קורס הכנת תיק עבודות

ברוב קורסי העיצוב המתקיימים כיום, יש צורך להגיש תיק עבודות אישי אשר ייבחן כחלק מתננאי הקבלה של מוסד הלימודים. הגשת תיק עבודות נהוגה בקורסי עיצוב גרפי, אדריכלות, צילום ועוד תחומים שונים מתחום העיצוב והאמנות.

חשיבות תיק העבודות

תיק העבודות נבדק בקפידה על ידי ועדת הקבלה, ולכן לעתים כדי להכינו כראוי יש לקחת קורס מזורז בנושא זה. חישבו על כך שכאשר אתם מגישים תיק עבודות,  אתם אומרים משהו על עצמכם. התיק מייצג את עבודתכם ואת היכולת שלכם. גם אם אתם בתחילת הדרך, יצירת הרושם הראשוני הנכון יסלול את הדרך ללימודים שם יעריכו אתכם. לעתים אנשים אינם משקיעים בתיק העבודות ולכן לא מתקבלים למסלול ונדרשים לחכות לשנת הלימודים הבאה.

בקורס הכנת תיק עבודות עוזרים לכם גם להסביר אודות תיק העבודות שלכם ולתת תיאור של למה בחרתם דווקא ביצירות הללו. הכנה לראיון היא חלק אינטגרלי מהקורס, ולכן אחוז גבוה של הלומדים בקורס אכן עוברים את מבחני הקבלה הראשונים למוסדות לימוד כמו בצלאל או שנקר.

הקורס מהווה מעין מכינה לעיצוב, ואכן מכללות שונות מפרסמות קורסי הכנה בתור קורס הכנת תיק עבודות. קורס זה אורך בדרך כלל עד 10 מפגשים, אשר חלקם כוללים עבודה בפועל על תיק העבודות. העלות של קורס הכנת תיק עבודות נע בין 500 לאלף שקלים, והוא מועבר בדרך כלל על ידי אחד מצוות המורים אשר ילמדו אתכם גם בעתיד.

כיצד להכין תיק עבודות איכותי?

לאורך מדריך זה נחזור שוב ושוב על המנטרה הידועה – תיק עבודות צריך להציג אתכם ואת גוף עבודתכם בצורה הטובה ביותר. גם אם יצרתכם יצירה ששונה באופן חד פעמי משאר היצירות שלכם, אולם היא קיבלה תשבוחות, עדיף לכם להבליט יצירה זו כדי ליצור את הרושם הנכון על המרצים. אין מדובר פה על רמאות או שקר, אלא על בניית התדמית הנכונה שלכם.

מה עושים במהלך הקורס?

קורס הכנת תיק עבודות איננו מבטיח סיום של תיק עבודות מלא, אלא יצירה בסיסית של תיק עבודות סטנדרטי. הרעיון הוא למלא את התיק בלפחות 10 עבודות שנבדקו ואושרו על ידי מנהלי הקורס, כאשר כל עבודה עברה ביקורת ותיקונים מקצועיים.

תכני קורס הכנת תיק עבודות

יצירתיות – אי אפשר ליצור בלי לשחרר את קפיץ היצירתיות. בקורס נלמד טכניקות שונות להתמודדות עם התנגדויות ועם חוסר רעיונות. על ידי הכרת מושגי יסוד בעיצוב ואמנות תלמדו איך לקחת רעיון ולתת לו קונספט עיצובי משלים. כך היצירה כאילו נבראת מעצמה ואתם בתהליך היצירתי ללא מאמץ.

קבלת השראה – אומרים שהעתקה היא פרי ההמצאה, ואכן בקורס מיישמים חוק זה. על ידי בחינה של אמנים ומעצבים מפורסמים מהעבר הרחוק והקרוב, נלמד כיצד לפתח סגנון עיצובי המקבל השראה ומתקשר עם יצירות אחרות. שיטה זו של עבודה אמנותית תפתח אתכם לביטוי בצורה חופשית יותר.

טכניקות עיצוביות – במהלך הקורס תלמדו כיצד לעבוד עם תוכנות עריכה ועיצוב, וכן להשתמש בשיטות קלאסיות של רישום, ציור ויצירה. בקורס נלמד גם טכניקות כמו שימוש בצבעים, עיצוב בתלת ממד, פרספקטיבה ועוד.

  • Facebook
  • Twitter
  • email