קורס יין

צילום: tobiastoft

קורס יין

קצת על קורס יין

בקורס טעימות יין תזכו לטעום ממגוון רחב של יינות מצוינים שמגיעים ממקורות שונים ומיקבים מובחרים בארץ ובעולם. קורס טעימות יין אורך בדרך כלל כמה פגישות ומאפשר גם להפגיש בין אנשים שונים שמה שמחבר ביניהם הוא אהבת היין. אם תרצו להרחיב את הידע שלכם והנסיון שלכם בטעימות יין קורס זה הוא מתאים במיוחד. בקורס אתם תטעמו סוגים שונים של יינות ובסוף הקורס תוכלו לזהות טעמים וריחות שונים ביינות כמו מקצוענים. אם אתם מכירים מתוכניות על קורסי טעימות יין בדרך כלל מסתובבים ברחבי צרפת או איטליה, באזורים כמו בורדו או שמפניה, וטועמים את היין המקומי.

אותה הפרוצדורה מתרחשת גם בארץ. בישראל יש יקבים בצפון ובדרום שלא מביישים את מומחי היין הטובים בעולם. בגולן ובגליל ישנם תנאים מעולים לייצור יין מסוגים שונים, בין אם מדובר ביין אדום או לבן.

מה לומדים בקורס טעימות יין?

  • יין אדום – כאן תטעמו סוגים שונים של יין אדום ותבחינו בטעמיו המיוחדים של קברנה סוביניון טוב או בורדו משובח.
  • יין לבן – בקורס טעימות יין לא מזניחים את היין הלבן, שבדרך כלל מגישים קר.
  • זיהוי ריחות – יש יינים מומחים שיודעים לזהות מאות סוגים שונים של יצרני יין רק לפי הריח.
  • תהליך יצירת היין – החל משלב התסיסה ועד לפיקוק הסופי ולזמן ההבשלה, יין הוא כמו אישה-  משתבח לאורך השנים. בקורס תלמדו גם אודות התהליך הספציפי של ההזקנה של היין.

אופן לימוד קורס יין

בקורס טעימות יין ישנו חלק תיאורטי ומעשי. בחלק התאורטי לומדים כיצד מנתחים את איכות היין ולומדים עוד עובדות על תעשיית היין וייצורו. לומדים על מספר סוגים של יין. ההבדל בין יינות והטעמים והריחות של כל אחד. כמו כן לומדים כיצד מייצרים יין אדום, מהכרם עד הבקבוק. עוד נלמדת הטכניקה והטרמינולוגיה של טעימה מקצועית של יין. נושא נוסף הינו עקרונות הכרם  – נטיעת הכרם, מיקום, סוג האדמה, מידרון, זן ועוד. כמובן שנושא חשוב שנלמד בקורס הינו עשיית יין אדום וכן על שיטות עשיית יין מבעבע (שיטת השמפנואז).  בקורס מלמדים על אחסון נכון של יין, ועוד ידע מעשי שיעזור לך לבנות מרתף יין מקצועי.

  • Facebook
  • Twitter
  • email