קורס הכנה ללידה

להתכונן כראוי ללידה

יותר ויותר נשים בהריון מחליטות לעבור קורס הכנה ללידה לפני ההריון הראשון שלהם, ולעתים גם לפני ההריונות הבאים בתור רענון. נשים רבות רואות בלידה את החוויה הגדולה ביותר בחיי אישה וכן בחיי בן זוגה. מדובר ביצירת חיים, במעשה הפלאי ביותר שיוצא לנו לעשות על כדור הארץ. מכיוון שזהו אירוע חשוב ומכונן בחיי כל אדם ואישה, יש צורך בהכנה מוקדמת. הלידה היא חוויה קשה, והיא כוללת כאבים רבים, ולכן קורס הכנה ללידה עוזר להרגיע את האישה ההרה, ולטעת בה בטחון בשיטות התמודדות עם הכאב ועם כל מה שכוללת הלידה. יותר ויותר רופאים רואים בלידה כבעלת חשיבות להתפתחות הילד, ועל כן פותחו שיטות שונות שנועדו להבטיח שהלידה מתבצעת בצורה הטובה ביותר לולד, וכן לאם.

במהלך הקורס לומדים האישה ובן זוגה את כל מה שצריך לדעת על לידה נכונה, וכן חווים ביחד את ההכנות לקראת הלידה. ההשתתפות של בן הזוג חשובה מאוד, כדי שיהיה מוכן לעזור כשיגיע הרגע ללדת.

מידע על קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה אורך בין 4 ל-7 מפגשים, למשך כשעתיים בכל פעם. בקורס לומדים את כל הידע הנחוץ בקשר ללידה, טכניקות נשימה והרגעות, והבנה של תהליך הלידה.

תכני קורס הכנה ללידה

בתחילת הקורס לומדים על תהליך הלידה, אודות הצירים, מדידת תכיפותם, על פתיחה בסנטימטרים, על סוגי לידות שונים, לידה קיסרית, לידת עכוז ועוד.

קורס זה מקנה גם יכולת התמודדות עם קשיי הלידה, כגון התמודדות עם כאבי הצירים ושמירה על רוגע בעת הנסיעה לבית החולים. בקורס מלמדים על סוגי משככי כאבים וההשפעות שלהם, וכן מלמדים על הלידה הטבעית.

בהמשך הקורס תלמדו על מושגים שונים הקשורים ללידה כמו זירוז צירים, היפוך עובר ועוד.

בן הזוג לומד דרכים להקלה על בת זוגתו, כגון עיסוי ידיים וצוואר. האישה לומדת אודות תרגילי חיזוק הגוף לקראת לידה, וכן תרגילי נשימה וצ’י קונג. לבסוף לומדים נושאים הקשורים לתקופה לאחר הלידה כגון דיכאון לאחר הלידה והתמודדות עימו, עיסוי תינוקות ועוד, טיפול בבצקות ובקשיי נשימה, דיאטה לאחר לידה ועוד.

  • Facebook
  • Twitter
  • email