קורס יחסי ציבור

צילום: internets_dairyקורס יחסי ציבור

אם אתם אוהבים לדבר וליצור קשרים עם אנשים, ויש לכם כישרון ‘להידחף’ ולדחוף אחרים למקום הנכון ובזמן הנכון, אתם בעלי כושר ביטוי בעל פה ובכתב, ורוצים לדעת איך לעשות יחסי ציבור לנושאים שברצונכם לקדם, הקורס הזה הוא בשבילכם.

העבודה דורשת יכולת תקשורת וניסוח גבוהה מאוד, הרבה יצירתיות ונעשית לעיתים תחת לחץ של זמן, כמות משימות רבה ודרישות של הלקוח לפתרון בעיות במהירות. נדרשת יכולת עמידה בלחצים, התמודדות עם משברים, מוכנות לעבודה בשעות לא רגילות ויכולת יצירת והפעלת קשרים אישיים. כמובן שנדרשת גם חיבה לאקטואליה ומעקב אחרי החדשות בתחומים שונים באופן שוטף.

לימודי יחסי ציבור

בימינו כאשר רוב המידע נגיש לקהל הרחב, מקצוע יחסי הציבור הוא מחויב המציאות. החשיפה בתקשורת, הידיעה על משבר של אדם מפורסם, חברה, או גוף ציבורי מחייבת יחסי ציבור. מטרתו להשפיע על הציבור, או על קבוצה מסוימת והוא צבר תנופה בשנים האחרונות והפך לאחד הכלים המרכזיים בענף התקשורת. מקצוע זה יכול למנף אנשים, חברה או מפלגה להצלחה ע”י פרסום – הכנסת ידיעות לעיתון, לתוכניות טלוויזיה, אינטרנט וכו’.

מטרות קורס יחסי ציבור

רכישת הידע והכלים המקצועיים שהמקצוע מצריך. בקורס תלמדו הכל אודות עבודת היחצן, עבודה הדורשת ידיעה של התפקידים של יחצנות ומיתוג, הבנת הקשר בין יחצנות ועולם הפרסום וכן ניהול משברים עם לקוחות מפורסמים.

יחסי ציבור – נושאי הלימוד

מבוא לשיווק, מושגי יסוד בתקשורת המונים, תקשורת ודעת קהל, יחסי ציבור ומנהל ציבורי, ניהול יחסי ציבור בארגון עסקי, מחקרי שוק, מיתוג, כלי מדידה, תקשורת שיווקית, אסטרטגיה תקשורתית, קוד אתי, טיפול במשברים, איסוף מידע, שיווק באינטרנט, עבודה מול לקוחות, הכנת תוכנית יחסי ציבור ללקוח, זיהוי וניתוח ידיעות בתקשורת, כתיבת הודעות לתקשורת, חדירה לתקשורת, הכנת מסיבת עיתונאים, יחסי הגומלין בין פרסום ויחסי ציבור, תפקיד ומעמד הדובר, טכניקות עבודה, דוברות מול תקשורת, יחסי ציבור, תפקידיו של איש יחסי הציבור, יחסי משפט ותקשורת, תרבות ותקשורת.

במהלך הלימודים נחשפים לערוצי התקשורת, יחסי הציבור וההסברה הפועלים בישראל, תוך הבנת חשיבותם ותרומתם לארגון.

מוסדות לימוד המלמדים קורס יחסי ציבור

מכללת רמת-גן – היחידה ללימודים חוץ-אקדמיים

רשת מכללות אורט – לימודי דוברות ויחסי ציבור

מכללת גליל מערבי – לימודי תקשורת ועיתונאות

תנאי רישום וקבלה לקורס יחסי ציבור

תנאי קבלה לקורס יחסי ציבור ודוברות משתנים בין מכללות, אולם לרוב כוללים תעודת בגרות מלאה, שליטה מלאה בשפה העברית, ידע באנגלית ו/או בשפות נוספות, ולעתים גם ראיון ו/או ועדת קבלה.

מחיר לימודי יחסי ציבור, ומשך הלימודים

מחיר הלימודים נע בין 500₪ לסדרת הרצאות עיונית לבין כ-15,000₪ לשנת לימודים אחת. קורס יחסי ציבור ודוברות נמשך מספר חודשים, ונערך לרוב במסגרת לימודים נוחה של פעם או פעמיים בשבוע. לימודי יחסי ציבור משלבים ניסיונם של מומחים מתחום יחסי הציבור, הפרסום והשיווק, ומורכבים מהרצאות תיאורטיות, תרגולים כיתתיים, תרגילים אישיים והדרכה בהכנת תיק עבודות.

קבלת תעודה והסמכה בסיום הקורס

עם סיום הלימודים מקבל הבוגר תעודת גמר ביחסי ציבור ודוברות, ויכול להשתלב כיחצ”ן או דובר במקומות שונים כגון: משרדים וחברות ליחסי ציבור, מחלקות דוברות בארגונים עסקיים, חברות הפקות, מועצות מוניציפאליות, משרדי ממשלה, ועוד. כמו כן, בוגר קורס יחסי ציבור יוכל להתפתח בתחומים קרובים כגון לימודי תקשורת, לימודי עיתונאות, הפקת אירועים, פרסום, ייעוץ ארגוני ועסקי, ועוד.

שכר וקריירה של איש יחסי ציבור (יחצ”ן)

למתחילים המשכורת היא כ-4,000₪ לחודש, שכר הוותיקים יכול להגיע ל-12,000 עד 15,000₪ לשכירים. איש יחסי ציבור יכול למצוא עבודה במגוון משרדים:

לסיכום, כלי התקשורת הפכו לגורם מרכזי בחיינו, המאפשר באמצעותו להשיג מטרות שונות עבור ארגונים עסקיים, חברתיים, ממשלתיים ועבור אנשים פרטיים. המדיה כיום הינה מעצבת זהויות, וניתנת לכם ההזדמנות להיות אלו המזינים אותה במידע – עבודה משפיעה, מחנכת ומשנה צורות חיים באופן תמידי. תחום יחסי ציבור הוא תחום שמצריך יכולות ספציפיות. אם תכונות אלו אכן קיימות אצלכם, והתחום קרוב לליבכם, הקורס יקנה לכם את הכלים לעסוק בתחום ולהצליח בו.

  • Facebook
  • Twitter
  • email