קורס שיאצו

צילום: RodrigoFavera

קורס שיאצו

מה זה שיאצו?

שיאצו היא צורת טיפול במגע, או עיסוי, שמקורה ברפואה הסינית שהתפתחה ביפן. השיאצו כוללת את הנחות היסוד של הרפואה הסינית, לפיהן יש בגוף מרכזי אנרגיה הנקראים מרידיאנים אשר כל אחד משפיע על איבר ותפקוד אחר בגוף. תפקיד מטפל השיאצו הוא לזהות באילו מרכזים יש חוסר איזון וחסימות אנרגיה, על ידי תשאול ואבחון וכן על ידי מדידות דופק והסתכלות על מאפיינים שונים בגוף. זוהי שיטת רפואה הוליסטית, ולכן היא כוללת מאפיינים דומים לעיסוי הוליסטי, אך אין לראות את שני סוגי העיסוי כזהים. כדי לאבחן משתמש מטפל השיאצו באבחנת לשון, דופק, בטן, גב, התבוננות, מגע ועוד.

תאור טיפול שיאצו

לאחר אבחנת המטפל הוא פונה לטיפול במצב של עודף (Jitsu), או חסר (Kyo). במצב עודף תהיה הצטברות אנרגיה והאזור יהיה מתוח וקשה, וידרוש פיזור אנרגטי על ידי תנועות מהירות ומגוונות. במצב חסר האזור יהיה רך ורפוי, והטיפול יהיה איטי ויכלול גם חימום. באמצעות טכניקה זו מזרים המטפל את האנרגיה בגוף ומביא את המטופל וגופו לאיזון.

טיפולי שיאצו כוללים שימוש בכפות הידיים, במרפקים, בברכיים, בכפות הרגלים ובעוד איברים לעתים.

מתי עוזר טיפול שיאצו?

טיפול שיאצו עוזר במגוון בעיות רפואיות ונפשיות, ביניהן מיגרנות, יובש בעיניים, בעיות עיכול, חוסר שינה, דיכאון, לחץ, חרדות, כאבי גב ועוד. מלבד השיפור הרפואי עיסוי שיאצו עוזר גם בתחושת רגיעה ושחרור, ומעניק הרגשה טובה לגוף ולנפש.

תכני קורס שיאצו

מבוא לשיאצו ולרפואה סינית – בחלק זה של הלימודים נתמקד בלימודי בסיסיים על הרפואה הסינית, וכן ניגע בנושאים כגון רפלקסולוגיה, עיסוי הוליסטי, דיקור סיני, טווינה וטאי צ’י. המבוא יכלול גם פירוט נוסף על הבסיס של שיאצו.

טיפול שיאצו לנשים בהריון – שיאצו עוזר מאוד עבור נשים בהריון, אשר סובלות מהשינויים בגוף שמקורם בשינויים ההורמונליים. השיאצו מקל על תופעות כגון בצקות, נשימה מאומצת, כאבי גב ועוד בעיות שעולות בהריון.

זן שיאצו – בחלק זה של הקורס נלמד את הקשר בין טיפול השיאצו לשיטה הפילוסופית של הזן.

עבודת מטפל שיאצו – כאן נדריך אתכם בעבודה המעשית של מטפל השיאצו. חלק זה יכלול הסבר גם על פתיחת קליניקה פרטית ושיווק של עסק השיאצו. קורס שיאצו כולל לעתים קרובות גם תקופת התמחות.

שיאצו במים – זוהי טכניקה הנקראת גם וואטסו, אשר פותחה בשנת 1984 בארה”ב על ידי הרולד דאל. לפי שיטה זו מטפלים בלקוח בבריכה מחוממת, כאשר כל הלחיצות והנגיעות נעשות מתחת למים. עוד על ואטסו

שיאצו לילדים – שיאצו לילדים עוזר מאוד במקרים של הפרעות קשב וריכוז, ועוזר לילד להרגע ולהשתחרר מלחצים. קיים גם חלק אודות שיאצו לתינוקות.

אורך קורס שיאצו

לימודי השיאצו אורכים כשנה, במסגרת של ארבע שעות בכל שבוע. למטפלים שמעוניינים בהסמכה של מומחה נדרשת שנת לימודים נוספת. עם סיום הקורס עוברים מבחן ומקבלים תעודת מטפל שיאצו מוסמך. יש לוודא כי מוסד הלימודים מוכר על ידי איגוד השיאצו הישראלי.

  • Facebook
  • Twitter
  • email