קורס בורסה

הכר את שוק ההון מבפנים

תפקידה של הבורסה לניירות ערך הוא להפגיש בין קונה למוכר. במפגש הקצר והמרתק הזה חלות השפעות רבות על שוק ההון ועל כספם של אנשים רבים. אם המוכרים גוברים אז השוק בירידה, ואם הקונים גוברים – השוק בעלייה. חוקי המשחק הם מאוד פשוטים אבל ההשפעות של הבורסה יכולות להיות מרחיקות לכת. על ידי למידה והשקעה מתמדת תוכלו להכיר את חוקי המשחק ולהיות סוחרים בבורסה ללא כל ידע מקדים ותוכלו להקפוץ על הזדמנויות השקעה באופן עצמי. קורס בורסה ילמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על שוק ההון החל מהיסודות ועד לביצוע פעולות בזמן אמת.

בתחילת דרכה של הבורסה כל הפעילות נעשתה על ידי ברוקרים שיושבים ב”פיט” שלהם בתוך חדר המסחר בבורסה. הם מקבלים פקודות של קנייה ומכירה מהאנשים היושבים בטריבונה ומבצעים אותן במהירות האפשרית. כיום, כל פעילות הבורסה היא ממוחשבת ורוב הפקודות מועברות על ידי תוכנות מחשב של בנקים, חדרי מסחר שונים ואנשים פרטיים שהחליטו לסחור מביתם בבורסה. גם אתם תוכלו לסחור מהבית באמצעות תוכנת מסחר מתאימה שתוכלו לרכוש בסוף הקורס ואף להתנסות בחשבון דמו עם כסף וירטואלי.

כדי להצליח בבורסה אתם חייבים להכיר את כל חוקי המשחק. כאשר מדובר על כסף (והרבה) צריך לדעת מה המשמעות של כל פקודה ומתי היא מבוצעת. התזמון שלכם הוא קריטי ולעיתים ביצוע פקודה מוקדם מדי או מאוחר מדי יכולה לגרום לכם נזק כספי רב. רוב העבודה של אנשים המושקעים בבורסה היא “לשבת ולחכות” ולכן תצטרכו סבלנות רבה ועור של פיל כדי לדעת מתי להיכנס ומתי לצאת מהבורסה – ואת זה קורס בורסה יקנה לכם.

מטרות קורס בורסה

קורס בורסה ילמד אתכם טכניקות שונות למסחר בשוק ההון, באמצעותן תגלו אם אתם אוהבי סיכון או שונאי סיכון. בקורס בורסה הלמידה היא הדרגתית ובתחילת הדרך תלמדו רק מושגים כלליים. לאחר מכן תתחילו לסחור אונליין כדי לחיות את השוק ולהבין מה סופג הברוקר מדי יום. מטרות הקורס הן:

  • למידה כללית של מושגי של הבורסה
  • הבנה של כוחות השוק – שוורים מול דובים
  • הכרה אישית עם אופי המסחר שלכם
  • הכרת החולשות והחוזקות של סוחרים בבורסה
  • למידה על שווקים פיננסיים שונים
  • לימוד מסחר אונליין

קורסים בשוק ההון שמים דגש רב על הבנה טכנית של השוק ואין ספק שזהו דבר חשוב כלשעצמו, אך קורסים ספציפיים יותר כמו קורס מט”ח או קורס בורסה נועדו כדי ללמד אתכם גם את הפן הפסיכולוגי של המשקיעים: הרי בסך הכל מדובר פה על העברת סיכונים של אדם למשנהו ואם מישהו מכר לכם מניה שלדעתכם היא “זולה” וצפויה לעלות, הרי שכנראה יש לכם ידע טוב יותר ומקיף יותר על אותה מניה מאותו אדם. לכן חשוב לדעת להיות אחראיים ובעלי שליטה עצמית כדי לא להיכנס להשקעות המניבות הפסדים.

מוסדות לימוד מומלצים ללימוד בורסה

היום ישנם מוסדות לימוד רבים ומעולים ללימוד על שוק ההון והבורסה. מוסדות לימוד רבים מציעים תוכנית למידה בהתאם לתחום המסחר שמעניין אתכם: מניות, נגזרים, מט”ח וכו’. הכיתות מאובזרות במחשבים ומקרנים כדי שתוכלו ללמוד ולבצע תוך כדי את פקודות המסחר.

ברוקר טופ

בתחילת הקורס יועבר לסטודנטים ידע כללי על שוק ההון והפעילות הנערכת בו ולאחר מכן ידע מעשי יותר. הקורס מוכר לגמול והשתלמות ועלותו מוערכת בכ-2,000 ש”ח. תכני הקורס מגוונים וכוללים ידע על ניתוח טכני, אופציות מעו”ף ולימודים על השוק הפנסיוני. נראה שקורס זה מקיף מאוד וכולל ידע רחב על מגוון תחומים בשוק ההון והבורסה.

קורס בורסה של Cash Flow Israel

קורס זה מלמד על בורסות שונות ועל מכשירים פיננסיים. בקורס לומדים לבנות תיק השקעות עצמאי ולבצע ניתוחים כלכליים כמו גם ניתוח טכני לחברות הנסחרות בבורסה. קהל היעד של הקורס הם אנשים בעלי כסף פנוי ונכונות להשקעה בשוק ההון, אנשים המעוניינים להכיר את שוק ההון ולרכוש השכלה פיננסית או אנשים שיש להם תיק השקעות המנוהל על ידי גורמים מקצועיים והם רוצים לדעת מדוע בוצעו פעולות ספציפיות בתיק ההשקעות שלהם.

תנאי רישום וקבלה לקורס בורסה

תנאי הרישום לקורס בורסה הם מאוד פשוטים: סקרנות, אהבה לנושא והרצון ללמוד. אין הגבלה על גילאי המשתתפים, אע”פ שלרוב מדובר על אנשים מגיל 18 ומעלה. ישנם גם אנשים מבוגרים רבים או פנסיונרים המעוניינים להכיר את שוק ההון ולסחור מביתם. כדאי מאוד להגיע לקורס עם הון עצמי שיוקדש ללמידה מכיוון שהניסיון המעשי הוא הדבר הכי קריטי בקורס.

מחיר קורס בורסה

עלותו של קורס בורסה משתנה על פי אופי הקורס ורמת הידע שלכם. ישנם קורסי בורסה למתחילים שאינם מכירים כלל את שוק ההון. קורס זה הוא מאוד כללי ואינו מקנה הרבה ידע פרקטי. עלותו של קורס כזה היא בערך 5,000 ש”ח. מנגד, ישנם קורסים מתקדמים לסוחרים יומיים המעוניינים לשפר את יכולתם לסחור בשוק ההון ולהכיר פונקציות וכלים חדשים למסחר. קורסים אלו ניתנים על ידי טובי המרצים בתחום והם יכולים לעלות גם עשרות אלפי שקלים.

אופן לימוד קורס בורסה

בכיתה מדברים יותר על נושאים פרקטיים ומוסיפים מידע רב על הבסיס שאותו אתם יכולים לרכוש על ידי קריאה בעיתון או צפייה בתוכניות הכלכליות בטלויזיה. אם תרצו לחוש קצת מחוויית המסחר של השוק, תהיה לכם הזדמנות לעשות זאת בכיתה עם חשבון “דמו” בו תוכלו לראות את התיק שלהם מתנהל בהתאם לתנודות השוק. תוכלו להתנסות בפתיחת חשבון כזה באחד מאתרי הכלכלה של ישראל כמו גלובס או דה מרקר.

מידע נוסף על הבורסה

הבורסה הפכה למגרש משחקים גדול מאוד של הרבה משקיעים – קטנים וגדולים כאחד. אנחנו לא יודעים באמת כמה מאיתנו נמצאים בשוק ההון, כי כיום גם תוכניות הפנסיה שלנו מושקעות בבורסה אף על פי שאיננו מודעים לכך. תארו לכם שכל כספי הפנסיה שלכם יכולים לאבד מערכם רק בגלל שלא קראתם את חדשות הכלכלה של הבוקר. לא משנה אם אתם לא מעוניינים לסחור בבורסה – אתם חייבים להכיר את שוק ההון והבורסה כדי לדעת מה יקרה עם הכסף שלכם ולכן קורס בורסה מוגדר כיום כקורס חובה, בסיסי מאוד, המסייע לכל אחד להכיר את הבורסה ולא להירתע ממנה.

לסיכום, כל אחד חייב ללמוד קורסים בשוק ההון בכלל ועל הבורסה בפרט. קורס בורסה מהווה הזדמנות מצויינת לרכישת ידע פיננסי שילווה אתכם לכל החיים גם אם לא תבחרו להיות סוחרים או להשקיע בבורסה באופן ישיר מכיוון שהשוק מתנודד כל הזמן והוא משפיע ישירות על הבורסה ניתן למנוע הפסדים או לצבור רווחים רק באמצעות פעולות קנייה ומכירה בזמן הנכון.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס בורסה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס בורסה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר