קורס קולנוע

one-woman-filmaker by anamobe.

צילום: anamobe

צוות קולנועי בפעולה

קצת על קולנוע

חולמים לצלם, להפיק וליצור סרט קולנוע? לפני שתקנו מצלמה מומלץ קודם להרשם לקורס שיעניק לכם את הכלים הדרושים להיות קולנוען. במדריך זה נסביר לכם יותר על קורסי קולנוע ומסגרות לימודי קולנוע בישראל, וכן ניתן המלצות הרשמה לשנת הלימודים החדשה.

מה זה קורס קולנוע?

קורס קולנוע כולל מרכיבים שונים של בימוי, צילום, הפקה, תסריטאות ועוד, שנועדו להעניק ללומד את הידע המעשי והתיאורטי הנדרשים כדי להפוך לקולנוענים מצליחים. אמנם העבודה לא קלה, ובארץ יוצאים לאקרנים רק כמה עשרות סרטים בשנה, אולם השוק הזה עדיין מושך אליו תלמידים רבים החשים אהבה לקולנוע ומעוניינים ליצור סרט קולנוע משלהם לקולנוע או לטלוויזיה. גם אנשים שרוצים להפיק סרטי תדמית או סרטים למדיות אחרות כמו משרדי פרסום או וידאו לאינטרנט, מעוניינים בהסמכה זו שכוללת את כל רכיבי הקולנוע המודרני.

מה לומדים בקורס קולנוע?

תולדות הקולנוע והטלוויזיה

אמנם קצרה היריעה של קורס מלהעביר את כל תולדות הקולנוע באופן מלא ורחב, אולם בקורס קולנוע מנסים לתת לתלמיד דגימה של יצירות מופת שונות, יחד עם הפירוש שלהם, על מנת לתת כלים לקולנוענים הצעירים להמשיך לחקור את עולם הקולנוע בעצמם. אפשר כמובן לצפות בסרט רק לשם הנאה, אולם עבודה קולנועית נכונה מחייבת לפרש סרטים אחרים ולהבין מדוע הבמאי בחר להציג את הסרט שלו כפי שבחר.

חלוקת התפקידים בעת עשיית הסרט

קורס קולנוע מלמד אתכם אילו תפקידים שונים ממלאים את תפקידם כדי לגרום לקסם הקולנועי להתרחש. בין אם מדובר בצלם, איש סאונד, מפיקה או משרד יחסי ציבור, לכל רכיב יש תפקיד בעשיית הסרט. בקורס מלמדים גם איך לפקח על כל התהליך המתרחש בעשיית הסרט, ולדאוג לנושאים אדמיניסטרטיביים חשובים כמו למשל עמידה בלוחות זמנים ועמידה בתקציב.

ז’אנרים קולנועיים

כדי ליצור סרט קומדיה צריך כלים די שונים מיצירה של סרט אימה או של סרט דוקומנטרי. בשלב זה של הקורס נלמד כיצד לתכנן מראש את הז’אנר כך שכל נושאי התפקידים ידעו מה מוטל עליהם.

תיאוריות קולנועיות

החלק התיאורטי של הקורס גם הוא מאוד מעניין וכולל לימוד נושאים כגון מבע קולנועי, סוגי שוטים, פיתוח וניתוח השפה הקולנועית, תרגול במצלמת וידאו, מעברי שוטים, זוויות צילום, תנאי תאורה ועוד.

שלבי הכנת סרט

זהו החלק המעשי של הקורס, בו נבנה הלכה למעשה את הסרט שלנו, כולל שלבים כגון: הכנת תחקיר, וידוא סאונד תקין, תזמון ימי צילום, הכנת סינופסיס ותסריט, בחירת הז’אנר (עלילתי או דוקומנטרי), הקמת צוות קולנוע, חלוקת תפקידים ויציאה לצילומים.

בסיום קורס קולנוע ישנה עבודת גמר שכוללת צילום של סרט סטודנטים קצר.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על לימודי קולנוע
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על לימודי קולנוע
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר