קורס הכנה לבגרות בפיזיקה

קצת על קורס הכנה לבגרות בפיזיקה

במדריך זה נעזור לכם לבחור קורס הכנה לבגרות בפיזיקה שיהפוך את הבחינה מסיוטית לבחינה קלה יחסית. החומר בלימודי פיזיקה קל משמעותית מבחינות אחרות, כמו בחינת הבגרות במתמטיקה, משום שחומר הלימוד הינו מאוד בסיסי בלימודי פיזיקה. בקורס הכנה לבגרות זה לומדים את הבסיס הקל ביותר של המחקר הפיזיקלי המודרני.המחקר האקטואלי בפיזיקה עוסק בבעיות העמוקות ביותר שעליהן חשב האדם, ביניהן, כיצד נוצר היקום או מה היא מהות החומר. מכיוון שפיזיקה מהווה נדבך חשוב בלימודי מחשבים ולימודים טכנולוגיים והנדסיים רבים, קורס הכנה לפיזיקה עוזר לכם גם בהמשך דרככם האקדמית. הקורס מתמקד בלימוד פיזיקה, פתרון בעיות ושאלות, התיאוריות הפיזיקליות המודרניות, מחקרים פיזיקליים ונושאים אחרים הקשורים לניסויים של התנהגות חומרים בעולם. קורס פיזיקה כהכנה לבחינות בגרות מתאים למי שיש לו חשיבה מתמטית גבוהה, בין היתר משום שהקורס דורש לפתור תרגילים עם חישובים שונים, נגזרות וכו’.

מה לומדים בקורס הכנה לבגרות בפיזיקה?

  • חשמל ומגנטיות – אלקטרו-סטטיקה, אלקטרו-דינאמיקה ומגנטיות.
  • מכאניקה –קינמטיקה, , עבודה ואנרגיה, תנועה מעגלית, מתקף ותנע,  חוקי ניוטון, תנועה הרמונית וגרביטציה.
  • קרינה וחומר –  פיזיקה מודרנית אופטיקה גיאומטרית אופטיקה פיזיקאלית האטום והגרעין.
  • ניתוח ממצאי ניסוי

הרשמו עכשיו לקורסים השונים המוצעים בלימודי הכנה לבגרות בפיזיקיה.

בחלק הראשון של הבחינה תדרשו לענות על נושאי חשמל ומגנטיות. בדרך כלל בבחינות אלו מציגים לכם מעגל חשמלי לא פתור ואתם צריכים לבצע חישובים מתמטיים כדי לענות על שאלות שונות עם מעגל טורי, מקביל, ונושאים אחרים הנלמדו בקורס. בחלק של מגנטיות תאלצו להבין כיצד מגנטים מתנהגים וכיצד הכוחות הפועלים על מגנטיות מחושבים.

פרק המכאניקה נחשב על ידי רבים לפרק מעניין יותר, אך גם מאתגר יותר. הסיבה היא שפה נותנים לכם התנהגות של אובייקט כלשהו בחלל, למשל עגלה שמתגלגלת במורד הכביש. באמצעות חישובים של חיכוך, וכוחות אחרים כגון כוח המשיכה עליהם למדתם בקורס, תוכלו לנתח מתי העגלה תגיע לקרקע, או כיצד תתנהג אם יופעלו עליה כוחות שונים מנוגדים.

קרינה וחומר – זהו החלק השלישי של הבחינה, ולדעת רבים הפחות מעניין. בחלק זה תלמדו לנתח נושאים של קרינה וחומרים מסוגים שונים. בחלק האחרון של הבחינה תקבלו ממצאי ניסוי פיזיקלי עליו תאלצו לענות על שאלה, או להבין מה המסקנות של הניסוי.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר