלכלה, ובנוסף זהו תואר שנחשב מאוד קריטי למקומות עבודה רבים, ולכן מחשיבים יותר מועמדים בעלי תואר שני MBA ממוסד לימודים נחשב.

כדי להתקבל לתואר שני במנהל עסקים יש לסיים בהצלחה את מבחן הGMAT, ולהשיג ציון גבוה בחלק הכמותי שלו ובחלק האנגלית.

במדריך זה נענה על שאלות שכל מועמד חייב לדעת על לימודי GMAT:

  1. מה אני צריך לדעת על GMAT? במדריך זה נסביר לכם אודות מבנה המבחן וחלקיו, נסביר על תהליך ההרשמה למבחן ועל ההכנה אליו, וכן נפרט על המחיר של קורסי ההכנה.
  2. האם אפשר ללמוד לבד למבחן? אם אתם לא מעוניינים לשלם אלפי שקלים לקורס הכנה, תוכלו לקרוא את מדריכי ההכנה למבחן GMAT שזמינים עבורכם בחינם בשיעורי האונליין בתפריט השמאלי של עמוד זה.
  3. איפה הכי כדאי ללמוד GMAT? באתר קורסר ביצענו השוואה מקיפה של מוסדות הלימוד המובילים ללימודי GMAT בארץ. בנוסף, בסוף המדריך תוכלו לפנות למוסדות לקבלת מידע נוסף אודות קורס הGMAT שהם מציעים.

מה אני צריך לדעת על GMAT?

מבנה מבחן GMAT

כאמור GMAT הינו מבחן הקבלה לתואר שני במנהל עסקים, ומבחן זה תקף לאוניברסיטאות ומוסדות הלימוד לתחום זה בכל העולם. המבחן הוא באנגלית ומבוצע על גבי מחשב.

מבחן הGMAT בנוי משלושה חלקים:

חלק ראשון הוא החלק בו יש לכתוב שני חיבורים באנגלית בנושא כלשהו. מאמר אחד יהיה בנושא עליו יש להביע דעה, והמאמר השני מציג טיעון לוגי כלשהו עליו כותבים. הציונים עבור חלק החיבורי של הGMAT נעים בין 0 ל-6, כאשר 6 הוא הציון הגבוה ביותר.

חלקו השני של המבחן הינו החלק הכמותי, שם יש לענות על 37 שאלות אמריקאיות בתוך 75 דקות. פרק זה כולל שאלות שונות מתחום המתמטיקה, כולל אלגברה, גאומטריה, חזקות ושורשים וכו’. בפרק זה מקבלים ציון בין 0 ל-60.

לבסוף, חלקו המילולי של המבחן כולל 41 שאלות אמריקאיות שיש לענות עליהן בתוך 75 דקות. ישנם 3 סוגי שאלות: הסקה לוגית, הבנת הנקרא ושכתוב משפטים. גם כאן הציון נע בין 0 ל- 60.

מבחן הGMAT בנוי בצורה אדפטיבית. המשמעות היא שסדר השאלות נקבע לפי התשובות שהנבחן עונה. אם הנבחן טועה בשאלה כלשהי, אז השאלה הבאה תהיה קלה יותר. בעקבות שיטה זו אין דרך לענות על שאלות שכבר היו בתחילת המבחן ולתקן אותן.

למידע נוסף על מבנה מבחן GMAT

עלות ורלבנטיות המבחן

מחיר של קורס GMAT הוא בין 4,000 ל6,000 ש”ח. יש הבדל במחיר לנרשמים למסלול הכמותי בלבד, אשר בדרך כלל הוא החלק שנדרש על ידי המוסדות בארץ. המבחן עצמו עולה 250$, ונערך ברמת גן. מבחן זה תקף לתקופה של 5 שנים.

כיצד נרשמים לקורס GMAT?

באתר זה פרסמנו מדריך מקיף שמסביר לכם כיצד להרשם לקורס GMAT, ומהם מועדי המבחן.

האם אפשר ללמוד לGMAT לבד?

באופן חד משמעי חשוב להרשם לקורס GMAT. הקורס משפר משמעותית את הציון, ומגדיל את הסיכויים להתקבל ללימודי MBA בארץ ובחו”ל. בקורס תלמדו טכניקות שונות, ממורים שבעלי נסיון של שנים בהכשרה של GMAT. עם זאת, משקיענים ואנשים רציניים אכן יכולים ללמוד לבד, תהליך הדורש הרבה משמעת עצמית. מומלץ שכל מי שמתכנן ללמוד לבד למבחן הGMAT יעבור בעיון על כל השיעורי אונליין שפרסמנו ושזמינים בחינם בצד השמאלי של עמוד זה, החל מהשיעור הראשון.

איפה ללמוד קורס GMAT?

בכל שנה נבחנים כ2500 איש במבחן הGMAT בישראל, ורובם עוברים קורס הכנה באחד ממוסדות הלימוד הבאים:

השוואת מוסדות לימוד

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף, אנו ממליצים לבחור מוסד לימודים אחד או יותר ולשלוח את פרטיכם בטופס בתחתית העמוד.

קידום HIGH-Q GMAX
אורך הקורס המלא (שעות) 95 105 96
מחיר קורס מלא (ש”ח) 4,650 4,950 4,325
אורך קורס כמותי (שעות) 60 60 43
מחיר קורס כמותי (₪) 3,300 3,465 2,883
מספר תלמידים ממוצע בכיתה 18 25 24
חומר לימוד 5 ספרי לימוד ומילון מיוחד, תקליטור עם שאלות ומבחני סימולציה חוברות ודפי עבודה שפותחו בעבור החברה חומר לימוד של חברת METS הכותבת את ה-GMAT
חומר לימודי באינטרנט מאגר ממוחשב הכולל עדכונים לגבי הבחינה ובחינות סימולציה נוספות פיתחו את ה-VocabuLab – מערכת מקוונת אינטראקטיווית ללימוד מאות מלים הנחוצות לבחינה 67 שעות של קורס מקוון
מספר בחינות הסימולציה 23 4 + 30  +
דרישות מדריכים 3 שנים ניסיון בהכנה לבחינות פסיכומטריות או GMAT, ציון GMAT גבוה וקורס הכשרה בן חודשיים אקדמאים עם ניסיון בהוראה, דו לשוניים ברמת שפת אם דוברי אנגלית ברמת שפת אם, בוגרי קורס הכשרה, ובעלי ניסיון בהוראת GMAT
איפה לומדים? תל אביב, חיפה, באר שבע  או ירושלים תל אביב תל אביב
  • Facebook
  • Twitter
  • email