קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה

רוצים ללמוד היסטוריה? בקורס הכנה לבגרות בהיסטוריה תעברו על כל הנושאים החשובים לקראת הבגרות. חובבי היסטוריה יהנו מהסיפורים השונים שלומדים במהלך הקורס, איך התפתחו מלחמות, מהם התיאוריות השונות על התפתחות ההיסטוריה, ועוד נושאים הקשורים למה שקרה בעבר ושתרם למצב שאנו חיים בו היום. יש שאומרים כי אי אפשר להבין את ההווה מבלי להבין את העבר, והחקר של ההיסטוריה מכוון אותנו בכיוון זה.

אז בואו נתחיל בתהליך של ללמד אתכם יותר על קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה. בקורס הכנה לבגרות זה אתם לומדים על ההיסטוריה של מדינת ישראל וכן על מדינות אחרות. בבחינה עצמה שואלים אתכם שאלה פתוחה על נושא כלשהו בהיסטוריה ואתם צריכים לפתח את התשובה ולכתוב תשובה שתמצה את הידע שלכם בתחום. מאוד קשה מסיבה זו ללמוד לבחינה בהיסטוריה כי אין נוסחאות שאפשר להתאמן עליהם, צריך להבין את הסיפור כולו ולא רק עובדות נקודתיות. השיטה היעילה ביותר ללמוד היסטוריה היא באמת להעמיק בתחום וללמוד תחום תחום.

גם אם אתם לא אוהבים היסטוריה, בחינת הבגרות בהיסטוריה היא חובה לקבלת תעודת בגרות, וכל תלמיד חייב להשלים לפחות 2 יחידות לימוד במקצוע זה. אופציה אחרת היא לבחור במסלול שלם של 5 יחידות לימוד בתחום.

כיצד מפוצלת הבחינה בהיסטוריה

היסטוריה א’ – 1920- 1870 והיסטוריה ב’ – 1970-1920. הלימודים משלבים היסטוריה של ארץ ישראל והיסטוריה יהודית לאורך כל הלימודים.

נושאי הבחינה לשלוש יחידות

יהודי אירופה במאות ה-19 – תחילת 20, התנועה הציונית, האנטישמיות בעבר והמתחדשת,האמנציפציה, העליות השונות ארצה ופיתוחה של ארץ ישראל.

בחלק השני של הקורס לומדים את הנושאים הבאים: התפתחותה ל ארץ ישראל על רקע השואה. בקורס נדרשים לבחור מדינה, מבין: פולין, צרפת, ברית המועצות או ארצות הברית, ולהרחיב עליה. נושא נוסף הוא עליית הנאצים לשלטון, וגרמניה הנאצית. זהו נושא חשוב שכל תלמיד ישראלי חייב ללמוד ולהכיר. לאחר מכן לומדים על מלחמת העולם השנייה והמשמעויות שלה בעולם בכלל ועל העם היהודי. לבסוף לומדים על המלחמה הקרה בין ברית המועצות וארצות הברית.

הבחינה לבגרות בהיסטוריה 5 יחידות

לבחינה זו יש לבחור בין נושאים היסטוריים שונים:

ארצות הברית – תולדותיה של ארה”ב ושלבים מרכזיים בהתפתחותה, אופיה, השקפתה, כלכלתה ועוד.

סין – השינויים שעברו בסין מהמאה ה-19 עד היום, כלכלתה, ההיסטוריה העתיקה שלה והמסורת המפוארת מול התפתחותה למעצמה טכנולוגית כלכלית אדירה.

יפן – יפן המודרנית . היבטים נבחרים בצמיחתה של יפן המודרנית, האימפריאליזם היפני במזרח הרחוק בתחילת המאה ה- 20 ובמלחמת העולם הראשונה, משטר, כלכלה, חברה ומדיניות חוץ בשנות ה- 20.

יהודי קרקוב בתקופת השואה – התבוננות בקהילה אחת כמיקרו ומשם ללמוד על מימדי האסון במאקרו.

העליות הגדולות מארצות האסלאם בשנים 1948 – 1967 .סקירה כללית, תימן ועדן, לוב, עיראק, העלייה המבוקרת, העלייה החשאית.

קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה עולה כ3500 שח, והוא מומלץ לכל מי שרוצה לשפר את הבגרות בתחום זה.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס הכנה לבגרויות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר