קורס אוצרות

Exhibition View 3 - Impressions, The Printed Image - El Camino Art Gallery by Marshall Astor - Food Pornographer.

צילום: Marshall Astor

לימודי אוצרות

קצת על אוצרות ומוזיאולוגיה

מוזיאולוגיה ואוצרות הם הבסיס להבנה של האומנות והערכה של יצירות האמנות השונות. כיום מוזיאונים שונים ותערוכות אומנות הם אלו המשמשים בית חם לאותם יצירות, יצירות האמנות השונות עוברות הערכה וקביעה של מחיר המתבסס לרוב על ההיסטוריה של היצירה. חלל התצוגה למעשה יוצר משמעות דרך סידור והבנה עמוקה של היצירות, תפקידו של האוצר למעשה מתמקד באיסוף ובהצגה של היצירות בתערוכה תוך מחשבה עמוקה על עיצוב החלל, מבטו של הצופה וכן הבנה של היצירה ומשמעותה.

קורס אוצרות ממקד את הסטודנטים בנושא האוצרות, קורס זה משלב לימוד תיאורטי וכן לימודים מעשיים, בין לימודים על ההיסטוריה וההבנה של האומנות לבין הפרקטיקה של העיצוב חלל התצוגה כדרך לביטוי ולביקורת.

מה לומדים בקורס אוצרות?

קורס זה למעשה מחולק לשני חלקים, חלק תיאורטי וחלק מעשי. החלק התיאורטי כולל קורסים מקיפים ובעלי ידע כללי אשר יקנו לסטודנטים את הכלים להבנה של היצירה והערכתה, שיעורים כגון: מבוא למוזיאולוגיה, מבוא לאוצרות, תולדות העיצוב, עיצוב תערוכות וחלל, עיצוב תאורה וסאונד, שיווק ופרסום, טכניקות וחומרים, יחסי ציבור ועוד.

החלק המעשי כולל שיעורים אשר יקנו לסטודנטים את הכלים לביסוס וביצוע הידע הנלמד, בחלק התיאורטי הסטודנטים יוצרים דרך מפגש והתנסות מעשית באוצרות ובעיצוב הכולל של התצוגה, החל משלב הקונספט ועד לשלב הסופי של התצוגה. כמו כן הסטודנטים ידרשו לעבור התמחות מקצועית במוסדות התרבות בארץ.

תנאי רישום וקבלה לקורס אוצרות

למי מיועד הקורס?

קורס זה מיועד לאנשים בעלי זיקה לאומנות אשר מחפשים את הידע ואת ההכשרה המקצועית בתחום האוצרות, למעשה קורס זה פחות לקהל הרחב, אך קיימים קורסים אשר דורשים תואר ראשון בתחום בעל זיקה ישירה או עקיפה, כמו כן מועמדים בעלי ניסיון בתחום יתקבלו על בסיס ראיון ועל פי שיקול דעת של המוסד.

קבלת תעודה וסטאז’

משך הקורס למעשה נע בין שנה לשנתיים והוא מותנה בתוכנית הלימודים ובמסלול שבו יבחר הסטודנט. קורס מוזיאולוגיה ואוצרות יקנה לסטודנטים תעודת גמר מטעם המוסד, תעודה זו תאפשר לסטודנטים להצטרך לסטא’ז מעשי בגלריות או במוזיאונים השונים בארץ אשר יקנו לסטודנטים את הניסיון ואת ההשלבות המהירה בשוק העבודה.

מידע נוסף על קורס אוצרות

קורס אוצרות מאפשר לסטודנטים את הרחבת האופקים ופניה לתחום האומנות והאוצרות בפרט, הזיקה לאומנות תאפשר לסקרנים מבינינו להבין את תחום האוצרות מתוך המערכת, ללמוד לעצב, להבין את החלל המוזיאוני, להכיר את האומנות מקרוב ואף להבין את חשיבותה.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
קבל מידע על קורס אוצרות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
קבל מידע על קורס אוצרות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר