קורס הכנה לבגרות בתנ”ך

כאשר אתם משלימים בגרות בתנ”ך, תוכלו להשלים 2 יחידות לימוד, שהם בגדר חובה לכל תלמיד בישראל, או להרחיב ל5 יחידות לימוד.

למה כדאי להשלים בגרות בתנ”ך?

הידע בתנ”ך ישמש לכם לכל החיים – נגיד אתם בטיול עם אנשים זרים, תוכלו לספר להם סיפורים מרתקים שמקורם מלפני חמשת אלפים שנה. סיפורי התנך הם המקור של העם היהודי והם בגדר חובה לכל אדם החי בישראל, גם לאנשים לא דתיים.

אין צורך לזכור טקסט – בשונה מבגרויות בהיסטוריה, או מקצועות אחרים, בבגרות בתנך לא צריך לזכור טקסטים רבים, אלא צריך רק לשים דגש על הכתיבה הנכונה בבחינה. לא צריך לכתוב סימפוזיונים ארוכים כמו בספרות, כי התשובות בתנך הן ענייניות ביותר. זה מאפשר לאנשים שלא אוהבים לכתוב הרבה להצליח בבחינה זו גם ברמה של חמש יחידות.

מה לומדים בקורס הכנה לבגרות בתנ”ך?

חוק וחברה במקרא – במהלך הקורס לומדים על חוקים שונים במקרא, והשוני שלהם לחוקים המודרניים שיש לנו כיום. התנך, למרות קדמותו, מספק חוקים מאוד הומניים ומתקדמים, וחלק זה ילמד בשנית לכל מי שילמד באוניברסיטה משפטים.

חורבן – בעת חורבן בית ראשון ושני כל עם ישראל הושפעה, וגם כיום אנו עורכים את יום כיפור כזכר לחורבן. בקורס תלמדו בדיוק מה המשמעות של חורבן בית המקדש, על הזרמים השונים אשר היו קיימים דאז בחברה העברית.

השוואות בין טקסטים – הקורס משווה בין גרסאות שונות של טקסטים, ומבצע ניתוח ספרותי מרתק לנושאים כמו שירה תנכ”ית. הקורס הזה מעניק ידע לספר הגדול ביותר שנכתב אי פעם, שקשה מאוד למצות את הלימודים שלו.

נושאים נוספים בלימודי הכנה לבגרות בתנ”ך

גלות וגאולה, עלילות מלכים ונביאים, המאבק לחברה מוסרית, המאבק לחברה מוסרית, חיי הפרט והכלל בראי השירה, מנהיגות ומנהיגים במקרא, דוד ומנהיגותו, חמש מגילות, פרקים מספר דניאל, סיפורי האבות, מעמד האישה בחוק ובסיפור המקראי.
בשעת הבחינה מותר להשתמש בספרי תנ”ך, ללא פירושים ותרגומים. זהו יתרון אדיר כי אפשר למצוא את כל התשובות בטקסט. אם אתם נוטים לשכוח את הפרשנות, בקורס תקבלו שיטות שונות לזכור פרשנויות של רש”י ושל חכמים אחרים.

קורס הכנה לבגרות בתנ”ך אורך כ4 חודשים, ועלותו בין 3000 ל5000 ש”ח. קורס זה נחשב מהקורסים המהנים ביותר לבגרות, ותלמידים רבים מצליחים להשיג שיפור משמעותי בבגרות בזכותו.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר