קורס הכנה לבגרות בספרות

קורס הכנה לבגרות בספרות עבור 2 יחידות לימוד

במדריך זה נסביר לכם על מסלול קורס הכנה לבגרות בספרות עבור 2 יחידות או 5 יחידות. כל תלמיד בישראל חייב ללמוד לפחות 2 יחידות לימוד בספרות ולהבחן עליהם כדי לקבל תעודת בגרות.

קורס הכנה לבגרות בספרות עבור 5 יחידות לימוד

מי שמרחיב את הבגרות בספרות מסיים את הבחינה של 5 יחידות לימוד, הכוללת הרחבה והעמקה של חומר הלימוד. בקורס הכנה זה נעבור על מגוון ז’אנרים ספרותיים ונלמד איך לאפיין כל יצירה ספרותית ולנתח אותה. בספר כמו למשל אבא גוריו, הנלמד כבר שנים רבות, התלמידים עונים על מגוון שאלות פתוחות בנושאי הספר. כיצד לפרש למשל את המשמעות החברתית, כלכלית או פוליטית של היצירה. התלמיד לא צריך לכתוב הרבה, אלא לכתוב בצורה ממוקדת כיצד הוא הבין את המשמעות של הספר. בקורס לומדים כיצד לבצע ביקורת ספרותית ליצירות ולאפיין כל יצירה בקשר להקשר ההסטורי שלה. קורס הכנה לבגרות מאגד את חומר הלימוד בצורה ברורה כך שעוברים בשיעור על כל יצירה ומנתחים אותה יחד.

מה לומדים בקורס הכנה לבגרות בספרות?

– שירה: שירת ימי הביניים, שירת ביאליק, שירת המאה ה20.
– סיפורים קצרים: ש”י עגנון, מהמחצית הראשונה של המאה ה20, מהמחצית השנייה של המאה ה20, תרגומים.
– רומן ונובלה: סיפור פשוט מאת ש”י עגנון, רומן עברי, רומן מתורגם, נובלות. בחירת הרומנים והנובלות הינה מתוך רשימת קריאה של משרד החינוך ואינה בחירה עצמאית.
– דרמה: שייקספיר, סופוקלס, דרמה מודרנית
– ספרות עולם: נובלות זרות, קומדיה שייקספירית, דרמה מודרנית, האודיסאה של הומרוס, דון קיחוטה מאת סרוונטס, שירים מתורגמים
– נושאים בין ז’אנרים: זהויות, ייצוג מגדרי בספרות, ספרות בעקבות השואה, התבגרות בראי הספרותי, מיתולוגיה ופנטזיה.

הבחינה לא מאפשרת שימוש בחומר עזר, ולכן במקום לשנן את התוכן מראש הקורס מלמד איך מנתחים בו במקום את היצירה וכן מאפיין פרשנויות מקובלות לספרים. בחינת הבגרות בספרות דורשת מידה כלשהי של זיכרון היצירה והפרשנות שלה, וגם על סיכום היצירה בנקודות עוברים במהלך הקורס.

קורס הכנה לבגרות אורך כשלושה ארבעה חודשים ובמהלכו תפגשו בצורה קבועה עם הכיתה הספרותית שלכם. בקורס עוברים גם על בחינות קודמות בספרות ורואים כיצד הבוחנים נותנים ציונים גבוהים לבחינות מסוימות. עלות הקורס בין 3000 ל5000 שח. אפשר למצוא גם מורה פרטי ללימוד תכני בגרות בספרות, אולם אופציה זו נחשבת יעילה פחות.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר