קורס פסיכומטרי

צילום: MC Quinn

תלמידות חורשות למבחן הפסיכומטרי

להתקבל ללימודים

כל מי שרוצה לקבל השכלה אקדמאית, לרוב חייב לעבור בהצלחה את מבחן הפסיכומטרי. כיום, מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן חיוני אשר מתנה את קבלת המועמדים לאוניברסיטאות והמכללות הפזורים ברחבי הארץ. רוב האוניברסיטאות משכללות את ציוני הבגרות עם הציון הסופי של מבחן הפסיכומטרי, שכלול זה נעשה לעיתים יכול לקבוע את קבלת המומעד ללימודים או דחייתו.

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן לא פשוט ונדשים כוחות רבים וכן סבלנות ושקידה רבה, מעטים הם אלו אשר מצליחים ללמוד בעצמם לבחינה ואף לקבל ציון גבוה, לכן רבים פונים למוסדות לימוד אשר מלמדים טכניקות ושיטות לימוד והכנה של הבחינה הפסיכומטרית. אם אתם צריכים ציון גבוה בבחינה הפסיכומטרית, הציון שלכם בבגרות נמוך או שהינכם מועמדים לקבלה ללימודים אקדמאיים עליכם לקחת קורס פסיכומטרי.

מטרות קורס פסיכומטרי

לקורס פסיכומטרי יש מטרה מרכזית, לאמן ולתרגל סטודנטים לקראת הבחינה הפסיכומטרית ולעלות את רמת המוכנות שלהם. הקורס מכין אתכם לקראת המבחן הפסיכומטרי, ואמור לסייע לכם לקבל את הציון הגבוה ביותר בהתאם ליכולתכם. הציון הפסיכומטרי תלוי לא רק ביכולות של הנבחן, אלא גם באופן הלימוד וההכנה לבחינה הפסיכומטרית. מטרת הקורס היא להביא אותנו למיצוי מקסימאלי של הפוטנציאל שלנו, על מנת שנוכל לקבל את הציון הגבוהה ביותר, או לפחות כזה שיספיק לפקולטה הספציפית אליה אנו מעוניינת להירשם. מידת ההצלחה במבחן תקבע את אפשרויות הלימוד שלכם במוסדות האקדמיים. לכן, מומלץ לא להקל ראש בבחירת קורס פסיכומטרי, ולהקדיש תשומת לב מרובה בבחירת הקורס המתאים לכם.

נושאי הלימוד

קורס פסיכומטרי בנוי לפי נושאי הבחינה הפסיכומטרית:

  • חשיבה מילולית
  • אוצר מילים
  • חשיבה לוגית
  • חשיבה כמותית
  • אנגלית

אופן הלימוד

הלימוד לבחינה הפסיכומטרית מתבסס על שיטות פרקטיות שונות שאמורות לסייע בפתירת הבחינה. בקורס תלמדו טכניקות ושיטות למידה וזכירה אשר יאפשרו לכם לעבור בשלום את הבחינה. מימד הנוסף הוא רכישת המיומנות בזמן הבחינה, בשל שהבחינה מותנת בזמן, חשוב שתדעו קריאת נתונים נכונה, ניהול זמן יעיל וכו’. עם שיטות הלימוד השונות, תוכלו בקורס לתרגול דרך מבחנים לדוגמא ותרגילי בית רבים, התרגול יעשה על ידי תרגול רב פתרון משימות וסימולציות של בחינה פסיכומטרית עם מדידת זמנים.

מוסדות לימוד מומלצים לקורס פסיכומטרי

באתר זה ביצענו את ההשוואה המקיפה ביותר של קורסי פסיכומטרי שונים, ואתם מוזמנים לקרוא אודותם:

רוב הקורסים עולים בסביבות 7,200 ש”ח לקורס מלא, ו-5,800 ש”ח לקורס לחיילים. מוסדות מומלצים במיוחד הם יואל גבע, הייקיו וקידום.

כמו כן קיימים קורסים שמועברים במסגרות של מכינות ומכללות. לרוב מוסדות הלימוד סניפים בכל הארץ. אפשרות הכנה נוספת לבחינה הפסיכומטרית היא באמצעות קורס פסיכומטרי אישי עם מורה פרטי, כך שהלימודים ייעשו אחד על אחד, או בקבוצה מצומצמת של תלמידים.

מחיר קורס פסיכומטרי

מדובר בהוצאה כספית לא קטנה – מחירים של קורסים לפסיכומטרי נעים בין 4000 ₪ ל- 8000 ₪. ככל שבית הספר וותיק יותר וגדול יותר, כך תשלמו יותר על הקורס.

אורכו של קורס פסיכומטרי

אורכו של קורס פסיכומטרי נע בין חודשיים ל-4 חודשיים. הקורס מתקיים בין פעם אחת ל-3 פעמים בשבוע. עניין נוסף שכדאי להיות מודעים לו, הוא שיש רק מספר מועדים מוגבל בשנה בהם ניתן לגשת לבחינה ולכן לא כדאי לבזבז כמה חודשים לחינם. תכנון לא נכון של זמן יכול להוביל לפספוס של שנת לימודים במוסד בו אתם מעוניינת ללמוד. אם אתם עומדים לקראת הבחינה הפסיכומטרית לראשונה או מעוניינים לשפר ציון קודם, מומלץ לעבור קורס פסיכומטרי. ישנם שני סוגים מרכזיים של קורס פסיכומטרי: קורס קצר מזורז, וקורס ארוך.

מידע נוסף על הבחינה הפסיכומטרית

לסיכום, כדאי לכם לקחת את הקורס במידה ואתם מתכוננים לבחינה הפסיכומטרית לראשונה או רוצים לשפר תוצאה קודמת, ואתם רוצים לשלוט בכל השיטות לפתרון נכון ומהיר של משימות במהלך הבחינה. במהלך הקורס תלמדו חומר חיוני בכיתה, אבל החלק החשוב ביותר הוא תרגול אינטנסיבי הכולל סימולציות של בחינות עם מדידת זמנים. שילוב של קורס פסיכומטרי עם תרגול רב בבית ישפר את הסיכוי לקבל ציון גבוהה ולהתקבל ללימודים שחלמתם.

אם אתם מעוניינים להתקבל למסלול לימודים לתואר ללא פסיכומטרי, מומלץ לכם לבקר באתר אוניברסיטת תל אביב.

https://www.courser.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1-%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99/%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A8-5-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%AA-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%99-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%A0%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99/
  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס פסיכומטרי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס פסיכומטרי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר