קורס בימוי

Television shoot by sfllaw.

צילום: sfllaw

קורס במאים

חולמים להיות במאים גדולים כמו פדרו אלמודובר, פרנסיס פורד קופולה או קווינטין טרנטינו? קורס בימוי יעניק לכם את הכלים לתרגם את הרעיונות שיש לכם בראש לסרטים באורך מלא.

דיבור בשפת הקולנוע והבימוי הקולנועי

לפני שתוכלו לצלם סרטים יש צורך לעבור על כל ההיסטוריה של הקולנוע ולהבין איך עובדת השפה הקולנועית. נושאים כמו שימוש בקול ובצבעים, לונג שוטים מול קלוז אפ. כל מיני הגדרות ואינטרפרטציות שעוזרות לבמאים מתחילים בתחילת דרכם לסלול את מסלולם. גם במאים דגולים כמו קורוסאווה החלו את דרכם בלימוד הטכניקות של הקודמים להם. כיום מאוד קשה לחדש בתחום הקולנוע, וכל במאי חייב להלחם מול דלות התקציבים בארץ, אולם עדיין אנשים עם דחף ותשוקה לביים סרטים מצליחים בגדול.

כתיבת תסריט

נכון שנרשמתם לקורס בימוי ולא קורס תסריטאות, אולם כל במאי חייב לדעת לבנות תסריט. בין כה וכה ישנם במאים רבים שהחלו את דרכם כתסריטאים ולהיפך. כמה מהסרטים החשובים ביותר גם נכתבו על ידי הבמאי. העבודה על תסריט עוזרת לבמאי להבין כיצד עליו לצלם את הסרט בצורה ברורה וחד משמעית.

אינטרפרטציות של תסריט

לאחר שיש תסריט מוגמר על הבמאי להבין כיצד לתרגם את הכתוב לתמונות זזות ולהוראות לשחקנים. בקורס בימוי ננחה אתכם לבצע אינטרפרטציות של תסריטים שהצליחו בעבר, וכן של תסריטים של חבריכם ללימודים.

נושאים נוספים הנלמדים בקורס בימוי

בניית שוטים, מיזסצינה ותפאורה, בימוי והדרכת שחקנים, צילום, עריכת וידאו, משחק, משחק מול מצלמה, קולנוע ישראלי ובינלאומי, שיטות משחק וצילום שונות ועוד.

קורס בימוי מעשי

קורס בימוי נותן לכם כלים מעשיים לעבוד איתם. אתם מקבלים צוות צילום, סט, ומספר תרגילים שהולכים ונעשים מסובכים יותר. סרט הגמר ישלב את כל מה שנלמד במהלך קורס הבימוי ויספק לכם פרויקט מסכם שתוכלו להראות בהמשך הקריירה שלכם כבמאים.

מטרת קורס בימוי

קורס בימוי נועד להעשיר את הבמאי המתחיל עם שפה קולנועית חדשה, תוך הקניית כלים ונסיון בעבודה מעשית בתחום הבימוי וההפקה.

משך זמן קורס בימוי

לימודי בימוי בדרך כלל נמשכים שנה שלמה במסגרת לימודים חד שנתיים, ושלוש שנים במסגרת תואר שלם.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס בימוי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס בימוי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר