קורס עיסוי תאילנדי

קורס עיסוי תאילנדי מלמד אתכם אודות העיסוי התאילנדי המסורתי, שנקרא גם Nuat phaen boran.העיסוי התאילנדי מבוסס על הרפואה הסינית.

מהו עיסוי תאילנדי?

העיסוי התאילנדי הינה שיטת עיסוי עתיקה שיש אומרים שהומצאה על ידי Jivaka Kumar Bhaccha לפני יותר מ2500 שנה. בהאקא היה הרופא של הבודהה, ומשם התגלגלה השיטה לתאילנד. במשך מאות שנים נזירים תאילנדיים תרגלו שיטות עיסוי תאילנדי כחלק מהרפואה התאילנדית.

בעיסוי תאילנדי המעסה מבצע לחיצות איטיות על רקמות רכות של גידים ושרירים. בעיסוי המעסה משתמש במפרקיו על מנת להמריץ את מחזור הדם. יש הרואים בעיסוי תאילנדי עיסוי כוחני משום שאכן המעסה משתמש ביותר כוח ועוצמה מעיסויים אחרים. העיסוי התאינלדי נעשה לאורך המרידיאנים בגוף, על ידי לחיצות מעגליות בצמתי האנרגיה בגוף, או בנקודות הלחיצה.

עיסוי תאילנדי יעיל בפתיחת חסימות במערכת הדם והלימפה, הוא מקל על לחץ נפשי, כאבי גב, כאבי ראש, כאבי שרירים ונדודי שינה.

בקורס עיסוי תאילנדי לומדים כיצד להמריץ את מחזור הדם באמצעות לחיצות ומגע של המעסה על העור. המרצת הדם עוזרת להזרים את הדם למקומות שונים בגוף, ולפזר את האנרגיה בגוף. כיום גם ברפואה יודעים כי המרצה זו היא חשובה, ואחת השיטות הטובות ביותר לשפר את מחזור הדם הינה עיסוי. בקורס לומדים גם על שחרור חסימות אנרגטיות בגוף, ובכך שיפור ההרגשה בגוף. העיסוי התאילנדי תופס את הגוף בתור מכונה אנרגטית, ובתוך מכונה זו ישנן נקודות, או מפגשי צמתי אנרגיה. המטפל לומד לשחרר את החסימות ובכך לשפר את התפקוד של המטופל שלו.

שיפור זה של זרימת אנרגיית הצ’י בגוף משפר את תפקוד האדם ברמה הבריאותית, הנפשית והפיזית. ספורטאים שונים משתמשים בטכניקה זו כדי למנוע פציעות של אימונים. העיסוי התאילנדי עוזר גם בשיפור של זרימת נוזלי הלימפה, אשר פותר בעיות גופניות רבות.

אם מעניין אתכם הצדדים הטיפוליים הנפשיים של עיסוי תאילנדי, מומלץ לכם לקרוא עוד על התחום, משום שמחקרים שונים מצאו כי המגע בכלל והעיסוי התאילנדי בפרט אכן עוזרים לפתור בעיות אלו. בנוסף, קורס עיסוי תאילנדי עוזר בפתרון בעיות כאבים כרוניים כגון כאבי גב, ראש ושרירים. על ידי לחץ ומגע באזור הכואב הגוף נפתר בקלות יחסית מהכאב, בלי צורך בשימוש במשככי כאבים. למעשה, פעולת העיסוי התאילנדי דומה להשפעת התרופות בכך שמתחים רבים האגורים בגוף משתחררים.

השפעות נוספות של עיסוי תאילנדי

העיסוי התאילנדי המסורתי, או Wat Po, כולל גם לימודים בסיסיים באנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה של מערכת התנועה והגוף. באמצעות מתיחות, לחיצות ודחיסות של השרירים והרקמות ניתן לזהות מצבים פתולוגיים במערכות הגוף ולטפל בהן.

תכני קורס עיסוי תאילנדי

בתחילת הקורס נלמד על נקודות הלחיצה והשפעותיהן האורטופדיות. המעסה התאילנדי משתמש בנקודות הלחיצה כדי לפתור את החסימות עליהן דיברנו מקודם. טכניקות טיפול מתקדמות יותר נלמדות בקורסים המורחבים, ביניהם שיטות תשאול ואבחון שונות, וכן עיסוי על הגב, הבטן ובישיבה.

לבסוף נלמד גם הקשר של יוגה לעיסוי התאילנדי, וכיצד טכניקות התאי יוגה תראפי ניתנות ליישום. הקורס מלמד אודות ה-sen וה- lom, אשר משמעותם הינה האוויר שנשאף לגוף ועובר דרך 72 אלף תעלות.

לסיכום, עיסוי תאילנדי יכול להתאים למי שרוצה לדעת כיצד להעניק עיסוי מפנק לחברה או בת זוג, וכן למי שרוצה לעסוק כמעסה תאילנדי. בכל מקרה מומלץ לפנות למסודות הלימוד, כגון מכללת רידמן, ולברר לגבי קורס העיסוי התאילנדי הקרוב.

  • Facebook
  • Twitter
  • email