קורס רפואה סינית

צילום: jimmiehomeschoolmom

קורס רפואה סינית

קורס רפואה סינית מכשיר אתכם בתחום רפואה אלטרנטיבי שמגיע מסין. בקורס זה לומדים על חלוקת האנרגיה של האדם, השימוש בתרופות צמחיות כדי לטפל בבעיות שונות באדם, וכן היכולת לרפא ולשפר את הבריאות באמצעות שימוש בנקודות לחץ שונות בגוף.

מטרות קורס רפואה סינית

קורס רפואה סינית מלמד אתכם ידע מרתק אודות הרפואה הסינית, תחום שמקבל תאוצה בשנים האחרונות וכן מקבל לגיטימציה מרופאים מערביים. בקורס זה לומדים כיצד החלה הרפואה הסינית, שמקורה בפולחנים שמאניים. התפקיד של רופאי האליל דאז היה לגרש את השדים מהאדם החולה, ועשו זאת באמצעות צמחים ומחטי דיקור מאבן ועצם. אם חשבתם שדיקור עם מחטי מתכת זה כואב, אז לא כדאי לכם לדמיין דיקור במחט אבן.

מבנה הקורס רפואה סינית

ישנם קורסים תיאורטיים בתחום רפואה הסינית, שמלמדים על ההיסטוריה של הרפואה הסינית וכן על מקורות בסיס של הרפואה כגון ספר הרפואה של הקיסר הצהוב, היין והיאנג, 5 האלמנטים, מרידיאנים ועוד. קורסים אחרים הם מעשיים יותר וכוללים גם שימוש מעשי בצמחי מרפא, הכנת תרופות, אבחון מחלות, ודיקור. תוכלו למצוא עוד על רפואה סינית באתר קהילת הרפואה הסינית בישראל.

תעודה

בסיום הלימודים יש לוודא כי מקבלים תעודה שתאפשר לכם לעסוק ברפואה סינית. יש כמובן מגוון תעודות כשם שיש מגוון תחומים כמו דיקור, נטורופתיה, שיאצו ועוד.

קריאה נוספת על קורס רפואה סינית

העיקרון הבסיסי של הרפואה הסינית הוא שגוף האדם הינו חלק מהעולם, ולכן הוא צריך לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע ועם השתנות העולם. מחזוריות זו נחקרת בטיפול ותשומת לב רבה. אם אתם רוצים ללמוד את העקרונות הללו בעצמכם, תוכלו לחפש הרצאות בוידאו הפזורות ברשת, אשר נותנים התחלה לחיפוש הקשר בין האדם והאנרגיות המשפיעות עליו. ברפואה סינית, כמו בכל תחום אחר, יש מקורות יותר מיסטיים המדברים גם על אסטרולוגיה סינית והשפעות קוסמולוגיות שונות, ויש מקורות יותר מעודכנים ומערביים שמדברים על שימוש מעשי בטכניקות של הרפואה הסינית. בוגרי הקורס יוכלו לקחת חלק באתר שמיוחד לבוגרים של לימודי הרפואה הסינית.

מומלץ לקרוא את הספר של לאו דזה שם נסחו את עקרון הדאו – הספר נקרא “דאו דה ג’ינג”. הוא מאוד קשה להבנה ולכן מומלץ לקנות ספר שכולל גם הסברים על כל משפט. זה אחד הספרים החשובים ביותר והוא בעצם מנסח את עקרונות הדאואיזם. רבים מאמינים שספר זה כולל אמיתות בסיסיות על החיים שאפשר ליישם כדי לחיות נכון יותר. ספר נוסף הינו ספר הרפואה של הקיסר הצהוב – Huang Di Nei Jing, הספר הקדום ביותר ברפואה הסינית שנכתב בשנת 2600 לפני הספירה! הספר כתוב כשאלות ותשובות בין הקיסר הצהוב לרופא החצר שלו ויועציו ומפרט גורמים שונים למחלות, שיטות טיפול שונות ודרך לשמור על הבריאות הנכונה.

משך קורס רפואה סינית

משך קורס רפואה סינית הינו כחצי שנה, והוא כולל לימוד של דיקור, טיפול בצמחי מרפא, טיפול במגע, טווינה, שיאצו, מידע בסיסי על טאי צ’י וצ’י קונג, טיפול במוקסה, כוסות רוח, הקזת דם וטיפול במגנטים.

רמת קורס רפואה סינית

קורסים מתקדמים יותר ברפואה סינית מתמקדים בדרך כלל בנושא אחד, ומכשירים מטפלים לעסוק באופן מעשי בנושאים כמו דיקור. נושא זה מורכב וכולל לימוד של ידע תיאורטי רב, וכן התנסות מעשית של עשרות שעות בדיקור. אפשר גם להרשם למסלול מלא של לימודי רפואה סינית ולקבל הכשרה מלאה, למרות שמסלול זה יקר יותר.

סיבות ללמוד רפואה סינית

יש מגוון רחב של סיבות ללימודי רפואה סינית:

1. רצון לעסוק בתחום ולעזור לאנשים עם בעיות רפואיות שהמדע המערבי לא יכול לפתור.

2. רצון לחיות חיים בריאים יותר וללמוד עוד על תורות מרתקות מהרפואה הסינית.

3. עניין בתרבות הסינית ובמקורותיה.

קורס נוסף שיכול לעניין אתכם: לימודי סינית

אנו מקווים שמדריך זה עזר לכם למצוא מסגרת לימוד רפואה סינית. אתם מוזמנים לשלוח את פרטיכם להרשמה בתחתית העמוד.

  • Facebook
  • Twitter
  • email