קורס הכנה לבגרות בכימיה

קצת על קורס הכנה לבגרות בכימיה

קורס הכנה לבגרות בכימיה עוזר לתלמידים בתקופות שונות לשפר את הבגרות שלהם בכימיה. כימיה הוא תחום בו לומדים על החומרים השונים שמרכיבים את עולמנו, וכן לומדים נושאים כמו הטבלה המחזורית, ונושאים מאוד בסיסיים הנוגעים למולקולות, תרכובות, וחיבור בין חומרים שונים. הקורס מאוד מעשיר לכל מי שרוצה להמשיך ללימודי כימיה בהמשך, ולהפוך להיות מקצוען בתחום הקשור לכימיה כמו רוקחות או ביוטכנולוגיה. בקורס תלמדו איך לפתור בעיות בכימיה ביעילות ובמהירות, לחשב נוסחאות כימיות ולענות על שאלות הבחינה עם חשש מוקטן לטעויות. תלמידים רבים שעוברים את הקורס מצליחים לשפר משמעותית את הבגרות שלהם.

למה לקחת קורס הכנה לבגרות בכימיה? הסיבה המרכזית היא שהקורס מעניק לכם מסגרת חשובה ממנה תוכלו להתפתח ולהתאמן בצורה קבועה. נמצא כי אנשים שלא לוקחים קורס הכנה לכימיה מתקשים עם תרגילי המעבדה כי לא יוצא להם לעבוד במשותף עם אנשים אחרים ולהתנסות מעשית בנושאי הכימיה. קורס כימיה לומדים במעבדה, שם מצליחים לבצע ניסויים פשוטים שונים.  הקורס הזה מצליח להעביר את החומר התיאורטי בצורה מעניינת ומעשירה, ולשפר את הסיכויים שלכם בבחינה הסופית. כל מי שזקוק לקורס הכנה לבגרות בכימיה על מנת להתקבל ללימודים מתקדמים, ניגש ללמוד מסגרת מואצת של חמש יחידות לימוד.

במדריך זה נסביר לכם את התכנים השונים של הקורס, וכן נמנה מספר מוסדות לימוד מהם תוכלו לקבל מידע מורחב על הקורס הכנה המתאים בכימיה. אם אתם רוצים ללמוד רפואה, יתכן שתדרשו לעבור את הקורס ולהצליח בבחינה כחלק מהתנאים ללימודים מתקדמים באוניברסיטאות. תלמידי רפואה רבים נאלצים ללמוד לקראת הבחינה בכימיה בעצמם, ולכן רצוי לברר מבעוד מועד על מועדי הבחינה הקרובים.

מה לומדים בקורס הכנה לבגרות בכימיה?

בקורס הכנה לבגרות בכימיה לומדים את הנושאים הבאים, שיכולים להשתנות משנה לשנה:

מבנה קישורים בין חומרים – בקורס לומדים על החומרים עצמם וכן על סוג החיבור שלהם. NACL וחומרים נוספים נידונים בקורס.

חמצון חיזור – בקורס הכנה לבגרות זה לומדים על תהליך החמצון חיזור, תהליך מרתק שמשלב ידע טכני ותיאורטי.

חומצות ובסיסים – חלב מול לימון, בחלק זה של הקורס לומדים את ההבדל בין חומצות ובסיסים, ומבינים למה לא כדאי לערבב ביניהם. בגוף האדם שלנו יש תרכובות חומציות ובסיסיות, ולכן תחום זה עוזר לא רק ללומדים אלא גם לידע הכללי שלהם.

תרכובות פחמן – האם ידעתם שגוף האדם עשוי תרכובות פחמן? תרכובות אלו באים בצורות ואופנים שונים, ובהכנה לבגרות בכימיה רק נוגעים בנושא זה שנחקר כבר עשרות שנים.

אנרגיה כימית – כיצד בנויה אנרגיה כימית, וכיצד המדע רותם אנרגיה זו לצרכיו? באמצעות אנרגיה כימית רבים מהמכשירים שאנו משתמשים בהם אפשריים כיום, ביניהם הרכב ורוב מכשירי החשמל. בקורס נלמד כיצד אנרגיה כימית הופכת לאנרגיות אחרות וכיצד היא מיוצרת.

שיווי משקל כימי – מהו שיווי משקל כימי ומה קורה כשאר שיווי משקל זה מתערער מבחינה כימית.

תעשיית האמוניה – אמוניה היא חומר מרתק שנמצא גם בשתן שלנו. בקורס נלמד על אמוניה והתעשייה שנוצרה בעקבות השימוש בחומר זה.

תרמודינאמיקה – זהו החלק הכי מעניין בקורס הכנה לבגרות בכימיה.

פולימרים – בפולימרים משתמשים למגוון תחומים בחיים, ביניהם בגדים שונים שגם אתם לובשים.

סטויכיומטריה – זהו תחום מאוד מעניין בעולם הכימיה שלנו.

סוכרים וחלבונים- כאן לא נלמד על הסוכרים שנמצאים בסופגנייה שלכם, אלא נעמיק ונלמד כיצ מתנהגים הסוכרים והחלבונים הנמצאים במאכלים ובגוף.

הברום ותרכובותיו – תרכובות ברום עוזרים לייצר תעשייה שלמה של חומרים ומוצרים. בקורס נלמד על תרכובות ברום והשימוש שלהם.

אלקטרוכימיה – כיצד המדע הכימי עוזר לייצר מערכות אלקטרוניים מורכבים שונים. בקורס נלמד נושא זה וכן נושאים קשורים לאלקטרוכימיה.

קורס הכנה לבגרות בכימיה אורך בין 3 ל4 חודשים, ועולה כ3500 שח. בקורס לומדים לתרגל את כל החומר הנלמד.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר