קורס הומאופתיה

לפני כמה זמן נקלעתי לדיון אודות הומאופתיה, ושאלו אותי מדוע אני טוען שהומאופתיה היא הקורס הטוב ביותר לאדם. תשובתי הייתה פשוטה, כל אדם נהיה חולה בזמן זה או אחר, וקורס זה הוא הטוב ביותר למי שמתעניין ברפואה משלימה, בשיטות טיפול אלטרנטיביות ובמניעת מחלות בצורה טבעית. בקורס הומאופתיה לומדים כיצד לעזור לגוף שלנו לרפא את עצמו, וכיצד לעורר כוחות ואנרגיות שנשארות חבויות אצלנו. הומאופתיה עוזרת לא רק לריפוי מחלות אלא גם לשיקום הגוף, שיפור התחושה האישית, והשגת הצלחה ואושר בחיים, כמה שזה יכול להשמע תמוה.

הטענה הבסיסית שעומדת מאחורי לימודי הומאופתיה היא שגוף האדם מבטא מצוקות נפשיות ומחסומים פנימיים בצורת סימפטומים גופניים. זוהי איננה טענה חדשה ואמרו אותה כבר הוגים שונים גם מתחום הפסיכולוגיה כמו זיגמונד פרויד למשל. מחלה כוללת סימפטומים שונים, וניתוח ואבחון של אותם סימפטומים מאפשר לנו להגיע למקור של המחלה ולטפל בה.

כולנו מכירים את התקופה בעבודה אז היינו נתונים בלחצים שונים, אשר בסוף התפרצו כמחלה. ההומאופתיה עוזרת ונותנת חיזוק לגוף גם ברגעים הקשים שעוברים עלינו בחיים. ישנו קשר עמוק בין הגוף לנפש שנותר עלום לרוב האנשים, אולם בקורס הומאופתיה אנו מפתחים את הידע לזהות את הקשר בין השניים. מסתבר ששני החלקים הם כמו שני צדדי המטבע, ולכן ההומאופתיה הקלאסית היא כה יעילה גם בשיפור מצבים נפשיים קשים.

תכני קורס הומאופתיה

במהלך הקורס לומדים על הטיפול ההומאופתי, ועל השימוש בתרופות הומאופתיות שונות למחלות שונות. טיפול זה נקרא טיפול ברמדיס, והוא הנפוץ בעולם ההומאופתי. כאשר רוקחים רמדי הומאופתית מכינים זאת מחומר אחד שנמהל פעמים רבות. בקורס לומדים לא רק לרקוח את הרמדי הנכון אלא גם לווסת את הכמות ולבחור את הצמח או בעל החיים ממנו מכינים את הרמדי. ברור כי לכל רמדי יש השפעה שונה ולכן חלק גדול של הקורס מלמד כיצד לאבחן ולהתאים את הרמדי לפי המחלה וכן לפי אופי המטופל. כיום טיפול הומאופתי נפוץ בטיפול במחלות ילדים, מבוגרים, נשים הרות, קשישים וחולים שונים.

בקורס תלמדו לטפל בזיהומים ודלקות, במחלות חורף, שפעות שונות, אלרגיות, פציעות וחבלות, הפרעות שינה, הפרעות תפקוד באברים פנימיים, אסתמה, וכן בעיות נפשיות כגון לחץ וחרדה. יש מגוון הבדלים בין הטיפול ההומאופטי לטיפול בפרחי באך, למרות שיש גם קשרים עמודים עליהם נעמוד בקורס.

נושאים מתקדמים בהומאופתיה

בקורסים המתקדמים יותר בהומאופתיה לומדים על טיפולי חירום, ביצוע טיפול של עזרה ראשונה, טיפול פרטני במחלות כרוניות, וסיוע במחלות אשר אין להן מענה ברפואה המערבית. קורס הומאופתיה קלאסית כולל גם לימוד של טיפול באטופיק דרמטיטיס, טיפול במקרים של בקיעת שיניים, שיפור המערכת החיסונית, טיפול בבעיות קשב וריכוז, הקלה על כאבי מחזור, הומאופתיה בשילוב עם  טיפולים אלטרנטיביים אחרים כגון נטורופתיה או פרחי באך, וכן הומאופתיה לפי הרפואה הסינית. לבסוף תלמדו טיפול בתינוקות בעזרת הומאופתיה. לעוד מידע על הומאופתיה הכנסו למרכז לרפואה אלטרנטיבית.

איפה לעבוד בתור הומאופת?

יש מגוון של מסגרות לעבודה במסגרת הומאופתית, ביניהם ראוי לציין את מרכז אדיב להומאופתיה קלאסית. המרכז נמצא ברמת החייל והוא הוקם על ידי 4 הומאופתים מקצועיים – אדוארדו זבה RCHom  , דני רון RCHom ,  יונתן קדםRCHom , MBA  וד”ר בועז רון MD  , RCHom. בנוסף, מומלץ להכנס לאגודה להומאופתיה קלאסית ושם לקרוא אודות מטפלים וסוגי טיפול בהומאופתיה.

  • Facebook
  • Twitter
  • email